Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
^
Како првиот беше моделот, F4, само друга боја.
Тогаш зашто имаше километража што иде до 300? Ок ајде, можеби вози 300 во идеални услови, без отпор на воздух итн итн.
Зашто тогаш ги прават километраживе погрешни незнам :uvo:

Југо 45 е графирано 180 а нема шанси да го дигнеш толку и ураган у грб да ти дува....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
@ ice_cube
Друже, грешкаси за повеќе работи.
Прво, сите километражи крадат т.е покажуваат повеќе од вистинската брзина што е постигната. Во просек измегу 10 до 15 км на час.

Второ, доброто одржување на колата/моторот нема благе везе со неговата максимална брзина.

Трето, ако колата на пр. е гравирана 260 км на час, тоа автоматски не значи дека колата може да ја достигне таа брзина. Сите коли/мотори се гравирани повеќе од максималната брзина што можат да ја достигнат.
Зборам за сток верзии, не тјунирани.

Четврто, ЦБР 600 нема теоретски шанси да постигне брзина од 297 км на час.
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
ne se sekavam dobro neka me popravi. ama mislam deka 340 e maksimalna brzina so moze da se dostigne rekol Ajnstajn. Taka ako postigne nekoj pogolema brzina se gubi vremeto i preoga u 4ta dimenzija!
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
ama avionite patuvaat u vozduh visoko e ako gledas od visoki ustvari na zemjata se dvizat sporo.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ne se sekavam dobro neka me popravi. ama mislam deka 340 e maksimalna brzina so moze da se dostigne rekol Ajnstajn. Taka ako postigne nekoj pogolema brzina se gubi vremeto i preoga u 4ta dimenzija!
veyron оди 407км/ч и тоа на земја и не зафаќа таму 4563 димензија:smir:
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Рекордот на брзина на копно изнесува 1228км/ч и е постигнат во 1997 год. со возилото Thrust SSC кое било опремено со 2 Rolce Roys Spey млазни мотори. Така да нема димензии. Сега исто така се планира атак на рекордот и целта е 1000милји или некаде околу 1600км/ч
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Според теоријава на Extreme1, изгледа ако возиш до 100ка си во прва димензија, после преоѓаш во втора, па трета и на крај ако кренеш над 340 отиде во time travelling (ах што ти прават филмови и серии со патување низ времето :pos:)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Според теоријава на Extreme1, изгледа ако возиш до 100ка си во прва димензија, после преоѓаш во втора, па трета и на крај ако кренеш над 340 отиде во time travelling (ах што ти прават филмови и серии со патување низ времето :pos:)
И се така до 1000 километри. Понатака никако. Само Чак Норис таму смее :)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ако ако мора ова да се шири ваква паметна мисла неамам слушнато подолго време.

ијааааа и ја сум го стаил само требало да се пише пост за да се прикаже :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
smejte se vie cim ste tolku glupi da ne mozete da sfatite sto vi zboram.

ustvari ne sve krivi tolkava vi e intelegencijata
nema ni za 1000 godini da sfatite so pisuvam
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
smejte se vie cim ste tolku glupi da ne mozete da sfatite sto vi zboram.

ustvari ne sve krivi tolkava vi e intelegencijata
nema ni za 1000 godini da sfatite so pisuvam
Брат во кој свет живееш?!

Изгледа се движиш со брзина од 340км/ч (а иначе Ајнштајн рекол 300 000 км/с - с стои за секунда), па си во некоја поинаква димензија од нашата.

Изгледа 304(!) км/ч што ги возеше лани те пореметија! :)))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom