Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Со Furious box, Pack 6 MTK Generator for alcatel new generation

55евра. 4саати се чека.

Истиот одговор што и го дадов на Ивана21.

поевтино ти е во сервис да си отидеш за неколку стотици евра поевтино ќе поминеш. :)
Абе да живеав скопје одма ке ти го донесев телот да ми го декодираш ама не вредит да давам пари за пат да идам дотаму,иначе овдека во ресен не ми се носит телов да ми го декодират па затоа прашав како за сам да го декодирам.Tелов имат 2 год гаранција ама гајле ми е,така да ке најдам чаре ке го декодирам :_)/

--- надополнето ---

Само како да ја спуптам програмава и шо требит да прам :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
значи нигде у скопје не го декодираат телефонов ,

Momo Design со италијанска картица може ли да се декодира или да го фрлам ? :)

 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Dali moze da se dekodira fiksen tel od one tie ???????????
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
значи нигде у скопје не го декодираат телефонов ,

Momo Design со италијанска картица може ли да се декодира или да го фрлам ? :)

Очигледно не си го прошетал добро скопјево :)

б.р. алфа мобил, водњанска бб. 02,5211745
Dali moze da se dekodira fiksen tel od one tie ???????????
фиксните не се декодираат за жал. :) малце поразлична технологија е.

--- надополнето ---

Абе да живеав скопје одма ке ти го донесев телот да ми го декодираш ама не вредит да давам пари за пат да идам дотаму,иначе овдека во ресен не ми се носит телов да ми го декодират па затоа прашав како за сам да го декодирам.Tелов имат 2 год гаранција ама гајле ми е,така да ке најдам чаре ке го декодирам :_)/

--- надополнето ---

Само како да ја спуптам програмава и шо требит да прам :)
Па да постоеа бесплатни програми немаше годишно да вложувам стотици евра само во опрема.

п.с. кој рече дека треба да го донесеш за да го декодираме? :)

адни ме на скајп: alfa.mobil
 
Член од
8 август 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo :)
Si najdov mobilen Nokia E66 i nesakam da go vratam :)
Dali e mozhno da mu se smeni emay?
poz
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Па да постоеа бесплатни програми немаше годишно да вложувам стотици евра само во опрема.

п.с. кој рече дека треба да го донесеш за да го декодираме? :)

адни ме на скајп: alfa.mobil
Ај ке видам шо ке сторам кога ке одам во т-мобајл,да го дотрошам кредиот и ке му одам ако ми менат број арно ако не, ке го декодираме,морат ама пари како ке ти дам?.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ај ке видам шо ке сторам кога ке одам во т-мобајл,да го дотрошам кредиот и ке му одам ако ми менат број арно ако не, ке го декодираме,морат ама пари како ке ти дам?.
Електронско плаќање...
Paypal, Visa, Mastercard, Diners, WU, moneybooker...

--- надополнето ---

Zdravo :)
Si najdov mobilen Nokia E66 i nesakam da go vratam :)
Dali e mozhno da mu se smeni emay?
poz
невозможно.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
HTC Pulse Mini- декодирање од T-Mobile, сакам да го користам на VIP?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
30evra = 1850 denari :)

гледам ова ти е 7 или 8мо место до сега каде прашуваш за хатецево, исклучувајќи ги и мобиларите.

ако ти е скапо: add он skype: alfa.mobil

--- надополнето ---

sakas da mi kazes deka ako go uklucam i ako e prijaven u policija i odma kje mi go zemat ?
ccccc
ако ти го одземат = убаво ќе поминеш, да не се соочиш со кривична пријава, казни и сл. :)
 
Член од
13 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
zdr imam nokia 5220 expressmusic pred 6 meseci ekranot mi stana bel i pise samo contact service i ne mozes nisto da rabotis ponekogas se slucuva da se ukluci raboti nekoe vreme nekoj saat i povtorno istata pesna bel ekran i pise contact service ako moze nekoj da mi pomogne da mi kaze sto e rabotata i dali ima care.vi blagodaram odnapred na site
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
zdr imam nokia 5220 expressmusic pred 6 meseci ekranot mi stana bel i pise samo contact service i ne mozes nisto da rabotis ponekogas se slucuva da se ukluci raboti nekoe vreme nekoj saat i povtorno istata pesna bel ekran i pise contact service ako moze nekoj da mi pomogne da mi kaze sto e rabotata i dali ima care.vi blagodaram odnapred na site
Убаво ти кажува телефонот, да контактираш некој сервис. Доколку не ти подлежи под гаранција.
Алфа Мобил - 02.5211745.

во врска со даунгрејдот од 2.1 на 1.5 на хиро, мислам дека ти одговорив вчера на неколку форуми :)
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Телефонот може да се декодира само со соодветна опрема која е и наменета за тоа, а за мемориската картичка имаше во некоја тема можеби помош ама пред 2-3 години стара преку симбианец како да го прочиташ кодот. Но ако не се снајдеш, кај мене и двете работи за 300 денари ќе ти ги средам или пак ресетирање сеќурити код на нокиа 200 + анлок мемориска 100 = 300
Како да те исконтактирам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom