Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ај малце помош, мобилен од државниве што ги даваат, работи само со картичката што идеше со него, кога ќе сменам картичка бара некој код... чаре ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ај малце помош, мобилен од државниве што ги даваат, работи само со картичката што идеше со него, кога ќе сменам картичка бара некој код... чаре ?
Декодирање .... каков телефон имаш?
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
не знам некоја безвезе стара нокиа...
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
сакам да прашам дали може нокиа 1100 што е RH-18 да се флешува со RH-15,16 :)
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако може да ми помогни некој имам Samsung SGH-F480V и сакам да го декодирам сам ако знае некој како нека кажи фала однапред
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
како можам да си го декодирам sony ericsson c902 кога улезам преку <**< едната мреза ми е заклуцена и ми траже код само не знам кај да го најдамае малку џеллп..pls
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сите што имавте проблеми со декодирање околу вашите мобилни телефони добивте приватни пораки со солуции/препораки за да си го средите проблемот.

Торте - јас имам флеш фајл за 1100 рх-15, ако ти треба трк на скајп.
 
Член од
27 јули 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Necrophilia da te zamolam ako mozesh da mi pomognesh...Imam Alcatel OT-800 i prima samo T-mobile kartici . Znaesh li kako moze da se dekodira da prima na VIP. Te molam odgovori mi i pomogni mi ako mozesh...Blagodaram odnapred :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Пак да прашувам, Нокиа 6303 класик, декодирање односно сим унлок , дали цената се симна?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Имам алкател -от 800 и сакам да го декодирам за да користам вип картичка,само ако можит некој да ми објаснит како да го декодирам,со која програма и све др.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Necrophilia da te zamolam ako mozesh da mi pomognesh...Imam Alcatel OT-800 i prima samo T-mobile kartici . Znaesh li kako moze da se dekodira da prima na VIP. Te molam odgovori mi i pomogni mi ako mozesh...Blagodaram odnapred :)
Со Furious box, Pack 6 MTK Generator for alcatel new generation
Пак да прашувам, Нокиа 6303 класик, декодирање односно сим унлок , дали цената се симна?
55евра. 4саати се чека.
Имам алкател -от 800 и сакам да го декодирам за да користам вип картичка,само ако можит некој да ми објаснит како да го декодирам,со која програма и све др.
Истиот одговор што и го дадов на Ивана21.

поевтино ти е во сервис да си отидеш за неколку стотици евра поевтино ќе поминеш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom