Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам модел на HTC HERM 200, меѓутоа на неколку сајтови за спуштање на програми неможе да се обележи таков модел, сакам да знам дали случајно има и друго име, или ако може некој сајт да спуштање на програмчиња за овој модел. Се надевам ќе ми помогнете. Благодарам Поздрав !!!
Ќе бараш според оперативниот систем пример за Windows Mobile 6 ... за Windows Mobile се компатибилни доста програмите една со друга така да нема да имаш проблем
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
47
Поени од реакции
0
здраво ме интересира зосто не мозе да се направи update na nokia 5230 имам усб Nokia Software Updater програма од нокија и Nokia Ovi Suite и се работам по упаство некаква помош.
nokia 5230 (RM-588) firmware version
curent 12.0.089
update 20.0.005 и не сака во што грешам
Благодарам однапред
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
Имам INQ Chat 3g, од шведска и неможам да го користам тука, дали може да се одкодира некаде? Прашував по куманово и никој не можеше.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Запознает сум со случајов, прашуваше во дигико пред месец дена одприлика.

Јас можам, но солен сум со цени :)
контакирај ме:
skype: alfa.mobil
msn: gsmhacking@live.com
sonork: 100.1590967
tel.:02/5211-745
gsm.:078577577
gsm.:075421493

b.r.
alfa mobil
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Можеби глупо прашање, но сепак да прашам. Дали може некако, телефон кој е наменет само за Т-мобајл картици, да се промени некако тоа и да може да се користи било која картица на тој телефон?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Можеби глупо прашање, но сепак да прашам. Дали може некако, телефон кој е наменет само за Т-мобајл картици, да се промени некако тоа и да може да се користи било која картица на тој телефон?
Tелефонот е кодиран, треба да се однесе на сервис и да се декодира. Што модел е во прашање?

п.с. неможе да е глупо, илјадници луѓе дневно декодираат мобилни телефони во нашава држава ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Декодира некој Моторола W375?
Глупо телефонче, на татко ми... Беше T-mobile корисник, па сеа бара код за unlock пошто ставив СИМ од друг оператор.

Некро?
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Ќе може ли некој да ми каже како да го ресетирам сигурносниот код на Нокиа 6300? Го сменив пред некое време и го заборавив:nesum:
И како да декодирам мемориска картица!??? И таму ставив код и сеа не можам да ја користам на друг телефон, заклучена ми е!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ke saka nekoj da mi pomozi da dekodiram eden glup alkatel OT-222? Mi treba samo kako vtor telefon
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Декодира некој Моторола W375?
Глупо телефонче, на татко ми... Беше T-mobile корисник, па сеа бара код за unlock пошто ставив СИМ од друг оператор.

Некро?
Јас ти кажав пред некој ден кога се чувме на скајп/мсн дека секако ќе ти должам услуга - да така слободно помини, само морам да те информирам дека некои верзии не поминуваат на директ анлок и мора да се флешуваат па пожелно би било на податоците да се направи бекап :)


Ќе може ли некој да ми каже како да го ресетирам сигурносниот код на Нокиа 6300? Го сменив пред некое време и го заборавив:nesum:
И како да декодирам мемориска картица!??? И таму ставив код и сеа не можам да ја користам на друг телефон, заклучена ми е!
Телефонот може да се декодира само со соодветна опрема која е и наменета за тоа, а за мемориската картичка имаше во некоја тема можеби помош ама пред 2-3 години стара преку симбианец како да го прочиташ кодот. Но ако не се снајдеш, кај мене и двете работи за 300 денари ќе ти ги средам или пак ресетирање сеќурити код на нокиа 200 + анлок мемориска 100 = 300

Ke saka nekoj da mi pomozi da dekodiram eden glup alkatel OT-222? Mi treba samo kako vtor telefon
300денари е декодирање, освен ако немаш инфинити бокс, jtag кабел и леткум :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Јас ти кажав пред некој ден кога се чувме на скајп/мсн дека секако ќе ти должам услуга - да така слободно помини, само морам да те информирам дека некои верзии не поминуваат на директ анлок и мора да се флешуваат па пожелно би било на податоците да се направи бекап :)



Телефонот може да се декодира само со соодветна опрема која е и наменета за тоа, а за мемориската картичка имаше во некоја тема можеби помош ама пред 2-3 години стара преку симбианец како да го прочиташ кодот. Но ако не се снајдеш, кај мене и двете работи за 300 денари ќе ти ги средам или пак ресетирање сеќурити код на нокиа 200 + анлок мемориска 100 = 300



300денари е декодирање, освен ако немаш инфинити бокс, jtag кабел и леткум :)
Фала мен, се читаме на емесен. Да се договориме кога да поминам :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ако сакаш и сега намини, јас сум секогаш таму до 25ти месецов од 9 наутро до 8 навечер.

после 5ти август нема да работам повеќе во алфа мобил, само раководител ќе бидам - си отварам др. мобилара :) штета што нема да сум ти во комшии повеќе ама секако ако оставиш телефон во алфа мобил - од моја рака ќе биде сервисиран, затоа што сеуште ќе биде во моја сопственост само други фаци ќе услужуваат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Важи! :)

Би поминал и сега, али на работа сум до 5 попладне. Така да, очекувај околу 6 да ти го донесам телефончето :)
За бекап не е проблем, пошто и онака нема што да се бекапира... Ем нема контакти, ем е тапа невидена за да чуваш било што друго на него :))
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
Прочитав дека за нокиа 6300 за security code е 200 ден.каде мозам да те најдам засто не ми прима др сим картици освен мојата.ако мозес да ми казес тоцна локација и работно време.позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom