Фан клуб: Работнички

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ок едно прашање ме интересира. Зашто се мобилизира Кисела Вода за Работнички???
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
До стручнјациве сто се знаат !!!!!
Борис Трајковски е ресние за дерби да биде во полза и на двата тима...повеке народ,продазба на карти..ви текнува или теско....нема везе тука ни фа колку се ни цпб дали сакаат да ги заебат,ова е ради колку толку да се продадат карти и конецно едно дерби да биде пред 7000 и висе публика....и мзт кога ке биде домакин ке се игра во борис(ова вајда не знаевте,а
Clint Eastwood ????)....нацелно е договорено да се дадат по 1500 мах.2000 карти и на цпб и на фа...деновиве ке се договори се,освен полицијава ако не ебе несто ма да неверувам......а и ги замолувам струцниве лица за навиванјево малце да успорат со казуванјево на бројки за тоа колку би биле фа за да после не ги боли глава(3000 ??!!....оооо јеботе лудаци).....оцекувам фа да бидат 800 - 900 мах,цпб на дерби против мзт ги има околу 450(зборам за градски парк),за овој натпревар оцекувам од нив бар усте 200 плус....ја дигнаа организацијата на повисоко ниво.....се вратија некои стари ликови на трибина кои беа авторитет така да овој натпревар им е сега или никад.......знаци тоа се бројките РЕАЛНИ....а не СТРУЦНИ бројки......борис салата е голема,ако се напуни цела ке има и усте 3000/4000 публика без фа и цпб знаци обицен народ е сеа мнозинството од тие 3000/4000 публика за кој ке навива не знам....не сум СТРУЦНЈАК...нека казат струцниве лица...позз сензајковци !!
pameten decko si,zasto vakvi muabeti terash?
sosema mi e jasno sto se dobiva so igranjeto vo taa sala,za obicnite gledaci i cela javnost,megjutoa mojot muabet bese TOCNO nasocen kon dvete navivacki grupi(citaj ubavo sto sum pisal pogore,ne go vadi muabetot od kontekst)
za brojot na cpb kako"domakjini" i fa kako"gosti" ke zborime posle mecot?isto ke zborime i za navivanjeto ok?
vikas kaj cpb se vratile nekoi stari likovi! a kaj bile pa da se vratat...bile negde,ili tuka se vo gradov celo vreme?najmnogu sto mrazam e koga ke cujam deka NEKOJ SE VRATIL!pa ako mu bil vazen klubot i grupata toj ili tie nikogas nemalo da si odat,pa sega demek se vratile.jas znam deka samo "vrakjanje na otpisanite" imase serija,a za drugi koi se vratile neznam.u stvari znam...i orce se vrati u mzt,izgleda zaborail nesto!
i za kraj zemi so matematikata poraboti malce,oti ako cpb i fa dobijat po 2000 karti,od kaj ke dojdat uste 3-4000 drugi gledaci,pa ne e salava bgd arena!
ps. drago mi e sto go poslusa mojot"sovet",i sepak prodolzi da pisuvas na forumov,koga veke toa ne go pravat tie na kogo im e namenet ovoj fan club.
pps. samo uste ova! ZASTO NA CPB OVOJ MEC IM E SEGA ILI NIKAD? posle ova nema da se igra kosarka,ili ke zabranat navivanje?objasni mi sto si sakal da kazes so ova.fala!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
2.286
Не е без причина. Дискутирате за тоа кои биле комити во минатото. Ај што сте на погрешна тема, ама зборите за нешто што е минимум 5 пати преџвакано на форумов и уште 10 пати на оној другиот(знаеш за кој зборам). Така да, не гледам причина некој повторно да се навраќа на минатото кога имаме толку добри и интересни работи во сегашноста:)
Многу си земаш за слобода да бришеш постови на постари членови, без никакво образложение, и тоа не беше прекршено ниту едно правило на форумот со навреда или слично. Можеше само постовите да се префрлат во соодветна тема.
Членот „skopje2010“ може татко да ти биде (моментално член на Ф.А.) а ти му бришеш постови, кои беа дефинитивно ФАКТИ, големи долги постови поткрепени со аргументи и докази. Или можеби не ти се допаѓаше тоа што беше напишано па затоа избриша ? Ти се допаѓало тоа тебе или не, тоа е ИСТОРИЈА, која неможе да се смени. Веројатно неможеш да се помириш со тоа дека се тоа беше напишано од АЕРОДРОМЕЦ, па сакаш да го скриеш тоа од останатите. Тоа е човек кој сигурно знае повеќе од тебе и бил на трибина кога ти не си бил ни роден. Уште еден доказ дека не ја знаеш вистината за тифо сцената во Скопје, а уште пожалосно бегаш од неа и сакаш да ја прекриеш.
Не ти е прв пат да бришеш постови на кои стигнеш и да се правиш паметњакович на форум. Членот „skopje2010“ има години најмалку дупло повеќе од тебе, бришеш дијалог меѓу него и мене и изјаснуваш празни изговори. Припази во иднина со тие работи.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не мора да е навреда за да биде избришано. Едноставно многу застранивте и отидовте офтопик што исто така се казнува, за среќа не со банирање. Пред реконструкцијата на форумот имаше мал правилник за подфорумот кој го напишав, а кој очигледно негде залутал ... кога ќе имам повеќе време ќе го напишам пак.
Членот скопје2010 се уште не е толку стар за да може татко да ми биде, не му ја мисли ти за тоа, се знаеме јас и он. Вие дијалог можете да водите и на приватни пораки, ја само ви кажувам дека сте го згрешиле местото. И не мора и ти да се правиш паметњакович и да ми кажуваш мене што и како да бришам, знам јас многу добро до каде можам и смеам да одам. Ако нешто не чини, одма ќе бидам сменет.
Ако имаш примедба имаш администратори, ако нешто не ти чини обрати ми се на ПП, ќе го решиме тоа брзопотезно.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Вака за да нема повеќе дискусии околу таа тема ќе разјасниме некои работи...Едната трибина (онаа од кај ложите) е доделена на ФА, другата (онаа наспроти камерата) е на ЦПБ. Работнички е домаќин и ќе си ја одбира трибината која што и одговара неа. Долните партери од главните трибини и онаа позади едниот кош ќе бидат неутрални, што значи за навивачите на МЗТ ќе се продаваат плави карти, за Работнички црвени, и за неутралните - бели. Најверојатно, неутралните љубители на кошарката картите ќе можат да ги набават во самата сала, додека овие членови на навивачките групи во договор со клубот за кој навиваат. Утакмицата се игра на 4-ти ноември (четврток) со почеток во 20.00 часот.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Една бела и празник за очи :wink:

Него цени знаеш или уште не се објавени? :)
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
a da ne se raspravate da mu mestite nesto na skopje2010 da opali sto vikate :))))))))

Не мора да е навреда за да биде избришано. Едноставно многу застранивте и отидовте офтопик што исто така се казнува, за среќа не со банирање. Пред реконструкцијата на форумот имаше мал правилник за подфорумот кој го напишав, а кој очигледно негде залутал ... кога ќе имам повеќе време ќе го напишам пак.
Членот скопје2010 се уште не е толку стар за да може татко да ми биде, не му ја мисли ти за тоа, се знаеме јас и он. Вие дијалог можете да водите и на приватни пораки, ја само ви кажувам дека сте го згрешиле местото. И не мора и ти да се правиш паметњакович и да ми кажуваш мене што и како да бришам, знам јас многу добро до каде можам и смеам да одам. Ако нешто не чини, одма ќе бидам сменет.
Ако имаш примедба имаш администратори, ако нешто не ти чини обрати ми се на ПП, ќе го решиме тоа брзопотезно.

ke mora skype da razmenime :)))))))))

--- надополнето ---

a koj ja odreduva cenata za navivaci? valjda grupite posebno si diktiraat cena?
ima najava na golema cifra eve im sansa za tapkarosite :))) cenata oni ke ja pravat :))

--- надополнето ---

Вака за да нема повеќе дискусии околу таа тема ќе разјасниме некои работи...Едната трибина (онаа од кај ложите) е доделена на ФА, другата (онаа наспроти камерата) е на ЦПБ. Работнички е домаќин и ќе си ја одбира трибината која што и одговара неа. Долните партери од главните трибини и онаа позади едниот кош ќе бидат неутрални, што значи за навивачите на МЗТ ќе се продаваат плави карти, за Работнички црвени, и за неутралните - бели. Најверојатно, неутралните љубители на кошарката картите ќе можат да ги набават во самата сала, додека овие членови на навивачките групи во договор со клубот за кој навиваат. Утакмицата се игра на 4-ти ноември (четврток) со почеток во 20.00 часот.
zosto plavi crveni pa niv visok ke im ostanat 100 % :))) posleden pat 153 bea :))))))
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Абе колку ќе останат толку.Гледај и меѓу фемили да не останат непродадени.Се гледаме на дерби :smir:
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Зависи кој е домаќин
ne,ne, ne se razbirame.ako e cenata oficijalno vo prodazba 100 den,toa vazi za "belite" neutral karti. za "crvenite" i "plavite" karti valjda cenata ke si ja odredat rabotnicki i mzt posebno,ili cpb i fa,sekoj za svojata grupa. logicno e grupite individualno da si odredat cena za tie 2000 karti sto ke gi dobijat,cenata e nivna rabota.toa mi bese muabetot.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ne,ne, ne se razbirame.ako e cenata oficijalno vo prodazba 100 den,toa vazi za "belite" neutral karti. za "crvenite" i "plavite" karti valjda cenata ke si ja odredat rabotnicki i mzt posebno,ili cpb i fa,sekoj za svojata grupa. logicno e grupite individualno da si odredat cena za tie 2000 karti sto ke gi dobijat,cenata e nivna rabota.toa mi bese muabetot.
Да да, вака значи двете трибини се дадени на навивачките групи и цената ќе си ја одредат они во зависност 50 денари или колку и да е...за неутралните е 100 денари мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom