Фан клуб: Работнички

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
@zver_cpb @skopje2010 @patriot_mkd
ve iznacitav komplet site po 2,3 pati ama ko ke razmislam ME MRZI da vi doobjasnam dosta raboti sto ste gi istresle od rakav vo vasite postovi.
treba da ve citiram site poedinecno,da vi vadam delovi od vasi postovi,a koga ke razmislam NISTO nema da vredi.zatoa poarno e taka,site da si imate svoja vistina i da nema polemiki ovde,poshto site ste vo pravo.
inaku posto sme na fan club rabotnicki,neka stavi deckoto so titula "lord" nekoe slikice,klipce da vidime kako pominalo ova kolo od nivna strana,posto ni od prilep nemaa sliki.ako nemaat-nisto,ne se lutime...se naviknavme vekje...
ps. ali kako i da e..."racunajte na nas"...kaj i da e ke se kaci na top listite po radijava za nekoja nedela...(civo li e samo toa "remek delo"?...:music1:.....:shok:)
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
@zver_cpb @skopje2010 @patriot_mkd
ve iznacitav komplet site po 2,3 pati ama ko ke razmislam ME MRZI da vi doobjasnam dosta raboti sto ste gi istresle od rakav vo vasite postovi.
treba da ve citiram site poedinecno,da vi vadam delovi od vasi postovi,a koga ke razmislam NISTO nema da vredi.zatoa poarno e taka,site da si imate svoja vistina i da nema polemiki ovde,poshto site ste vo pravo.
inaku posto sme na fan club rabotnicki,neka stavi deckoto so titula "lord" nekoe slikice,klipce da vidime kako pominalo ova kolo od nivna strana,posto ni od prilep nemaa sliki.ako nemaat-nisto,ne se lutime...se naviknavme vekje...
ps. ali kako i da e..."racunajte na nas"...kaj i da e ke se kaci na top listite po radijava za nekoja nedela...(civo li e samo toa "remek delo"?...:music1:.....:shok:)
Јас бев вторава утакмица и ќе ти кажам како беше од моја гледна точка. ЦПБ беа доста солидни, на моменти повеќе од одлични. Во прво полувреме кога Работнички константно губеше, а на моменти и со 12, 13 разлика можам да кажам дека стварно грмеше у сала. Бројка колкава беа незнам тачно, неможам да проценам, според мене солидно беше и тоа. Пробаа нова песна, според мене неуспешна беше, нека ја увежбаат па ќе видиме. Мали падови имаше во навивање но се на се од 10 би им дал 8. Најава за дерби, останаа после утакмуца уште долго време и пееа.
Утакмицата не многу интересна, играчиве на Работнички се правеа ѕвезди у прво полувреме, Блажевски камен, Ристе тапа, Мираковски и Симиќ кобајаги играа, Гоцевски солиден. Кај АБА незнам ни еден играч така да неам што да кажам многу околу нив, играа дечките со срце, посебно еден плав дечко со подолга коса :) (поима немам како се вика).

П.С. Има слики и клипчиња, само ќе го постават оние кои се дел од ЦПБ, се разбира, ако сакаат.

Поздрав
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
хахахахаха а може и имаат слики и клипови....се срамат да ги стават пошо биле не повеќе од 15 души
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Па добри биле.120 души некаде според мене,навивале солидно,останале и после утакмица.Се на се добро издание од ЦПБ.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Кој брише постови без причина алооооооооо ?
Не е без причина. Дискутирате за тоа кои биле комити во минатото. Ај што сте на погрешна тема, ама зборите за нешто што е минимум 5 пати преџвакано на форумов и уште 10 пати на оној другиот(знаеш за кој зборам). Така да, не гледам причина некој повторно да се навраќа на минатото кога имаме толку добри и интересни работи во сегашноста:)

хахахахаха а може и имаат слики и клипови....се срамат да ги стават пошо биле не повеќе од 15 души
Рачунај дека имаш опомена пред бан од тема.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Па добри биле.120 души некаде според мене,навивале солидно,останале и после утакмица.Се на се добро издание од ЦПБ.
spored ova na klipot,ako e nesto za niv dobro,toa e samo brojot na lugje na tribinata,za razlika od minatata sezona,koj se primetuva deka e pogolem.no da ne zaboravame,taka startuvaa i lani,so otprilika vakva brojka,pa na kraj znaat site sto gi sledat sostojbite so kolku lugje ja zavrsija sezonata.za detalite nema da komentiram,iako gi ima premnogu vaka na prva koga ke se pogledne.
posto veke e dogovoreno da se igra gradskoto derbi vo "b.trajkovski",neznam koj ke bide adutot na cpb za toj mec,samo treba da se svesni deka toj nastan vo zivo,a posle preku sliki i videa ke go vidat mnogu navivaci vo i von makedonija.neznam koj predlozil da se igra tamu,poshto rabotnicki e domakjin na toj mec.dokolku e toa od strana na cpb,bi rekol deka istovremeno e hrabar i lud poteg...:raz:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.756
Поени од реакции
71.501
spored ova na klipot,ako e nesto za niv dobro,toa e samo brojot na lugje na tribinata,za razlika od minatata sezona,koj se primetuva deka e pogolem.no da ne zaboravame,taka startuvaa i lani,so otprilika vakva brojka,pa na kraj znaat site sto gi sledat sostojbite so kolku lugje ja zavrsija sezonata.za detalite nema da komentiram,iako gi ima premnogu vaka na prva koga ke se pogledne.
posto veke e dogovoreno da se igra gradskoto derbi vo "b.trajkovski",neznam koj ke bide adutot na cpb za toj mec,samo treba da se svesni deka toj nastan vo zivo,a posle preku sliki i videa ke go vidat mnogu navivaci vo i von makedonija.neznam koj predlozil da se igra tamu,poshto rabotnicki e domakjin na toj mec.dokolku e toa od strana na cpb,bi rekol deka istovremeno e hrabar i lud poteg...:raz:
Ако се игра во Борис Трајковски не мора да значи дека МЗТ може да си донесе 3000 ултраси со нив...
И ние кога игравме со Металург ракомет во оваа сала, кога Металург беше домаќин ни правеа големи проблеми со картите. Имавме многу малку карти и пола не ни успеаа да влезат...
Ќе ги раздадат картит по пријатели, ќе им дадат 200 карти на Фемили и завршена работа...
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
...ќе им дадат 200 карти на Фемили и завршена работа...
za da ti bide dobra matematikata,ova sto si go navel kako brojka pomnozi go po 10,i ke go dobies tocniot rezultat,barem za pocetok.
a ako dodades uste nekoe brojce plus(+),mozno e konecnata cifra da pretrpi odredeni promeni vo korist na navivacite i simpatizerite na mzt...
ps. pred da napises nesto,zemi malce informiraj se,ne tuku tresi samo taka bezveze,kolku da se piselo samo nesto.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
spored ova na klipot,ako e nesto za niv dobro,toa e samo brojot na lugje na tribinata,za razlika od minatata sezona,koj se primetuva deka e pogolem.no da ne zaboravame,taka startuvaa i lani,so otprilika vakva brojka,pa na kraj znaat site sto gi sledat sostojbite so kolku lugje ja zavrsija sezonata.za detalite nema da komentiram,iako gi ima premnogu vaka na prva koga ke se pogledne.
posto veke e dogovoreno da se igra gradskoto derbi vo "b.trajkovski",neznam koj ke bide adutot na cpb za toj mec,samo treba da se svesni deka toj nastan vo zivo,a posle preku sliki i videa ke go vidat mnogu navivaci vo i von makedonija.neznam koj predlozil da se igra tamu,poshto rabotnicki e domakjin na toj mec.dokolku e toa od strana na cpb,bi rekol deka istovremeno e hrabar i lud poteg...:raz:
Па добро,со оглед на тоа какви изданија имале ова е доста добро.Бројката добра, иаку можеби си во право дека тоа е ради што е почеток на сезона),но лани им опадна на крајот претпоставувам поради проблемите во клубот.Би било убаво да ја задржат оваа бројка,но тек сега почна сезоната.Ќе видиме за 1-2 месеца како ќе биде.
Иначе за утакмицата со МЗТ не верувам дека сите фемили ќе ги пуштат внатре.Ќе направат нешто,ќе им разделат ограничен број на карти,дел може нема да ги пуштат внатре итн....Но ако веќе пуштаат се внатре ќе биде многу глупав потег тоа.Фемили ќе бидат и побројни и погласни од ЦПБ,а тоа за Работнички како домаќин ќе биде срамота.Не верувам дека ќе си дозволат такво нешто.
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Иначе за утакмицата со МЗТ не верувам дека сите фемили ќе ги пуштат внатре.Ќе направат нешто,ќе им разделат ограничен број на карти,дел може нема да ги пуштат внатре итн....Но ако веќе пуштаат се внатре ќе биде многу глупав потег тоа.Фемили ќе бидат и побројни и погласни од ЦПБ,а тоа за Работнички како домаќин ќе биде срамота.Не верувам дека ќе си дозволат такво нешто.
jas rekov hrabar i lud(glup) poteg dokolku e od cpb idejata da se igra vo "b.trajkovski".na mnogu ni e jasna formata na ovie 2 grupi,zatoa nekoj ke si ja cuka glavata posle toj mec,ama svetlata ke bidat vekje izgasnati...:zid:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.756
Поени од реакции
71.501
za da ti bide dobra matematikata,ova sto si go navel kako brojka pomnozi go po 10,i ke go dobies tocniot rezultat,barem za pocetok.
a ako dodades uste nekoe brojce plus(+),mozno e konecnata cifra da pretrpi odredeni promeni vo korist na navivacite i simpatizerite na mzt...
ps. pred da napises nesto,zemi malce informiraj se,ne tuku tresi samo taka bezveze,kolku da se piselo samo nesto.
Така е зборот бе ботле...
Нема буквално да им дадат 200 карти, ама нема во никој случај да дозволат да биде приближно иста бројката на Фемили и ЦПБ!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Не треба да има ограничувања за навивачките групи во однос на влезниците....
Па нели затоа се реши упрравата на Работнички на овој потег-шо е одлично според мене...
Одамна немало можност една кошаркарска дерби утакмица да се игра пред 5-6 000 публика-уште од времињата кога Куманово беше силна екипа...
Е сега не треба да значи сите карти да им се дадат на навивачите на Работнички и на Мзт стриктно-треба да се пуштат доволно карти во слободна продажба...да можат љубителите на кошарката да го проследат мечот-сигурен сум дека ќе се продадат сите билети-Скопје е кошаркарски град-конечно двете екипи имаат горе-долу израмнети тимови-шо одамна не се случило и ова ќе биди вистински празник на кошарката...
Овде нема домаќин гостин,Борис Трајковски е нешто како неутрален терен,со доволно голем капацитет да ги задоволи потребите на љубителите на кошарката и на навивачите на двата тима.....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
До стручнјациве сто се знаат !!!!!
Борис Трајковски е ресние за дерби да биде во полза и на двата тима...повеке народ,продазба на карти..ви текнува или теско....нема везе тука ни фа колку се ни цпб дали сакаат да ги заебат,ова е ради колку толку да се продадат карти и конецно едно дерби да биде пред 7000 и висе публика....и мзт кога ке биде домакин ке се игра во борис(ова вајда не знаевте,а
Clint Eastwood ????)....нацелно е договорено да се дадат по 1500 мах.2000 карти и на цпб и на фа...деновиве ке се договори се,освен полицијава ако не ебе несто ма да неверувам......а и ги замолувам струцниве лица за навиванјево малце да успорат со казуванјево на бројки за тоа колку би биле фа за да после не ги боли глава(3000 ??!!....оооо јеботе лудаци).....оцекувам фа да бидат 800 - 900 мах,цпб на дерби против мзт ги има околу 450(зборам за градски парк),за овој натпревар оцекувам од нив бар усте 200 плус....ја дигнаа организацијата на повисоко ниво.....се вратија некои стари ликови на трибина кои беа авторитет така да овој натпревар им е сега или никад.......знаци тоа се бројките РЕАЛНИ....а не СТРУЦНИ бројки......борис салата е голема,ако се напуни цела ке има и усте 3000/4000 публика без фа и цпб знаци обицен народ е сеа мнозинството од тие 3000/4000 публика за кој ке навива не знам....не сум СТРУЦНЈАК...нека казат струцниве лица...позз сензајковци !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom