Фан клуб: Работнички

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Јас имам само да ви кажам една реална слика за вас денес. Знамето ЕДИНСТВЕНИ одлична идеја, бројка добра, пароли катастрофа, и уходаност при пеењето на песните исто така катастрофа. Мора да ја подобрите групата со бројноста затоа што цехот се плаќа со неидењето на помалите утакмици толку на дерби. Многу луѓе кои се дерби навивачи (кај нас за среќа оваа година ги има многу малку) не ги знаат новитетите во групата или песните. Песна не се учи на дерби.

И една најголема критика што сите мора да си ја признаете. Не може воџа да биде човек што не е редовен на утакмици. Тоа е потценување за сите оние кој се редовни.
 

cannibal

Boys
Член од
26 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Јас имам само да ви кажам една реална слика за вас денес. Знамето ЕДИНСТВЕНИ одлична идеја, бројка добра, пароли катастрофа, и уходаност при пеењето на песните исто така катастрофа. Мора да ја подобрите групата со бројноста затоа што цехот се плаќа со неидењето на помалите утакмици толку на дерби. Многу луѓе кои се дерби навивачи (кај нас за среќа оваа година ги има многу малку) не ги знаат новитетите во групата или песните. Песна не се учи на дерби.

И една најголема критика што сите мора да си ја признаете. Не може воџа да биде човек што не е редовен на утакмици. Тоа е потценување за сите оние кој се редовни.

Tuka ke mora da te podispravam malku, so parolite ve utepavme malku poveke. Koga stanuva zbor za ne derbi utakmicite cifrata e od 60-70 do 100-120 luge a ni vie ne ste podobri na ova pole. za drugoto si potpolno vo pravo
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Tuka ke mora da te podispravam malku, so parolite ve utepavme malku poveke. Koga stanuva zbor za ne derbi utakmicite cifrata e od 60-70 do 100-120 luge a ni vie ne ste podobri na ova pole. za drugoto si potpolno vo pravo
За да не испадне дека ти идам контра само, дадов реален пост. Еве само да те исправам за бројноста на помалите утакмици
http://www.facebook.com/pages/MZT-SKOPJE/152068998815#/album.php?aid=114497&id=152068998815&ref=mf
 

cannibal

Boys
Член од
26 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Pozdrav do site clenovi na CPB. Ne e vase da slikate i stavate sliki i klipovi. Vase e da doagjate na utakmici, a za slikanje IMA KOJ DA SLIKA. Taka da ne se zanesuvajte mnogu, prestanete so postavuvanje sliki od strana slikani trte mrte, i mislete mu ja sto zborite i pisuvate po forumi poso... :smir:

Sto se odnesuva do derbito...

Ke se soglasam deka navivanjeto ne bese na nivo na koe dolikuva na CPB. Odlicna koreografija, top paroli. A dobro bese i izdanieto na FA, citlivi paroli, za razlika od starite..., i konstantno navivanje. Se na se edno odlicno derbi (od navivacki aspekt).

Јас имам само да ви кажам една реална слика за вас денес. Знамето ЕДИНСТВЕНИ одлична идеја, бројка добра, пароли катастрофа, и уходаност при пеењето на песните исто така катастрофа. Мора да ја подобрите групата со бројноста затоа што цехот се плаќа со неидењето на помалите утакмици толку на дерби. Многу луѓе кои се дерби навивачи (кај нас за среќа оваа година ги има многу малку) не ги знаат новитетите во групата или песните. Песна не се учи на дерби.

И една најголема критика што сите мора да си ја признаете. Не може воџа да биде човек што не е редовен на утакмици. Тоа е потценување за сите оние кој се редовни.

Ti ocigledno ne si gi sfatil parolite stom taka mislis.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Паролите...

1."VUCKO" VI NUDI NAJNOV MODEL PATIKI, "FAMILY ATHLETICS"
POGODNI ZA KOLEKTIVNO BEGANJE!

2.PLEMINJA SO OBLEKA PLAVA, IMAAT KOMPLEKSI I PRAZNA GLAVA

3.RABOTNICKI E MOTIV, SEKOGAS ZA, NIKOGAS PROTIV!

4.NASKORO NA TV VO VASITE DOMOVI, FARMA SELODROM
(STOKA SO PLAVO BELI SHALOVI, SONUVA PEHARI)
Првава ај демек за нападот што беше кај Вучко,,,

Може да ве прашам за 2 рава парола ( 2 племиња, тука си заборавил 2ка да ставиш) кои се тие две племиња..

3тава е парола ми е нешто најлесно измислено, ми звучи ко некоја реплика од филм од Ц2/Ц класа (Always in, never out)

4тава ај не ја коментирам, ме потсетува некако дека сте заглавени на вена и обожавате да гледате да гледате ,, Долина на сонцето“
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Јас имам само да ви кажам една реална слика за вас денес. Знамето ЕДИНСТВЕНИ одлична идеја, бројка добра, пароли катастрофа, и уходаност при пеењето на песните исто така катастрофа. Мора да ја подобрите групата со бројноста затоа што цехот се плаќа со неидењето на помалите утакмици толку на дерби. Многу луѓе кои се дерби навивачи (кај нас за среќа оваа година ги има многу малку) не ги знаат новитетите во групата или песните. Песна не се учи на дерби.

И една најголема критика што сите мора да си ја признаете. Не може воџа да биде човек што не е редовен на утакмици. Тоа е потценување за сите оние кој се редовни.
Okolu vozdite na CPB ne sum u tek ama ocigledno e deka se staveni necii puleni ama za toa ima nadlezni vo CPB koi treba da si go resat i da vidat dali vaka ide ili ne...a inace okolu uhodanosta na pesnite si vo pravo,nema uhodoanost kaj cpb ama spored mene kolku e krivo toa sto e brojnosta mala mislam deka do nekade ima krivica i vo pesnite na cpb....znaci ima dobri pesni i se ama nema pesni koi bi mozele da se vrtat cel natprevar kade sto vo prv plan ke bide ritamot na pesnata a vo vtor zborovite vo nea a toa nekako popoleka stanuva trend kaj site popoznati navivacki grupi,spored mene FA napravija odlicna rabota,nekoj ke rece iskopirale od drugi..Fa gi pozajmi ritmovite na pesni sto se peat niz cel svet i koj stvarno zvucat odlicno i sea toa e toa,koj ke se osmeli da gi prepee potocno da go pee istiot ritam ke bidat osudeni od FA deka kradat pesni ama i do nekade ke bidat vo pravo....
Znaci ne podrzavam i toa da se kisne pred youtube sekojdenvno i da se ceka sto ke napravat drugite(citaj grobari,delije itn..) i aj sea nie da go prepeeme,nekoj den ke se sretne mzt ili rabotnicki so partizan,zvezda,dinamo...i ke ni se zgazat od smenjee koga ke vidat deka sme copy/paste navivaci...
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Вие ќе кажувате за ознаки од други групи.Нема за што да се фатите и сеа глупости тресете.А лавови што веат шалови кај вас на трибина?
KOI LAVOVI BE? STO treses gluposti be??? Odi fati se pod raka so piratite i gubete se.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Точно потполно сте во право во врска со воџата.
За пеењето исто така.На крајот посебнмо фемили ќе завршат со пенсната цпб ќе почне па фемили па ќе почне ооооооооооо и ќе ги снема цпб.Во втора и трета четвртина мислам дека цпб пееа доста солидно и тука фемили малце се изгуби.
За фемили не знам али за цпб тоа со воџата дефинитивно мора да се реши.
Како и да е ова е дерби што сакам да го гледам.Салата не знам крцаше немаше игла кај да се стави.Добро е што е есенски период зошто ако е лето како лани на последната утакмица на финалето пола ќе се онесвестеа а вчера имаше повеќе народ плус.
Сепак рамноправно добро пееа и цпб и фемили иако можеше да биде пдообро иако дефинитивно не се жалам.Топп им беше и бројка,кореографија и се али пеењето можеше да биде подобро.
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Okolu vozdite na CPB ne sum u tek ama ocigledno e deka se staveni necii puleni ama za toa ima nadlezni vo CPB koi treba da si go resat i da vidat dali vaka ide ili ne...a inace okolu uhodanosta na pesnite si vo pravo,nema uhodoanost kaj cpb ama spored mene kolku e krivo toa sto e brojnosta mala mislam deka do nekade ima krivica i vo pesnite na cpb....znaci ima dobri pesni i se ama nema pesni koi bi mozele da se vrtat cel natprevar kade sto vo prv plan ke bide ritamot na pesnata a vo vtor zborovite vo nea a toa nekako popoleka stanuva trend kaj site popoznati navivacki grupi,spored mene FA napravija odlicna rabota,nekoj ke rece iskopirale od drugi..Fa gi pozajmi ritmovite na pesni sto se peat niz cel svet i koj stvarno zvucat odlicno i sea toa e toa,koj ke se osmeli da gi prepee potocno da go pee istiot ritam ke bidat osudeni od FA deka kradat pesni ama i do nekade ke bidat vo pravo....
Znaci ne podrzavam i toa da se kisne pred youtube sekojdenvno i da se ceka sto ke napravat drugite(citaj grobari,delije itn..) i aj sea nie da go prepeeme,nekoj den ke se sretne mzt ili rabotnicki so partizan,zvezda,dinamo...i ke ni se zgazat od smenjee koga ke vidat deka sme copy/paste navivaci...

како прво не ги кривам воџите од причина што се гледаше дека се трудат да водат, ама ќе почнат песна ќе се испее еднаш и одма сите ќе прекинат (зборам за повеќето) и после они се нервираат пробуваат некако да мотивираат ама гледаат дека е џабе што и така беше, па затоа и се форсираа песни со 5 збора, па дури и тие требасе време да се уклопат на цела трибина, иначе се слагам дека нема песни као ФА да се вртат цел натпревар, а не се слагам дека би имале право да речат дека се крадени доколку само ритамот е ист од причина што ко прво и основно не е нивни ритамот, само они почнале први да го пеат, секогаш ми било во ред да се зимаат ритмови од било кој ама сите зборови да бидат твои, а не само преведени од српски, хрватски, монголски итн.

друго што ми се свиѓаше кај ФА е дале чавезе, тоа е песна која не е тешка за пеење и може да се пее и цел натпревар константно без многу многу да се умориш
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Za vcerasnoto derbi mozam da kazam deka Rabotnicki go zgazi MZT na teren, ali so navivanje ne bash poso imase mnogu deca koi nemozea da izdrzat, i koi ne se konstantni na utakmici. Mozese da se vidi koi bea konstanti, a toa se tie so gi znaeja pesnite. Odime, odime pola i poise ne ja znaea isto kako i mn drgi pesni. Poso sedev skoro pod semaforot, mnogu lesno mozev da vidam koj peese a koj ne, i poradi toa i go kazuvam sega ova.
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Za vcerasnoto derbi mozam da kazam deka Rabotnicki go zgazi MZT na teren, ali so navivanje ne bash poso imase mnogu deca koi nemozea da izdrzat, i koi ne se konstantni na utakmici. Mozese da se vidi koi bea konstanti, a toa se tie so gi znaeja pesnite. Odime, odime pola i poise ne ja znaea isto kako i mn drgi pesni. Poso sedev skoro pod semaforot, mnogu lesno mozev da vidam koj peese a koj ne, i poradi toa i go kazuvam sega ova.
апсолутно се слагам...
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
До сите членови на CPB и што биле вчера на утакмица а сега тука на форумов глумат критичари на својата група слободно ако имаат некакво незадоволство нека се обратат кај надлежните во групата е на тука преку некои анонимни усери да пишуваат секакви глупости.Тоа што беше беше,ако не сте задоволни преземете нешто а не да седите на форум и да серете ова не ми се свигаше,а ова беше добро...
Поздрав и памет у глава...

На трибина НЕ на форум:smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Точно потполно сте во право во врска со воџата.
За пеењето исто така.На крајот посебнмо фемили ќе завршат со пенсната цпб ќе почне па фемили па ќе почне ооооооооооо и ќе ги снема цпб.Во втора и трета четвртина мислам дека цпб пееа доста солидно и тука фемили малце се изгуби.
За фемили не знам али за цпб тоа со воџата дефинитивно мора да се реши.
Како и да е ова е дерби што сакам да го гледам.Салата не знам крцаше немаше игла кај да се стави.Добро е што е есенски период зошто ако е лето како лани на последната утакмица на финалето пола ќе се онесвестеа а вчера имаше повеќе народ плус.
Сепак рамноправно добро пееа и цпб и фемили иако можеше да биде пдообро иако дефинитивно не се жалам.Топп им беше и бројка,кореографија и се али пеењето можеше да биде подобро.
Прашај ги другарчињата што биле на утакмица кои се изгуби. Трета четвртина беше кулминација, ве збунивме! :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom