Фан клуб: Работнички

Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Rabotni4ki li tepashe ili mzt a kamermanot na A2 AKO ne znaese vecerva vo GRADSKI PARK imashe dve navivacki grupi ..... :smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
работнички тепаа...браво за двете навивачки групи одлична атмосфера приредија
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
MN ocekuvav od denesnata utakmica ali poradi faktot sto rabotnicki e sto klasi bolje vo odnos na amaterive mzt i nekako ne mi bese kako porano ali toa e kvalitetot e slab i nema nekoja euforija koj znae kakva, braVo za dvete navivacki grupi SAMO SKOPJE MOZE DA IMA VAKVO DERBI!!!
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Za navivanjeto svaka cast RAKA NA SRCE a klubovite otepani eden od drug :tv:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
ABE RABOTNICKI SI E NA NEKOE NIVO SEPAK AMA MZT SE UTEPANI EPTEN AMTERSKI KLUB SE, IGRAC DA NEMOZE OD POD KOS DA POGODI PA STO ONDAK IGRA KOSARKA
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Секоја чест до сите кои беа во ГРАДСКИ ПАРК, подобриот победи,на трибини лудило на двете страни вакво дерби што почесто треба да има...Покрај победата на РАБОТНИЧКИ шоуто по улиците накај градски парк ме направи горд што сум дел од CITY PARK BOYS...

Продолжуваме....
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да бидеме искрени нити цпб нити фемили не пееа 40 минути.
Ја штета што не бев во можност да отидам.
Вакви утакмици требаат во македонската кошарка.За играта што да кажам очекував ипак побда па и толку колку што тепаа.
Голема маана на а2 е што требаше да даваат повеќе кадри на трибините пошто единствено нешто зошто глеав беше ради тоа-да видам ривалство на трибини.И така беше бедна кошарката дали 3-4 кадари имаше преку сила на трибините.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Паролите...

1."VUCKO" VI NUDI NAJNOV MODEL PATIKI, "FAMILY ATHLETICS"
POGODNI ZA KOLEKTIVNO BEGANJE!

2.PLEMINJA SO OBLEKA PLAVA, IMAAT KOMPLEKSI I PRAZNA GLAVA

3.RABOTNICKI E MOTIV, SEKOGAS ZA, NIKOGAS PROTIV!

4.NASKORO NA TV VO VASITE DOMOVI, FARMA SELODROM
(STOKA SO PLAVO BELI SHALOVI, SONUVA PEHARI)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Паролите...

1."VUCKO" VI NUDI NAJNOV MODEL PATIKI, "FAMILY ATHLETICS"
POGODNI ZA KOLEKTIVNO BEGANJE!

2.PLEMINJA SO OBLEKA PLAVA, IMAAT KOMPLEKSI I PRAZNA GLAVA

3.RABOTNICKI E MOTIV, SEKOGAS ZA, NIKOGAS PROTIV!

4.NASKORO NA TV VO VASITE DOMOVI, FARMA SELODROM
(STOKA SO PLAVO BELI SHALOVI, SONUVA PEHARI)

АКО РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ,ТОГАШ СКОПЈЕ ОДАМНА ЌЕ ДОЖИВЕЕШЕ ИНФАРКТ!!! позззззззззз
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
a so mzt da e ???? ne me dupi bojane amateri za kosarkari imate :) plus titula neso ili potesko malce a????
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Панче, титулите не се мерило на љубовта .
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
a so mzt da e ???? ne me dupi bojane amateri za kosarkari imate :) plus titula neso ili potesko malce a????

Јас сум среќен што мзт остана во првата лига.Во моментов не очекувам којзнае какви успеси од него зошто знам во каква состојба е..Ама тоа не значи дека сум изгубил верба..Ако си фраер ќе признаеш дека таа наша парола беше вредна за сите ваши
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Не критикувате нас,а не ги гледате вашите грешки...
Еве едно реално гледиште за вашата трибина денес...
Единствена светла точка ви беше навивањето...
Ниту една парола не ја кренавте како што треба дали на опаку,дали ви беше предолг,а дали по грешка другата ја вадевте и други смешни работи, ги најбројувате само светлите ваши работи дај кажете малце ТРАНСПАРЕНТОТ young team на опаку го ставивте,извадивте транспарент пирати па го тргнавте,на трибина дечки со дресови аргентина,франција,фиорентина,шалови рома,пирати итн итн...

ВИЕ ЖИВЕЕТЕ ЗА МЗТ,ЗА РАБОТНИЧКИ НИЕ,
РАБОТНИЧКИ ПОБЕДИ,СО ТОА ПОБЕДИВМЕ НИЕ....

75-44

поздрав до следното дерби се надевам дека повторно ке има одлична атмосфера како денес но и подобра игра на теренот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom