Фан клуб: Работнички

Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ке се видат они и на 18.....кога ке има инвазија во градски парк...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ке се видат они и на 18.....кога ке има инвазија во градски парк...
Ке цитирам една легенда наша кога му реков дека се поплавила улицата, а тој рече

„Нема таква поплава, поплава има само кога ние идеме во Парк„ :)
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
A KOGA NE E VO PRAVO ZITI SE.STO SE TEPA SO SEKOJ STO KE GO VREGJA LI.PA TOA E OSNOVNA KULTURA I KARAKTER NA SEKOJ COVEK KOJ TE PCUE I VREGJA DA MU VRATIS.NEMOZE KAKO NEKOJA PICKA DA SI PREKUTIS.TREBA DA IMAS SVOE JAS.A NE KAKO CELA LIGA STO SE PICKI GI PCUJAT I SI KUTAT.GRNE,SRKI,PUPOVIC,JANE,TOA SE IGRACI STO IMAAT KARAKTER.TEBE DA TE PCUJAT KE SI KUTIS LI.SITE NAVIVATE ZA IGRACI BEZ SRCE.A TI BE SELJANDURO KAVADARECKA DOJDI KOGA KE IGRATE SO MZT DA TI KAZAM DALI GI POZDRAVUVAS TIE PEDERITE OD GRADSKI PARK STO GO VREGJAA GRNE PA DA VIDIS KAKO KE SI POMINES.ETE SE GLEDA KAKVI IGRACI SAKATE PICINJA BEZ SRCE SAMO STO SE LIGAVAT.
MOZE SITE ZAEDNO DA MU GO PUSITE KUROT NA GRNE.SAMO ZELENITE ZGRADI NEMA DA VIKAAT ZA GRNE A SE ZNAE KOJ SE ONI NAJJAKITE FAMILY.TRAFO MAFIJA.EVE KE DOJDAM JAS SO MAJCA ZA GRNE KE VIDIME DALI KE ME PIPNE NEKOJ.KE VE ISKINAM GOVEDA.
A TI IZGLEDA NISTO NE ZNAES ZA SITUACIJATA.SITE SAMO NAGAGJATE.MENE GRNE MI E NAJDOBAR DRUGAR OD MALO I SE ZNAM.SEKOJ DEN SUM KAJ NEGO I ZA SE SUM INFORMIRAN.KAKO PRVO MZT NE GO BARASE GRNE.POCNAA PREGOVARAA I SE SOGLASIJA.TOGAS TREBASE DA BIDE ACO TODOROV TRENER.I POSLE DOJDE ACO PETROVIC ZA TRENER I VIKA JAS NE GO SAKAM GRNE KE SI DONESAM MOJ IGRACI ON NE MI TREBA.I VIDI KOJ DONESE MESTO NEGO.I AJ SEGA STAVI SE TI NA NEGOVO MESTO STO KE PRAVIS.KAKO DA IGRAS VO EKIPA STO NE TE SAKA.ON SAKASE SAMO VO SK DA IGRA OVAA GODINA DEKA MU SE RODI DETENCE I KADE DA POTPISE KAZI.A NE SAMO ZNAETE GO PREDAL AERODROM ZA 100 EVRA.BRATMU IGRA CEL ZIVOT VO STRANSTVO ON IGRA ISTO I NE MU E NEGO DO PARI VERUVAJ.ALI IMA COVECKO VO NEGO STO NEJKE DA MOLI.PREESKA GLEDAM I MI SE PLACE KAKO PEDERIVE OD GRADKSI PARK GO VREGJAAT.COVEKOT GINE SE TEPA ONI GRNE PEDER.PA DA IMAAT USTE NEKOJ TAKOV VO EKIPA KAKO NEGO KE BIDAT NAJJAKI.A NE SO SIMIC GO SPOREDUVAAT.OK SEKOJ SI IMA SVOE MISLENJE ALI JAS VI GO KAZUVAM MOETO I TOA STO GO ZNAM ZASTO VO ISTA ZGRADA SME.I NE VERUVAM DEKA NEKOJ OD ZELENITE KE GO PCUE.BAREM NE OD JAKITE LUGJE.A DECATA KOJ GI EBE I TAKA NISTO NE ZNAAT.
A KOJA SI TI MA DA KAZUVAS DEKA BIL NA CRNATA LISTA.ZATOA KE SE BORIME CEL ZIVOT ZA VLEZ VO PLEYOFF.DEKA IMAME TAKVI IGRACI SELJANDURI OD SEGDE DOJDENI.NEMA NIEDEN AERODROMEC RADI TAKVI KAKO TEBE.SITE GI IZBRKAVTE.GAGO,GRNE,SIKI,SRKI,CRNA I USTE EDEN KUP.NEKA IGRA DESPOTOVIC,MUJO TACI,I EDEN KUP CENTARCI KAKO FICO,JANE I TAKVI.ETE RABOTNICKI KAKO GI NAPAGJA AERODROMCITE VIDOVME DENESKA.A NIE SAMI SI SE NAPAGJAME KAKO I SEKOGAS.
A TI SELJANCE OD KAVADARCI EVE TI ODGOVOR.GO PAMTIS ERIK KANTONA LEGENDA.NEMA NEKOJ STO NE GO POSTUVA RADI NEGOVIOT KARAKTER.LOSO E DA SE TEPAS SO PUBLIKA I GRNE NIKOGAS NE SE TEPAL.ALI VO IGRA GINE I AKO NEKOJ GO UVREDI ILI OPCUE EDNOSTAVNO GI OPOMENUVA.KOJ E TOJ STO MOZE DA GO OPCUE NEMA TAKOV VO LIGATA.A DIMCE,SIMIC,SAMARDJIEV KOJ STIGNE GI PCUE I ONI SI KUTAT.SEKOJA UTAKMICA GO JADAT.PA NEZNAM KAKO MOZE DA IZDRZIS TAKVA TORTURA OD NEKOJ DA TE PLJUKA I PCUE.IMA EDEN KUP PRLJAVI IGRAC STO SE NAJDOBRI VO SVET DEKA TI POCNA ZA TOA FUDBALERITE NELI.ZIDAN,KRISTIJANO RONALDO,RUNI,MARADONA,GASKONJ,I USTE EDEN KUP STO SITE GI CENAT OSVEN TI.A USTVARI TI NE SE RAZBIRAS VO SPORT AKO NE SI PRLJAV I POKVAREN NEMOZES DA USPEES.MORA DA SE SNAJDES.
A BE STO SAKATE VIKAJTE PROTIV NEGO ME BOLI KUROT SAMO ZNAM DEKA COVEKOT NE SE ZAMARA.SI IGRA,SI VOZI MERCEDES OD 200 ILJADI EVRA,POLA ZGRADA KAJ NAS VO MALO E NEGOVA I TI SEGA KE MI KAZUVAS STE MU BILE NAKRVENI.GO ZABOLE.A I MENE ME ZABOLE A TI PEDERCE CENTARSKO UBAVO SI PRIZNA DEKA SI JADEL KUTEK VO AERODROM I VERUVAJ NE SI EDINSTVEN.EDNOSTAVNO NE POSTOITE.
A BE KAKVI SPOREDBI PRAVITE NE MI SE VERUVA.PA KOJ BE DA DOJDE VO MZT BEZ PARI LI.ZA LJUBOV.SE ZNAESE KAKO BESE AKO NEMAS KADE DA IDES I DA IGRAS DOJDI VO MZT ZA BEZ PARI.I ZATOA SITE SI OTIDOA.JANE BESE NIKOJ I NISTO KOGA OVIE IGRAA.AJ TI NAVIVAJ SAMO ZA MZT I NE IDI NA RABOTA ZIVEJ SAMO OD LJUBOVTA PREMA MZT.A BE DA NE SE LAZEME SAMITE.JANE NEMASE KADE DA IDE I ZATOA NE OTIDE NIGDE.DA GO BARASE NEKOJ ZA 200 EVRA POVEKE KE OTIDESE.A NE ONOJ GO BARAL OVOJ GO BARAL,STRANSTVO GO BARAAT I ON ZAMISLI VO MZT OSTANUVA ZA BEZ PARI.AJDE KAZI ZASTO OTIDOA DRUGITE OD MZT GLEDAM DEKA SE ZNAES.
A BE EDNOSTAVNO MZT NE GO BARASE GRNE.OD KADE TOA DEKA TREBALO TAMU DA IDE.CEL AERODROM ZNAESE A NEMASE VRSKA.MI VIKA A BE NEKA SE JAVI SAMO NEKOJ I ODMA POTPISUVAM.A KAKO DA NE GO BRANAM KOGA MI E NAJDOBAR DRUGAR.NA BRATMU SUM MU KUM.NA IST SPRAT SME.A TI PEDERCE MOZES SAMO DA GO PUSIS.AKO SI MAS NACEKAJ GO BE NEGDE SAM A DOKAZI SE ALI ZNAM DEKA TI E STRAV DEKA VIE SITE STE PICKI CENTARSKI.DA BESE DIMCE ILI SIMIC KE GO NAPADNESE ALI ZNAES DEKA OVOJ E ZAEBAN PRIZNAJ.KOLKU SAKATE MOZE DA GO PCUETE I PEDERITE I NIE ALI DA GO PIPNE NEKOJ TESKO.
eve sporedete....GRNE uzivaj be 4ovek :pos2::pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Na poslednata utakmica na Dzole Vojnovic vo dresot na MZT Skopje pred, 3 godini mislam deka vekje pominaa...Znam deka igravme so Vardar, posledna utakmica od prv del od sezona, togas za niv igraa, Nosot,Kralevski,Narkomanot Softi,ligusive brakja Stojanovski,trener Maki i megju drugite i Grne.... Za nas bea tuka Talevski,Zdravevski,Knjazev,Jane malce igrase,Crna,Gago, i predvodnik Dzole...

Pamtam deka Grne ne utepa...Trojki davase od segde, 5,6 moze gi dade, ne znam dali uopste promasi...Tesna utakmica bese, oni vodea celo vreme, ama rezultatot bese u vtor plan poso se dozna deka toa mu e posledna utakmica na Dzole ...Za nego se peese celo vtoro poluvreme, a ko za baksuz na nego ne mu idese sutot...Sepak, dade 2,3 trojki, ''sedmici '' gi vikam ja poradi dalecinata... Na kraj ne uspeavme da gi stigneme , neso se pucaa penali... I doagja Grne, tisina na tribina, vise sme izgubile... I se javi eden glas od nasa tribina.... GRNEEEE, TI NEMAS SRCE...TI IMAS KUR UMESTO SRCE !!!!

E togas mi bese smesno, ali denes koga gleam sfakjam deka e u pravo.... Tolku za Grne...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Значи сеа коа ке игра партизан со севиља делије треба да навиваат за партизан...или интер коа игра во лига шампиони милан фановите да навиваат за интер?? Може напраив големи споредби во однос на мзт и работницки ама така испаѓа на крај


Абе човече не ми споредувај големи држави кои немаат никакви проблеми. Нели гледаш дека никој не не признава, едн ин ивикаат дека сме бугар други дека сме срби, грција ни прави притисок нме можеме д авлеземе во нато и европа, албанците сакаат да не распарчат. и ние како таклви сега ќе се делиме на навијачи. Значи моменталната ситуација ни налага да бидеме единствени и секој успех на македонските клубови е само плус за нашата кошарка каде спаѓа и МЗТ. рејтингот н ирасте па ако имаме одличен успех во оваа лига можеби наредната година да не примат во НЛБ лига кад еќе има вистински квлаитет на уткамици а и на трибини. па таму вие како навијачи докажете се колку вредите. но за да дојде до тоа мора нашит еклубови да маат успех против странски клубови. значи јас му ја давам подршката на работнички и на фени и од страна еден ден МЗТ да го видам во НЛБ лига, нели бидејќи оваа година очекува тој да биде шампион.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
ГРНЕЕЕ МАЈМУНЕЕЕЕ !!! се приметува по пишувањето дека си ти бе куртон еден.

кога на трибина се пееше поздрав до грне се сврте и даде аплауз хахаха си помисли дека му опростија ГРАДСКИТЕ МОМЦИ. ама се лажеш сељачееее ...допрва ке го јадеш
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Абе човече не ми споредувај големи држави кои немаат никакви проблеми. Нели гледаш дека никој не не признава, едн ин ивикаат дека сме бугар други дека сме срби, грција ни прави притисок нме можеме д авлеземе во нато и европа, албанците сакаат да не распарчат. и ние како таклви сега ќе се делиме на навијачи. Значи моменталната ситуација ни налага да бидеме единствени и секој успех на македонските клубови е само плус за нашата кошарка каде спаѓа и МЗТ. рејтингот н ирасте па ако имаме одличен успех во оваа лига можеби наредната година да не примат во НЛБ лига кад еќе има вистински квлаитет на уткамици а и на трибини. па таму вие како навијачи докажете се колку вредите. но за да дојде до тоа мора нашит еклубови да маат успех против странски клубови. значи јас му ја давам подршката на работнички и на фени и од страна еден ден МЗТ да го видам во НЛБ лига, нели бидејќи оваа година очекува тој да биде шампион.
Абе Патриот, кој рјтинг се добива со БИБЛ лига бе, што туку тресеш тука глупости. Биди си ти патриот, навивај си за секој македонски клуб, што не замараш тука нас. Работнички - Динамо Букурешт утакмица во седморазредна лига, лига со послаб квалитет од нашата втора лига...што по ѓаволите има то врска со тоа што Грција не не признава. Еве и Србија има проблеми, цел свет е против неа, па што не навиваат Делије и Гробари заедно кога играат Ѕвезда или Партизан. Логикава ти е помалоумна од тебе. Ние не сме СРВ, па нивниот воџа Коки да дојде и да навива за Мзт кога играа против Реал, Порто и остали само за да биде виден...и кога ке сватиш што е ривалство и што се навивачи, тогаш ке видам дали ке можеш да кажеш дека би навивал за секоја екипа. А тие приказни за патриотизмот продавај ги на мали деца, кај нас не палат
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
се сеќавам јас убаво, немај ти гајле...сеа почнува првенство додуша, ние го имаме грне цела ебана година да го ебеме колку сакаме , а вие ке гледате и ке плачете!!! не му се видоа парите послатки,туку човекот реши да си ги изеде сам гомната и да оди и да земе титула, за да не се пензионира онака...без ништо. ај може ке сватиш еден ден...
Pe*erce znaes li ti zboris???? Aj sredi se !!!
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
пред неколку дена имаше изјава на Грне дека очекува неговите навивачи да се вратат на трибините. И кога помисли дека ќе помине лесно во Градски Парк беше посрамотен пред цела јавност. Пе*ерчињата пееја против него и МЗТ скоро цело време.

Не знам што цело време ја водиме дускусијава во недоглед. Грне можеше да биде легенда на ФА, да го сакаат сите иако имаше играно за повеќе екипи од Македонија, сепак највеќе нешто што му се зимаше во обзир беше тоа што немаше никогаш играно за Работнички. Сам се заеба, сам ќе си сноси последиците. Сега цела полусезона ќе го работат од трибини, ќе го пцујат и ќе чека едвај да дојде полусезона за да премине во Соколи, Вардар или Торус.

Само едно ќе кажам, освен дечково (Џемс Бонд) кој најверојатно е од негово маало и ајде да кажеме дека е логично да го брани, другите сите ќе го мрзат.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
A TI SELJANCE OD KAVADARCI EVE TI ODGOVOR.GO PAMTIS ERIK KANTONA LEGENDA.NEMA NEKOJ STO NE GO POSTUVA RADI NEGOVIOT KARAKTER.LOSO E DA SE TEPAS SO PUBLIKA I GRNE NIKOGAS NE SE TEPAL.ALI VO IGRA GINE I AKO NEKOJ GO UVREDI ILI OPCUE EDNOSTAVNO GI OPOMENUVA.KOJ E TOJ STO MOZE DA GO OPCUE NEMA TAKOV VO LIGATA.A DIMCE,SIMIC,SAMARDJIEV KOJ STIGNE GI PCUE I ONI SI KUTAT.SEKOJA UTAKMICA GO JADAT.PA NEZNAM KAKO MOZE DA IZDRZIS TAKVA TORTURA OD NEKOJ DA TE PLJUKA I PCUE.IMA EDEN KUP PRLJAVI IGRAC STO SE NAJDOBRI VO SVET DEKA TI POCNA ZA TOA FUDBALERITE NELI.ZIDAN,KRISTIJANO RONALDO,RUNI,MARADONA,GASKONJ,I USTE EDEN KUP STO SITE GI CENAT OSVEN TI.A USTVARI TI NE SE RAZBIRAS VO SPORT AKO NE SI PRLJAV I POKVAREN NEMOZES DA USPEES.MORA DA SE SNAJDES.
Plukal li na utakmica po navivac?I ne bil kaznet?Ne veruvam backo.Bil kaznuvan i od federacija i od samiot klub.I koga plukal sigurno bile eden na eden so toj naivavac no tebe cela tribina da te vrega i ti da odis na site da plukas kako rasprskuvac ne backo.Koga ke te kaznat 1000 evra ke vidis dali ke pluknis uste ednas ama ete ima sreka sto igra vo Makedonija.Lani kolku natprevari ne izigra,Vo cela sezona ilase 10 utakmici i zosto oti e najglupiot igrac vo ligava.Ke bide svirkan i plukan i vo Jane Sandanski i vo Jasmin i so e najbolno vo Gratski park.Epa sega neka gi lize gomnata so gi serel vo minatoto.Ako ne mu vlijaese na samodoverbata skandiranjeto sinoca zosto zad negovoto ime imase 00 poeni.Vlijae i toa kako.A bas vo tvoj stil kazano nemase da lici za CPB da mu go zaboravat ligavenjeto na majmunot.Ke mi bide milo na derbito so MZT koga nema da znae od koa strana ke bide povregan a ne bi me iznenadilo i nekoj kamen da prefrci
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Plukal li na utakmica po navivac?I ne bil kaznet?Ne veruvam backo.Bil kaznuvan i od federacija i od samiot klub.I koga plukal sigurno bile eden na eden so toj naivavac no tebe cela tribina da te vrega i ti da odis na site da plukas kako rasprskuvac ne backo.Koga ke te kaznat 1000 evra ke vidis dali ke pluknis uste ednas ama ete ima sreka sto igra vo Makedonija.Lani kolku natprevari ne izigra,Vo cela sezona ilase 10 utakmici i zosto oti e najglupiot igrac vo ligava.Ke bide svirkan i plukan i vo Jane Sandanski i vo Jasmin i so e najbolno vo Gratski park.Epa sega neka gi lize gomnata so gi serel vo minatoto.Ako ne mu vlijaese na samodoverbata skandiranjeto sinoca zosto zad negovoto ime imase 00 poeni.Vlijae i toa kako.A bas vo tvoj stil kazano nemase da lici za CPB da mu go zaboravat ligavenjeto na majmunot.Ke mi bide milo na derbito so MZT koga nema da znae od koa strana ke bide povregan a ne bi me iznenadilo i nekoj kamen da prefrci
Не би ме изненадило ако за 10 години уште личиме на БАНГЛАДЕШ !:tapp:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе Патриот, кој рјтинг се добива со БИБЛ лига бе, што туку тресеш тука глупости. Биди си ти патриот, навивај си за секој македонски клуб, што не замараш тука нас. Работнички - Динамо Букурешт утакмица во седморазредна лига, лига со послаб квалитет од нашата втора лига...што по ѓаволите има то врска со тоа што Грција не не признава. Еве и Србија има проблеми, цел свет е против неа, па што не навиваат Делије и Гробари заедно кога играат Ѕвезда или Партизан. Логикава ти е помалоумна од тебе. Ние не сме СРВ, па нивниот воџа Коки да дојде и да навива за Мзт кога играа против Реал, Порто и остали само за да биде виден...и кога ке сватиш што е ривалство и што се навивачи, тогаш ке видам дали ке можеш да кажеш дека би навивал за секоја екипа. А тие приказни за патриотизмот продавај ги на мали деца, кај нас не палат

Не ве замарам јас со ништо, туку ви ги кажувам моралните вредности на еден вистински македонец. Вие терајте си како сакате, јас секогаш ќе ги бранам интересите на макеоднија па и за тебе седморазредна лига во која за моја жал го нема МЗТ баш поради неговите навијачи кои споре дмене повеќе му штетат отколку што му помагаат затоа што лани МЗТ без публика ги доми сите уткамици што ги играше во својата сала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom