Фан клуб: Работнички

Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Еве колку знаат нежните момчиња. Ке дошле во Аеродром? Дојдете слободно, само нема да не најдете на 18-ти таму, ние ке бидеме во Геј Паркот, ке си го бодриме Мзт против Работнички. Типичен пешлак од оние што ги присилуваат да доаѓаат на утакмици, чим незнае каков му е распоредот на својот тим во наредни две кола, а заслужал дека се игра против Мзт, или може е печатна грешка?:kesa::kesa::kesa:

И да, Мзт можеше да игра и ФИБА куп и оваа т.н лига, ама поради тоа што се неатрактивни натпреварувања реши да ги вложи тие финансии во играчи, наместо во екскурзии во натпреварувања со сомнителен квалитет.

ПС, не ви се смеам :pos2::pos2::pos2:НЕ, НЕ, НЕ :pos2::pos2::pos2:Абре Убре се подобри од вас :pos2::pos2:
другарче,ке се видиме у јане , ке видиме кој е што...овака на форум , и на тастатура сите се јаки....ама да не биде ко сто бегате увек низ парк.....мзт нема тим за да игра у било каква лига...мзт нема видено поголем успех од пласирање у плеј оф ...и тоа ви е превише... не не :pos2::pos2::pos2::pos2: не ви се смеам не :pos2::pos2::pos2::pos2:
коа ке напраите достоен тим за да можете да играте со нас , тогаш ке праиме муабет, до тогаш надевајте се на нешто подалеку од плеј оф
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
A KOGA NE E VO PRAVO ZITI SE.STO SE TEPA SO SEKOJ STO KE GO VREGJA LI.PA TOA E OSNOVNA KULTURA I KARAKTER NA SEKOJ COVEK KOJ TE PCUE I VREGJA DA MU VRATIS.NEMOZE KAKO NEKOJA PICKA DA SI PREKUTIS.TREBA DA IMAS SVOE JAS.A NE KAKO CELA LIGA STO SE PICKI GI PCUJAT I SI KUTAT.GRNE,SRKI,PUPOVIC,JANE,TOA SE IGRACI STO IMAAT KARAKTER.TEBE DA TE PCUJAT KE SI KUTIS LI.SITE NAVIVATE ZA IGRACI BEZ SRCE.A TI BE SELJANDURO KAVADARECKA DOJDI KOGA KE IGRATE SO MZT DA TI KAZAM DALI GI POZDRAVUVAS TIE PEDERITE OD GRADSKI PARK STO GO VREGJAA GRNE PA DA VIDIS KAKO KE SI POMINES.ETE SE GLEDA KAKVI IGRACI SAKATE PICINJA BEZ SRCE SAMO STO SE LIGAVAT.
Bidejki sum direktno spomnat jas ke ti odgovaoram...Pratis sport?Si primetil vo Premier ligata vo Anglija koga protivnicki igrac se doblizuva do aut linijata i odma go vregaat pcujat i sto uste ne.Pa ti kazimi dali nekoj od niv vratil?Znaci toa deka Torres,Gerrard,Teves,Ronaldo itn se picinja spored tebe?Odgovorimi mizzerio molimte ke nemozam da zaspijam.Toa ti se vika backo profesionalizam.Si cul za tia zbor?Sakas da kazis deka Grncarov ne e picka deka e golem kur so mu vratil na pcovkata na navivac.Gorespomenative fudbaleri se profesionalci i bas imaat muda da se vozdrzat da ne vratat na provokaciite.So mislis nim ne mu se ide da mu vlezat vo publika i da go iznatepaat provokatorot.Vo publika moze da imaa sekakvi mizzerii kako tebe i treba oni da rasturaat kariera zaradi takvi.Na kraj krajava vo Evropa ako te fati kamerata deka konverziras so publikata si kaznet a kamoli da se vregas ili plukas kako so napravil Grncarov.Ocigledno si zamesal strukite backo.Plukanje i pcovki so noviot zakon ne se dozvoleni na ulica a ne vo sala i toa od igrac.Ajde mizzerio gubi se
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Зар мислиш дека некој ке се замара со тебе и твојата маица на дерби?!?!?! Не се преценувај!
Agentu mislam deka dobro ti kazaa i toa od tvojata garda.A posto si napisal deka sam ke gi sokines site ocigledno si nekoj tapoglavec koj uriva dzid so glava
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
A KOGA NE E VO PRAVO ZITI SE.STO SE TEPA SO SEKOJ STO KE GO VREGJA LI.PA TOA E OSNOVNA KULTURA I KARAKTER NA SEKOJ COVEK KOJ TE PCUE I VREGJA DA MU VRATIS.NEMOZE KAKO NEKOJA PICKA DA SI PREKUTIS.TREBA DA IMAS SVOE JAS.A NE KAKO CELA LIGA STO SE PICKI GI PCUJAT I SI KUTAT.GRNE,SRKI,PUPOVIC,JANE,TOA SE IGRACI STO IMAAT KARAKTER.TEBE DA TE PCUJAT KE SI KUTIS LI.SITE NAVIVATE ZA IGRACI BEZ SRCE.A TI BE SELJANDURO KAVADARECKA DOJDI KOGA KE IGRATE SO MZT DA TI KAZAM DALI GI POZDRAVUVAS TIE PEDERITE OD GRADSKI PARK STO GO VREGJAA GRNE PA DA VIDIS KAKO KE SI POMINES.ETE SE GLEDA KAKVI IGRACI SAKATE PICINJA BEZ SRCE SAMO STO SE LIGAVAT.
Кој сака такви играчи? Јас највеќе од се сакав Грне да дојде во Мзт, повеќе од Перо сакав да дојде, пошто знаев/мислев дека навива за Мзт исто колку и јас, пошто сум го гледал кога играл за други екипи против Мзт дека навива со ФА.

Зашто ги подржувам СРВ кога се свртени против него? Заради причината што сакав да игра кај нас, зашто Грне како дете на Мзт уште од поечтокот на кариерата ги ебеше на ваков или онаков начин, за на крај кога имаше можност да игра во Мзт, тимот за кој навива од дете и најлутиот негов ривал, ги избра црвено-белите пари, наместо плаво-белото срце. Ова не доведува до заклучок дека Грне е професионалец, така? Епа ако е професионалец, тогаш нека не пцуе и плука по публика, како што го прави тоа Перо Блажевски си игра за пари, има пари игра, нема пари не игра. Сега ми кажуваш имал срце Грне? Не се противам, ама тоа што за, за него, ситни пари премина во Работнички а цел Аеродром го славеше неговиот потпис, го става на листата на не многу посакувани играчи на плавобелата трибина.

Зелените нема да го пцујат? Кој ти го кажа тоа? Очигледно некој пред тебе и не сака да зборува. Можам комотно да ти кажам дека омразата кон Караколев и Тасов е нула во споредба со таа која ја има во Аеродром за Грне.

А сега чекам одговор, дали играч кој има свое јас, би играл за малку помалку пари во тимот кој го носи во срцето или ке се продаде во најлутиот ривал каде што е омразен на нивото како што Симиќ е во Аеродром?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
ne be , ovoa aerodromcive se cuda.....ja ubavo rekov , deckoto e ocigledno jak na tastatura...ke se vidi koj e koj, koa ke se igra!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ne be , ovoa aerodromcive se cuda.....ja ubavo rekov , deckoto e ocigledno jak na tastatura...ke se vidi koj e koj, koa ke se igra!
Да ти покажам клипче да видиме кој е кој од вашето ланско прекинување на бојкотот? :pos2:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Да ти покажам клипче да видиме кој е кој од вашето ланско прекинување на бојкотот? :pos2:
abe sto ke mi e klipce ,koa ja znam sto e sega, zaebi sto e lani , preklani....znam sto e sega.a drugar ti grni , si dobiva najubav tretman kaj nas sega, mu posvetuvame po 10-15 min od utakmica. covekot veruj mi ke si odi, rasplakan , i nema da igra basket do kraj na zivot!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Да ти покажам клипче да видиме кој е кој од вашето ланско прекинување на бојкотот? :pos2:
pa dobro opsto poznato e deka oni postojat uste samo zaradi family aerodrom , jas milam deka treba fala da ni kazat posto da se family ,cpg oddamna ke gi nemase
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
abe sto ke mi e klipce ,koa ja znam sto e sega, zaebi sto e lani , preklani....znam sto e sega.a drugar ti grni , si dobiva najubav tretman kaj nas sega, mu posvetuvame po 10-15 min od utakmica. covekot veruj mi ke si odi, rasplakan , i nema da igra basket do kraj na zivot!
vo mzt veke e staven na crna lista sto znaci deka nema da igra veke za nas , znaci ostanuva uste sokoli
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
pa dobro opsto poznato e deka oni postojat uste samo zaradi family aerodrom , jas milam deka treba fala da ni kazat posto da se family ,cpg oddamna ke gi nemase
pa da ....nie uglavno postoime , za da vi go zagorcuvame zivoto kolku e mozno poise!!!!!!!! nie postoime za vie da znaete deka SEKOGAS ke bidete BROJ 2!!!!! deka nikad nema da bidete podobri,pojaki od nas!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
pa da ....nie uglavno postoime , za da vi go zagorcuvame zivoto kolku e mozno poise!!!!!!!! nie postoime za vie da znaete deka SEKOGAS ke bidete BROJ 2!!!!! deka nikad nema da bidete podobri,pojaki od nas!
Аха!

А од кај знаете дека му е мал на Грне? :pos2:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
abe sto ke mi e klipce ,koa ja znam sto e sega, zaebi sto e lani , preklani....znam sto e sega.a drugar ti grni , si dobiva najubav tretman kaj nas sega, mu posvetuvame po 10-15 min od utakmica. covekot veruj mi ke si odi, rasplakan , i nema da igra basket do kraj na zivot!
абе вие ептен опасни.....
 
Член од
2 мај 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
A TI IZGLEDA NISTO NE ZNAES ZA SITUACIJATA.SITE SAMO NAGAGJATE.MENE GRNE MI E NAJDOBAR DRUGAR OD MALO I SE ZNAM.SEKOJ DEN SUM KAJ NEGO I ZA SE SUM INFORMIRAN.KAKO PRVO MZT NE GO BARASE GRNE.POCNAA PREGOVARAA I SE SOGLASIJA.TOGAS TREBASE DA BIDE ACO TODOROV TRENER.I POSLE DOJDE ACO PETROVIC ZA TRENER I VIKA JAS NE GO SAKAM GRNE KE SI DONESAM MOJ IGRACI ON NE MI TREBA.I VIDI KOJ DONESE MESTO NEGO.I AJ SEGA STAVI SE TI NA NEGOVO MESTO STO KE PRAVIS.KAKO DA IGRAS VO EKIPA STO NE TE SAKA.ON SAKASE SAMO VO SK DA IGRA OVAA GODINA DEKA MU SE RODI DETENCE I KADE DA POTPISE KAZI.A NE SAMO ZNAETE GO PREDAL AERODROM ZA 100 EVRA.BRATMU IGRA CEL ZIVOT VO STRANSTVO ON IGRA ISTO I NE MU E NEGO DO PARI VERUVAJ.ALI IMA COVECKO VO NEGO STO NEJKE DA MOLI.PREESKA GLEDAM I MI SE PLACE KAKO PEDERIVE OD GRADKSI PARK GO VREGJAAT.COVEKOT GINE SE TEPA ONI GRNE PEDER.PA DA IMAAT USTE NEKOJ TAKOV VO EKIPA KAKO NEGO KE BIDAT NAJJAKI.A NE SO SIMIC GO SPOREDUVAAT.OK SEKOJ SI IMA SVOE MISLENJE ALI JAS VI GO KAZUVAM MOETO I TOA STO GO ZNAM ZASTO VO ISTA ZGRADA SME.I NE VERUVAM DEKA NEKOJ OD ZELENITE KE GO PCUE.BAREM NE OD JAKITE LUGJE.A DECATA KOJ GI EBE I TAKA NISTO NE ZNAAT.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
или вие тоа лично го проверивте.....дека за џабе немате ставено надимак педери.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom