Фан клуб: Работнички

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ej vie normalni li ste sto so podsmev gledate kon CPB? Vie selskite druzini ? Nem a da zboram premnogu samo ke cekam da se vratime na tribina i delata ke si pokazat se
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
Sto ocekuvas od tim sto nema navivaci??????????


SAMO KK MZT i FK VARDAR!!!!!!!!!!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
lol ako ne ustge za nekoj tim navivaj Intelekt. Vo eden klub basket vo eden fudbal.
Rabotncki e institucija , i navivam za niv vo site mozni sportovi
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
абе што се карате со овие што пред месец дена станале навивачи....стварно :toe::toe:...џабе губење време.....
ако некој од провинција сака да ми реплицира на ова ....нека ми каже само од кога постои клубот за кого навива....па после ке праиме муабет

јас сум верна комита и навивам за работнички......
голем :salut: до ѕверот што го кажа тоа.....:kesa:

Aj neka vi e cestito Darko Sokolov.(95%)
фала фала......:salut::vozbud:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Караколев не може да си оди од МЗТ Скопје!
Никола Караколев и понатаму има обврски кон МЗТ Скопје. Под релативно долг период на "чекање" (поради зафатеност на претседателот на комисијата Владо Петров), Регистрациската комисија на КФМ одлучи да го одбие жалбеното барање на младиот репрезентативец за предвремен раскин на договорот со клубот од "Јане Сандански".
Во документацијата која Караколев ја приложил во жалбата нема "докази" дека МЗТ Скопје навистина не ги подмирил своите обврски, пред с$ финансиски и дека согласно со договорот депониран во федерацијата имал уплатено играчко осигурување за својот кошаркар, кој има валиден договор, кој бил обновен во текот на летото.

Согласно со тоа Регистрациската комисија на КФМ му наложува на Никола Караколев право на жалба до "второстепениот" орган, односно Арбитражната комисија на КФМ, и тоа веднаш по добивањето на "пресудата".

Тоа индиректно му ги затвора вратите на Караколев да го реализира својот најавен премин во екипата на Фершпед Работнички, со која младиот бек од пред извесно време и тренира.

Останува да се видат следните чекори, како на Караколев така и на МЗТ Скопје, чие раководството во меѓувреме одлучи да го суспендира својот играч поради непојавување на тренинзите.



epa pozdravete go nikolco i ............


neka mu ja MISLI sega
hahahahahhahahahahah:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
абе што се карате со овие што пред месец дена станале навивачи....стварно :toe::toe:...џабе губење време.....
ако некој од провинција сака да ми реплицира на ова ....нека ми каже само од кога постои клубот за кого навива....па после ке праиме муабет

јас сум верна комита и навивам за работнички......
голем :salut: до ѕверот што го кажа тоа.....:kesa:
Bratce timot KK Strumica e osnovan vo 1991 godina pod imeto MAKEDONIJA 91 potoa kako doagale novi sponzori taka go meni imeto prvo vo Dexim 91, potoa mislam deka eden period timot se vikase i Strumica Tabak a potoa Polo Trejd za da dojde do denesnovo ime Strumica
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Da Sokolov ke doaga , a za toa sto ne doaga karakolev ama ic ne mi cue , kaj saka ne ide i onaka e drvo
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
77
Поени од реакции
0
Соколов не доаѓа..за информација само..
Он топик:Ќе си оди,и соочете се со тоа,Дарко е добар играч кој добро ви дојде во тимот..но сепак сега ќе си оди,без него ќе ви биде тешко..

Toa go imas pisano vo Fan club:Strumica , Moderatore ne veruvaj na sekogo... :) pozz.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom