Каде може да најдам? (Општи прашања)

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
Најобични дуксери на патент, по нормална цена?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.169
Поени од реакции
41.513
Најобични дуксери на патент, по нормална цена?
иди на пазарче. Само гледај материјалот да не е рапав. Ако е, се праат оние топчиња и не го бива. Ако е мазен убав, најверојатно е ок.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
377
Поени од реакции
390
Електрометал нема, во тие за оков има ама не од тие што барам туку со дупчиња горе во тоа основата за да го заковаш/заштрафиш пошто на нив не им требаат вакви (монтираат тркалца на маси/кревети/плакари) не на столчиња за седење… бев и прашав па и сликав…

затоа барам чаре тука .. на алиескпрес има али кој ќе чека со месеци… тие посебно доцнат сеа со достава
Го дочека тркалото од алиекспрес? :D

Барав нешто деновиве, па успат видов и тркала како што бараше.
Овие беа во Хубо и Меркур.

IMG_20240918_132848.jpg IMG_20240918_133021.jpg IMG_20240921_151517.jpg
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
33
Поени од реакции
12
Zdravo,dali nekoj znae kade da najdam univerzalna papuca cetka za pravosmukalka?
Dali ima negde online da se naraca?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.777
Поени од реакции
1.533
Има ли апликација за далечинско која ги фаќа телеком ресиверите ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.480
Поени од реакции
7.947
Кажи ми за кој ресивер ти треба далечинско имам три четири па ако збориме за Мах Тв ресиверите па да ти ги дадам ?
Не ми треба мене. Само прашав како се поврзува апликацијава со ресиверот MaxTV бидејќи MaxTV не е Аndroid. На Samsung (не знам за други телефони) има опција TV Remote далинско, тастатура, маус па ако е Android ресиверот или телевизорот може да се поврзе.

@macko i прв праша па можеби на него му треба далинско.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.646
Поени од реакции
7.273
Не ми треба мене. Само прашав како се поврзува апликацијава со ресиверот MaxTV бидејќи MaxTV не е Аndroid. На Samsung (не знам за други телефони) има опција TV Remote далинско, тастатура, маус па ако е Android ресиверот или телевизорот може да се поврзе.

@macko i прв праша па можеби на него му треба далинско.
Abe ne se vrzuva so Receiver tuku funkcinira kako daljinsko.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom