Lidl маркети и во Македонија

Дали сте за отварање на Lidl маркети во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    240
Член од
24 октомври 2021
Мислења
983
Поени од реакции
623
Денес поминав да видам до каде се градежните работи кај поранешниот Бриколаж и изненадувачки целата метална конструкција со делумно ставени цигли беше срушена.
brzo ke bide, veke ima oglasi za menageri na marketi, septemvri vrabotuvaat preku 100 novi lica
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
661
Поени од реакции
537
Сите Лидл маркети имаат ист дизајн. Значи треба да изгледаат отприлика како на фотографијата.
Освен тој на местото на Бриколаж дали им се знае точната локација на останатите маркети во Скопје и на тие низ Македонија?

lidl.jpg
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.441
Сите Лидл маркети имаат ист дизајн. Значи треба да изгледаат отприлика како на фотографијата.
Освен тој на местото на Бриколаж дали им се знае точната локација на останатите маркети во Скопје и на тие низ Македонија?

Прегледај го приврзокот 426324
Еден во Тетово ќе има сигурно, на местото од фабрика за текстил...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.441
Веројатно, не сум сигурен. Го ревидирав проектот за „Лидл„ за Тетово па оттаму знам дека ќе се гради.

Треба да се сруши постоен фрабрички објект и на негово место ќе се гради нов објект.

А треба да има уште еден, за Битола, ако не грешам...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.169
Поени од реакции
10.952
Веројатно, не сум сигурен. Го ревидирав проектот за „Лидл„ за Тетово па оттаму знам дека ќе се гради.

Треба да се сруши постоен фрабрички објект и на негово место ќе се гради нов објект.

А треба да има уште еден, за Битола, ако не грешам...
Во Битола пред некој месец е почнат со изградба имаше точна локација само не ми текнува кај беше
Се збореше за Кичево дека имаат купено место
Енигма ми е во Ск кај ЕТУЦ купија место, еден тука и од катастар извади дека е на лидл така прилично големо ѓесто со обејкт и од тогаш ништо нема да се спомне
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.441
Во Битола пред некој месец е почнат со изградба имаше точна локација само не ми текнува кај беше
Се збореше за Кичево дека имаат купено место
Енигма ми е во Ск кај ЕТУЦ купија место, еден тука и од катастар извади дека е на лидл така прилично големо ѓесто со обејкт и од тогаш ништо нема да се спомне
Во Зоната „Ќојлија„, спроти аеродромот во Петровец, имаа намера да градат објект на голема површина, веројатно би бил магацински објект, не за продажба. Зоната не е лесно достапна за секојдневно купување.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
661
Поени од реакции
537
Во Зоната „Ќојлија„, спроти аеродромот во Петровец, имаа намера да градат објект на голема површина, веројатно би бил магацински објект, не за продажба. Зоната не е лесно достапна за секојдневно купување.
Магацинот го градат во Куманово, нема логика да имаат два.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Или можда медицинска пластика или Македонија Табак. Тука некаде треба да е Лидл неколку метри од Palma Mall.

Има ли точно одредено до кога треба да почнат градежниве работи на сите Лидл маркети? Ова прашувам затоа што по медиумиве пишува дека се предвидува во 2026 да почнат маркетите да работаат.
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.441
Магацинот го градат во Куманово, нема логика да имаат два.
Затоа и напишав дека „...имаа намера...„ (знам кај им беше намерачена парцелата за градење). Штом е магацинот во Куманово, не мора и во ИЗ „Ќојлија„.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
661
Поени од реакции
537
Или можда медицинска пластика или Македонија Табак. Тука некаде треба да е Лидл неколку метри од Palma Mall.

Има ли точно одредено до кога треба да почнат градежниве работи на сите Лидл маркети? Ова прашувам затоа што по медиумиве пишува дека се предвидува во 2026 да почнат маркетите да работаат.
Еве го во Тетово. Поранешна Медицинска пластика ли е фабриката?
Lidl Tetovo.jpg
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.441
Еве го во Тетово. Поранешна Медицинска пластика ли е фабриката?
Прегледај го приврзокот 426334
Да.

Долу лево на принт-скринов, над кружниот тек, се гледа мал двоен објект (канцелариски дел+изложбен простор). Тој ќе биде срушен и на дел од срушената површина, ќе се гради објектот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.158
Поени од реакции
15.148
Магацинот го градат во Куманово, нема логика да имаат два.
Vtoriot magacin treba da bidi vo Kičevo( zaedno so prodavnica) , lokacijata veke ja pišav na nekolku strani nanazad.
Denovive zagradija so tarabi i se započna so rabota na samata lokacija.
Vo dupkata koja se iskopa za temeli( ili podrum-magacin) se sobiraat podzemni vodi, pa tuka gozba pravat site štrkovi od celata oblast. Koja pravev slikava, imaše nad 20 štrkovi ...

20240814_003825.jpg

 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.583
Поени од реакции
5.384
Опструкциите што ги имал менаџерскиот тим на Лидл со претходната влада за одолговлекување на почеток со работа на маркетите е уште еден доказ дека Лидл ќе предизвика земјотрес на пазарот и некои од постоечките маркети ќе биде на сериозен удар:https://netpress.com.mk/lidl-se-soochuval-so-bro-ni-problemi-so-prethodnata-vlada/
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.441
Опструкциите што ги имал менаџерскиот тим на Лидл со претходната влада за одолговлекување на почеток со работа на маркетите е уште еден доказ дека Лидл ќе предизвика земјотрес на пазарот и некои од постоечките маркети ќе биде на сериозен удар:https://netpress.com.mk/lidl-se-soochuval-so-bro-ni-problemi-so-prethodnata-vlada/
„Нашата земјата„ е мал пазар на кој веќе постои еден куп трговски фирми со разно-разни прозиводи, така да „Лидл„ нема ништо битно да промени, затоа што дел од фирмите со слична дејност веќе имаат своја клиентела. За „Лидл„
ќе биде проблем да придобие дел од тие пазарџии.

Не сум зачуден зашто биле попречувани, оти е одамна јасно дека во “нашата земјата„ рабојќето се завршуваат не по легален пат, туку со пристојна сума (нелегално заработени) пари.

Да се потсетиме дека не така одамна, во времето од се-де-се-то на „нашата земјата„, „Телеком„ имаше легален монопол на паразорт на телекомуникации.

Подоцна дознавме „зашто и како„...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom