Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 октомври 2021
Мислења
497
Поени од реакции
1.043

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146

ovde obicno gledam, pisi dali e dobro
.
Најдов и тука, гледам и солиден квалитет има.

 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
497
Поени од реакции
1.043
u 90ta primivme gol i nereseno zavrsi. Ke mi jadat gomna sea drugarive sto se za celzi
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Конечно и ние да не загубиме од некој
Овој Салседо има слични карактеристики како Кореа... Спор е, нема техника, нама финиш ни шут.

Бисек е играчиште. Има дури и вишок самодоверба и направи една голема гешка, ама искуството ќе го научи.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
384
Поени од реакции
1.299
Секоја чест за договорот за Лаутаро на двете страни, му ја предава целата фудбалска зрелост на клубот, или во најмала рака го остава клубот во силна позиција при преговори за евентуална продажба.

9 милиони плата во денешно време не се којзнае каква сума, и сигурен сум дека лесно може и повеќе да добие на друго место, или да си ја држи вратата подотворена за подобра преговарачка позиција во иднина, ама одлучи да го испочитува клубот максимално.

Слично постапија и со Барела и Бастони, договорите им ги продолжија на 5 години од потпишувањето, така да сѐ на сѐ супер сработено од Марота и екипата.

Ситуацијата со договорите на јадрото на тимот изгледа вака моментално:

Димарко, Хакан - до 2027
Бастони, Турам, Павар, Бисек - 2028
Лаутаро, Барела - до 2029

Хакан ќе видиме за година-две каква ќе му биде формата, не би ме изненадило да го стопат во некој момент, а Бисек го ставив иако не е првотимец сега, ама игра како да е.

Сума сумарум, не е лошо, нека скрпат само летово то шо фали, па пополека треба да се работи на смената на Ачерби, Дармијан и Микитаријан во нареден преоден рок.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
После 19тото скудето, истото се деси со форумов, умре на 2 недели, се врати, у пакет со него и ние умревме све изгубивме после таа титула и ни требаше време од 3 години за добра рехабилитација.
Сега историјата се повтори, титула, умрен форум, ама ништо не изгубивме и добивме сега за сега 2 добри имиња по мерак на тренерот кои се додавааат на тимот што веќе освои титула.

За мене доволно е ако се земе во предвид што се деси пред 3 години, и сега имаме смена на раководство во тим, кое не се деси на начинот на кој Сунинг тоа го имаше замислено, во ситуација да се решени да си одат и да не продадат. Оуктри не верувам дека долго ќе бидат тука и претпоставувам активно бараат нов купец што би бил перманентен газда на клубот, така да со нив не ни очекувам некакви осетни инвестиции.

Медиумите беа во право дека Интер не се во ситуација веќе да продаваат главни играчи, инфо кое го пуштија уште во Април некаде, и така и бидна, и ако се земат сите околности во предвид, нешто што МОРА да се донесе, е добра замена за Дамфрис, нешто слично ко што направија со Аугусто кој е замена на Димарко. Ова треба да е приоритет моментално и ако не се лажам вчера и Инзаги ова го спомна, зашто рече дека Буч е повреден подолго и мора да се донесе играч тука, па претпоставувам алудира на позиција десен офанзивен бек.

После ова све друго ми е бонус, може да се размислува и за уште некое име од нападот или одбраната, Гудмунсон мислам дека ќе оди во Фиорентина така да овој отпаѓа од комбинација, а ако бирам дали одбрана или напад, напад би рекол, никаква гаранција не претставува Арнаутович, Кореа одамна го имаме отпишано ама очигледно и секој друг клуб на планетава истото го напраил па ништо чудно он на крај да остане.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.696
Поени од реакции
22.311
И ја тргнав истото да го цитирам.
Ме стаи у мисла. Пет минути да ми текне кој е Алберто. Карлос Аугусто бре :)))
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
На него мислев бе, плус коса пресади он, останува и Димарко да го следи неговиот пат, и да добиеме на поголема аеродинамичност по левата страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom