Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
4 август 2012
Мислења
50
Поени од реакции
60
Ме интересира дали ќе има пренос на маратонот во сабота? На мрт не им е апдејтирано во програмата за сабота. Пре јак маратон не очекува, Кипчоге, Бекеле и нашиот Дарио :kruna:
 

Steff58

Човекојадец
Член од
22 мај 2024
Мислења
74
Поени од реакции
82
Ме интересира дали ќе има пренос на маратонот во сабота? На мрт не им е апдејтирано во програмата за сабота. Пре јак маратон не очекува, Кипчоге, Бекеле и нашиот Дарио :kruna:
Ќе има, од 7:50 до 10:20. Види дали е тоа време и дали збориме за истото, ако не кажи ми ќе препроверам.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.806
Поени од реакции
4.046
Одлична борба за тоа кој ќе игра за бронза :aplauz:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.300
Поени од реакции
35.427
Вчера го следев од почеток до крај само натпреварот во скок со стап (без трки, без никакви други натпревари) само заради Дуплантис. Убеден бев дека ќе има нов светски рекорд! Се сеќавам, кога бев мал, еден од титаните на светската атлетика беше Сергеј Бубка. Имаше поставено светски рекорд 6.14 во Сестриере 1994, за кој ние како деца мислевме дека е врвот и никој никогаш нема да го надмине. До душа и коментаторите истото го збореа. Moreover што скокачите во наредните десетина години едвај стигаа и до 6.00. До 2014 постоеше тој рекорд, цели 20 години. А подоцна, во 2020, се појави Mr. Никој Никогаш = Мондо, и го надмина и подобри светскиот рекорд дури 9 пати: 6.17, 6.18, 6.19, 6.20, 6.21, 6.22, 6.23, 6.24 и сега 6.25! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: Сега веќе прашањето е кој ќе биде лимитот!
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.253
Поени од реакции
3.115
Ја фатив Србија со Австралија само на крајот од 4/4, што ти значи играч како Јокич во тимот во продолженијата за 5 мин буквално ја реши утакмицата - 4 поени, 2 асистенција, 2 дефанзивни скока, украдена топка, блокиран шут. Да не беше он веќе ќе ги пакуваа куферите
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.696
Поени од реакции
31.617
Не играат фундаменти со градење простор и чување на противнички играчи од офанзивни скокови, неимагинативен напад каде освен понекој пик&рол не видов ништо налик на организиран напад (освен понекое екстра додавање до слободен играч на 3-ка). Сумирано тапа одбрана, нападот оставен Јокиќ и Мициќ/Богдановиќ индивидуално да исфорсираат нешто против релативно добрата одбрана на Австралија.

Буквално низ иглени уши се извлекоа против тим од рол-плеери и без ѕвезди, ама рол-плеери кои даваат се од себе. Светслав Пешиќ го знам како многу подобар тренер, ама во негова одбрана и играчите некако не се трудат премногу... Ваљда подобро ќе ги спреми за Бразил во утакмицата за 3-то место.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.122
14 godisnata Arisa Trew osovi zlato za AUS vo skejtbording. Najmlada avstralka da osvoi zlato ovie 70 godini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom