Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.681
Сепак навладеал здрав разум на ОИ, засега нема ниту една транџа, но можно е да се провлекле неколку хермафродити. Воукизмот доживеа крах во овој олимписки циклус. МОК ги сосече во корен. Останува да видиме дали и колку ќе вложат напор за да во 2028 се појават биолошки мажи во женска конкуренција.
Снимка да не гледаше ти од пред 30 години ОИ.
Ако победат демократи во САД тогаш воукизмот ќе премине во нова офанзива.
Друго што е нејасно, како тоа да ниту една билошка жена не сака да се такмичи во машка конкуренција?
Ако победат демократите САД, може цивилна војна да има, никакви офанзиви на њокизмот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.219
Поени од реакции
41.604
@Shakespear не гледам од твоите трансформери некој да се такмичи на олимпијадава, што е работава? Уште со тој затуцан менталитет жени со ташаци да не можат да се такмичат паралелно со жени со вагини.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.039
Поени од реакции
9.226

Британија забрани блокатори на пубертет

Забраната за блокатори на пубертет воведена од претходната британска влада со помош на вонредни овластувања е законска, одлучи британскиот Висок суд, со што речиси ја запечати важноста на забраната.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.797
Поени од реакции
32.889

Британија забрани блокатори на пубертет

Забраната за блокатори на пубертет воведена од претходната британска влада со помош на вонредни овластувања е законска, одлучи британскиот Висок суд, со што речиси ја запечати важноста на забраната.
Фашисти!
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
@Shakespear не гледам од твоите трансформери некој да се такмичи на олимпијадава, што е работава? Уште со тој затуцан менталитет жени со ташаци да не можат да се такмичат паралелно со жени со вагини.
Јас сум барем задоволен од настапот со Last Supper.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.333
Јас сум барем задоволен од настапот со Last Supper.
Глеаш ватерполо на олимпијадава?
Автоматски споено мислење:

Ништо не знаеш за олимпијадава, за отворањето и затоа пишуваш вакви глупости ко да си паднал од Марс?

- Не знаеш за отворањето и ругањето на Исус и апостолите, за педофилските симболики, за сатанистичките симболики кои доминираат на влезот во олимпијадата.
- Не знаеш за тоа дека учествуваат нон-бајнари, трансџендер и слични.
- Не знаеш дека на Бразилецот, кој е од Рио и затоа го има заштитниот знак на Рио на даските за сурфање, му забраниле да учествува ако не го тргне Исус од даската.
- Не знаеш дека на Израел му дозволија, а на Русија и забранија учество, од скроз исти причини.

Ништо не знаеш и дека одеднаш сега си паднал од Марс и затоа пишуваш тоа што пишуваш. Нема друго објаснение.

Или тоа, или у ствари тебе ти се свиѓа ова како на битолскана циганка. Само она ликуваше на отворањето.
Чекај бе човек полека, не го ни гледав отварањето, досадни ми се такви настани, траат со саати а освен ватромет нема нешто интересно.
Разбрав дека правеле срања со последната вечера на Да Винчи од еден јутјубер (Др.Гранде), со транџи, педерасти и остали фрикови. Не знам зошо не ме чуди тоа, крајно срамно исмевање на Исус и апостолите, тоа треба да се убие. Само не се свесни дека еден ден ќе има backlash има народ крв да им се напие.
Засега барем, ниту една транџа нема да учествува на игриве, и покрај лобирањето и притисоците МОК одлучи да нема накази во такмичења.
 
Последно уредено:
  • Хаха
Reactions: wot

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.797
Поени од реакции
32.889
Нели Бахус распаљотка било, од кај сеа Последната Вечера... Не си координиран со штабот.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.987
Леле, леле ама леле кање (не тој од нигас ин парис) за ругањето со Исус. Бојаџи, те молам седни, никој не мислеше твојот филм.

Види, може да им се случи и на најдобрите. Не ве обвинувам, само помолете се да Севишниот ја истера таа омраза и црни мисли со кои лукавиот ве искушува. Оти вакви побожени заборавате дека Је (не оној од нигас ин парис аман!) учеше на прошка и во многу битен девелопментал момент побарал од татко му да прости :aplauz:бидејќи :aplauz:не знаат :aplauz:што :aplauz: прават :aplauz:.

Знам дека е као одамна распнувањето, но зарем ќе дозволите религиско исмевање на Олимпијада да е потешко дело одошто распнувањето до толку за да не заслужува иста холи прошка за незнаење па и од вакви испоизнадвредени ВЕРНИЦИ како што се претставувате дека сте откако е десен евентот? Зошто ако сте толку загрижени за Неговиот имиџ & тема, не можете да простете за Парис и се помолите да си го најдат мирот тие изгубени души на новата јавна вечера? Зошто одма омраза, вон канон? Знаете кој друг мрази, не простува А и не дозволува исмевање со светец? Je suis Charlie, oui? Top #2 name in the world, heard of it? Се спелува m-o-h-a-m-e-e-d.

Да очекуваш нешто различно од Франција овие денови е само по себе грев за каменување. Немам проблем со фрлање прв камен in that manner.

Но океј. Користење религија или повторувачи спортски натпревар за да се нападне одредена група - немам многу-многу против тоа, ако го правите. Она со коешто има проблем е ако деца аспектот во целата социолошка дискусија ви е само супер-плус аргумент за против таа шарена група на луѓе. Многу пати сум напишал дека децата ми се црвена линија и зошто се согласувам често со вашата, со конзервативната страна (или нормалната во случајот оти уопште не ми е битен лејблот се додека тоа значи дека тоа што репрезентира има логика, дава слобода, не повредува никого особено деца, итн). Но, ако од 6 бигнејм јутубери инфлуенсери у само задњи 12 месеци кои закачија педо случај сте слушнале само за еден бидејќи е трансформер можеби сте во, хеј, комора. Или пак ако СТЕ слушнале а не сте дошле да напишете гневен пост како оние за тој од мр.бист, ако не ви се подеднакво згадило од само-некнашниот certified pedophile др.дисреспект - тогаш вие сте хипокрити а бидејќи ефективно злоупотребувате деца за агенда и ако само го користите случајот да уништите омразена група а не оти ПЕДО Е ПЕДО кој и да interspecies се декларира - тогаш, со вокабуларот од темава: да ми го пушете курот уште сега, за да не го крунисам крајот на постот со тоа.

Полнолетен да има приватни и експлицинитни содржини со минор - тоа одма треба да се санкционира па и превентира со хемиски кастрации или медикации што би ги максимално неутрализирало и сите такви случаи треба да бидат во светло и да имате исти силни чувства за. И не, не релативизирам “аМа ИмА и сТРеЈт пЕдОфиЛи” туку напротив ја потенцирам линијата којашто ни е заедничка. Тоа со puberty blockers и сексуални ориентации на 12 годишни, освен ако немаат штабски мајндсет па по дефолт се согласуваат на сѐ што иде со партијата, не ми е и не може да ми стане јасно како некој му е нормално и прифатливо а да го сметаме функционален и дел од едно општество. Треба да се искоренат од воки движењето комплетно овие прашања и да се дискредитираат и одземат лиценците на сите такозвани доктори што работеле и препишувале такви медикации и извршувале операции на деца до сега.

Да не заборавиме, конзистентноста е доблест а без неа сме непријатели. ;)

Еве, скопските урбано-невладини ќенефи ќе ви кажат збор-два за Париз...

Окно вајбз. :sick:
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
Нели Бахус распаљотка било, од кај сеа Последната Вечера... Не си координиран со штабот.
Едно исто. Христијаните го украле тоа од грчката митологија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.797
Поени од реакции
32.889
Леле, леле ама леле кање (не тој од нигас ин парис) за ругањето со Исус. Бојаџи, те молам седни, никој не мислеше твојот филм.

Види, може да им се случи и на најдобрите. Не ве обвинувам, само помолете се да Севишниот ја истера таа омраза и црни мисли со кои лукавиот ве искушува. Оти вакви побожени заборавате дека Је (не оној од нигас ин парис аман!) учеше на прошка и во многу битен девелопментал момент побарал од татко му да прости :aplauz:бидејќи :aplauz:не знаат :aplauz:што :aplauz: прават :aplauz:.

Знам дека е као одамна распнувањето, но зарем ќе дозволите религиско исмевање на Олимпијада да е потешко дело одошто распнувањето до толку за да не заслужува иста холи прошка за незнаење па и од вакви испоизнадвредени ВЕРНИЦИ како што се претставувате дека сте откако е десен евентот? Зошто ако сте толку загрижени за Неговиот имиџ & тема, не можете да простете за Парис и се помолите да си го најдат мирот тие изгубени души на новата јавна вечера?

Да очекуваш нешто различно од Франција овие денови е само по себе грев за каменување. Немам проблем со фрлање прв камен in that manner.

Но океј. Користење религија или повторувачи спортски натпревар за да се нападне одредена група - немам многу-многу против тоа, ако го правите. Она со коешто има проблем е ако деца аспектот во целата социолошка дискусија ви е само супер-плус аргумент за против таа шарена група на луѓе. Многу пати сум напишал дека децата ми се црвена линија и зошто се согласувам често со вашата, со конзервативната страна (или нормалната во случајот оти уопште не ми е битен лејблот се додека тоа значи дека тоа што репрезентира има логика, дава слобода, не повредува никого особено деца, итн). Но, ако од 6 бигнејм јутубери инфлуенсери у само задњи 12 месеци кои закачија педо случај сте слушнале само за еден бидејќи е трансформер можеби сте во, хеј, комора. Или пак ако СТЕ слушнале а не сте дошле да напишете гневен пост како оние за тој од мр.бист, ако не ви се подеднакво згадило од само-некнашниот certified pedophile др.дисреспект - тогаш вие сте хипокрити а бидејќи ефективно злоупотребувате деца за агенда и ако само го користите случајот да уништите омразена група а не оти ПЕДО Е ПЕДО кој и да interspecies се декларира - тогаш, со вокабуларот од темава: да ми го пушете курот уште сега, за да не го крунисам крајот на постот со тоа.

Полнолетен да има приватни и експлицинитни содржини со минор - тоа одма треба да се санкционира па и превентира со хемиски кастрации или медикации што би ги максимално неутрализирало и сите такви случаи треба да бидат во светло и да имате исти силни чувства за. И не, не релативизирам “аМа ИмА и сТРеЈт пЕдОфиЛи” туку напротив ја потенцирам линијата којашто ни е заедничка. Тоа со puberty blockers и сексуални ориентации на 12 годишни, освен ако немаат штабски мајндсет па по дефолт се согласуваат на сѐ што иде со партијата, не ми е и не може да ми стане јасно како некој му е нормално и прифатливо а да го сметаме функционален и дел од едно општество. Треба да се искоренат од воки движењето комплетно овие прашања и да се дискредитираат и одземат лиценците на сите такозвани доктори што работеле и препишувале такви медикации и извршувале операции на деца до сега.

Да не заборавиме, конзистентноста е доблест а без неа сме непријатели. ;)



Окно вајбз. :sick:
Конзистентно ги релативизираш работиве... :)

Олимпијадата отсекогаш бил настан за зближување на луѓето, не за нивно разделување. Ама овие скроз накај навреди и поделби отидоа (што искрено е сосема во духот на нивнот лгбтп култ). Зошто кога ќе направиш онакво нешто 100% насочено кон културата и религијата на милијарди - пази МИЛИЈАРДИ луѓе - тогаш тоа не може да биде „слобода“ на уметничко изразување или што ти ја знам што веќе треба да биде она срање.

Не сум навреден јас како верник, господ (ако постои) знае дека јас практикувам религија од културен и социјален аспект. Но тоа е културата на мојата заедница, мојот народ - и кога некој ја навредува таа култура, тој некој ме навредува мене лично. Многу луѓе го делат овој или имаат слични ставови, па затоа се и реакциите. Сето тоа њот, е дефакто и дејуре планирано навредување и нема врска колкав верник сум јас (или други) во религијата на Христијанството.

Скроз ја промашуваш поентата, ниту па ти е успешен обидот за ублажување на тезата преку напад на педофилијата. :D
Тоа одамна се согласивме дека воопшто не е ни за разгледување или било каков компромис.


Зошто одма омраза, вон канон? Знаете кој друг мрази, не простува А и не дозволува исмевање со светец? Je suis Charlie, oui? Top #2 name in the world, heard of it? Се спелува m-o-h-a-m-e-e-d.
Валидноста на споредбата ќе ти важи кога ќе направат пародија со Исламот... Ама не прават. Ваљда е јасно и зошто.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
4 октомври 2019
Мислења
539
Поени од реакции
1.008
Malku off tema.....Kako izgledaat ovie poluizrodi so sareni kosi, rogovi, se vo crno, cuden stil na oblekuvanje, se totalno zastiteni od policija i od se.... 2 godini pijam pivo na kejot, ke dojde policija ke pretresuva Turci ili drugi auslenderi za treva a ovie sobereni po 10 dusi pusaat treva pred policija.... prvo pitav zasto niv ne gi pretresuvaat mi rekoa deka se domasno poteklo... duri posle dolgo vreme doznav deka se od vinozitoto.. a se poveke i poveke se na broj, naidum neopasni se druzat pomegu sebe na piknik ne zamaraat nikoj.... za sea taka mi izgleda.... ali sekako cudni stvorenia....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.808
Поени од реакции
82.863
Олимпијадата одеднаш стана религиозна и почна да се пресметува со Христијанството, исто како тоа што го прават Муслиманите. Стана анти-христијански стожер.

Исто така, можеби некој сеуште не знае, крстот од црквата на промотивните материјали е тргнат, само шпиц стои ко на џамиите.


Засега барем, ниту една транџа нема да учествува на игриве, и покрај лобирањето и притисоците МОК одлучи да нема накази во такмичења.
Tи го крстиш, тој ти прди. Аман, шеснаес пати те исправив, ти знаеш ли да читаш?

Еве специјално за специјалните:

Ники Хилц



LBGTQ+Team USA

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom