Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Се исмејуваат со Тајната вечера.

Додатно помеѓу машкине курви наместени како апостоли, ставиле детенце, доле лево. И тоа секако е порака.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
293
Поени од реакции
427
Јас сум атеист, мене ми се згади од исмевањато со последната вечера. Ова навистина треба да се истреби со огнофрлач.
 
Последно уредено:

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.979
Поени од реакции
10.706
Го видовте отворање на Олимписките игри во Париз, градот на светлината, во лулката на демократијата, во европската унија.

Ако може некако да се нарече, спектакл, мене повеќе ми личеше на хронична болештија. Голи хермафродити и слични модерни шекиевци.

Ај да се потсетиме како изгледаше еден вистински спектакл во Пекинг кога 2008 свирачи приредија едно вистинско човечко достигнување

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.626
Поени од реакции
38.862
Доколку мислите дека исламот е на спротивна страна од овие, па се прашувате зашто не го исмевале сте во тешка заблуда. Не може да го исмеваат исламот, затоа што го прават истото што го правел Мухамед, а тоа е педофилија, убиства, робови и дегенеризам. Не може сатаната да го исмева сатаната. Они се едното исто, од истиот тим. Тоа е и поентата, битка против доброто и злото, а све што манифестира лгбт сектата и исламот не може да се смета за добро, треба да си тотално забегана личност за да следиш било која од овие две идеологии. Затоа само Христијанството е на удар и напаѓано.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.123
Поени од реакции
41.457
сатанисти, исламисти и евреи под претекстот дека се атеисти и не знам што користат гојими да го разјадат христијанството и потенцијално да го уништат .
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.696
Поени од реакции
32.749
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Во левиот дел од пародичната претстава на Тајната вечера, баш тука кај што е овој со извадениот кур, има мало девојче седнато на масата со "апостолите".
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.257
Поени од реакции
8.886
Автоматски споено мислење:

Мислиш случајно е што на холандскиот силувач на 12-годишно девојче му е дозволено да се натпреварува на ОИ 2024?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.696
Поени од реакции
32.749
Мислиш случајно е што на холандскиот силувач на 12-годишно девојче му е дозволено да се натпреварува на ОИ 2024?
Дел од официјалната политика на ширење на лгбтП култот, ака западен социјален инжинеринг за перење мозок.


Автоматски споено мислење:

Еве малку „модерна уметност“, дел од новиот свет што го промовираат.


 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
C Spire” одлучи да ги повлече сите реклами од Олимписките игри како реакција на невкусната отворачка церемонија. “Бевме шокирани од исмејувањето на тајната вечера во текот на церемонијата и поради тоа ќе си ги повлечеме сите реклами кои ги имавме спремено за Олимписките игри.ж

Исто така, избришана е церемонијата на отворањето од официјалниот ЈуТјуб канал на игрите.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
807
Поени од реакции
2.422
I posle koga ke gi kazes deka se retardirani, izopacheni, umnobolni, dushevno rastroeni lica sto treba da se smestat vo institucija ili obesat na sred plostad za da se pokaze sto e pogresno so covek na koj mu e dadeno SE... Se ljutat.
Samo giljotina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom