Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
13 јули 2024
Мислења
178
Поени од реакции
230
nema toa e toa amerika e prejaka i presilna za srbija sepak mada imav nekoja nadez jbg nema veze zlaten medal jenkite sigurno nema dilema nikakva
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.837
Поени од реакции
17.688
Знам дека е бесцелно да ти се објаснува. Еве јас не сум воопшто религиозен, нит верувам ниту пак сум приврзан до тие религиозни филмови али оваа шарада и ова играње курац ми смета.
Мене не ме вреѓа тоа што стаиле лезбејќи на тајната вечера, ама ми смета што се исмејуваат со тоа. Кој им дава право за такво нешто на истите тие забегани секташки вокери кои се први да те уништат ако случајно се нашалиш, не навредиш, туку нашалиш со нивната забегана идеологија.
Убаво пишаа поназад, што не се закачнаа со исламот, или им е страв дека ќе изедат тон динамит у прва минута. Го најдоа православието како најмирољубива религија и единствена што не подржува настрани понашања и гледаат да ја згазат на сите начини за да промовираат вокеризам, хомосексуализам и останато секташтво.

Едвај чекам да се организира некоја манифестација од голем размер каде посебно ќе бидат изругани секташиве.
Да не откривам колку го сонувам доаѓањето на новиот Хитлер кој масовно све ова ќе запали и уништи, со педерски лелеци кои ќе се слушаат до Јупитер.

Гроб да немаат
Ти го разбирам гневот, поентата ми беше дека тие изопачени ние како народ уште поќе
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.361
Поени од реакции
5.559
Дистриа Красниќи од Косово освои сребрен медал во џудо, до финалето беше убедлива. За Дистриа ова е втор медал во илимписките игри, во Токио беше златна.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.810
Поени од реакции
4.048
Дистриа Красниќи од Косово освои сребрен медал во џудо, до финалето беше убедлива. За Дистриа ова е втор медал во илимписките игри, во Токио беше златна.
Србија дојде до првиот медал.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.302
Поени од реакции
35.434
Дистриа Красниќи од Косово освои сребрен медал во џудо, до финалето беше убедлива. За Дистриа ова е втор медал во илимписките игри, во Токио беше златна.
fucks-given.gif
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.743
Поени од реакции
1.658
Интересно е и во мечување, Американката Скругс од нигде никаде влезе во финале и ќе се бори за злато, најверојатно против другата Американка Кифер, бранител на златото од Токио. Прва 1-2 победа би било тоа за Американците на оваа Олимпијада и веројатно и општо во мечување.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.737
Поени од реакции
19.914
Интересно е и во мечување, Американката Скругс од нигде никаде влезе во финале и ќе се бори за злато, најверојатно против другата Американка Кифер, бранител на златото од Токио. Прва 1-2 победа би било тоа за Американците на оваа Олимпијада и веројатно и општо во мечување.
Тоа дека Снуп се сликаше со нив, 7 години среќа.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.474
Поени од реакции
12.259
@Zlatikevichius
Сурфањево уште брановите ги чекаат :D Мада денеска богами огромни се за разлика од вчера.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.302
Поени од реакции
35.434
@Zlatikevichius
Сурфањево уште брановите ги чекаат :D Мада денеска богами огромни се за разлика од вчера.
Не гледам тоа веќе. :D

Има поинтересни спортови, денес имаше скејтбординг, крос кантри во eventing дисциплината од коњички спорт и сл. :cool:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.810
Поени од реакции
4.048
Не гледам тоа веќе. :D

Има поинтересни спортови, денес имаше скејтбординг, крос кантри во eventing дисциплината од коњички спорт и сл. :cool:
Стреличарство беше највозбудливо , за милиметар Корејките се извлекоа и ја продолжија доминацијата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.417
Поени од реакции
81.781
Дистриа Красниќи од Косово освои сребрен медал во џудо, до финалето беше убедлива. За Дистриа ова е втор медал во илимписките игри, во Токио беше златна.
Ја глеав против Узбекистанката Кедирова, мислам беше. Јако изгуби.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.234
Поени од реакции
5.069
Не и давајте до значење, да беше обратно она прва ќе рипнеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom