Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.302
Поени од реакции
35.434
Ужасни се Евроспорт со графиката на игриве. Еве и на тениските натпревари исчезна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.905
Поени од реакции
36.652
2825659.jpg Screenshot 07-28-2024 17.01.16.png 453349334_2214359838962463_815296522113609997_n.jpg


...носењето на Олимпискиот оган, онака од една личност, па друга трета во позадина на крај цела група, ме потсети на филмот Форест Гамб
(Forrest Gump) кога трчал и позади му се собирале придружници од еден, двајца, мала група во голема, изгледа од таму им е и идејата! :)

b9b5fbd0358e0033664d88eed457f612_cropped_666x1003.jpg 0e7c5e4ddcbc4ab3818e48af1517818e_1676939167~tplv-photomode-zoomcover_720_720.jpeg


:P
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.492
Поени од реакции
47.594
Не реков за тоа дека е океј, туку ми е контрадикторно некој да се возбудва за тие работи а секој ден од грев во грев влегва, ова не е насочено кон членови на форумот туку општо.
Нема поголем аргумент за одземање на право на глас на жените од тебе и од твоиве хормонални логики, ти продукту на фејсбук-цитати и рекла казала. Страшно нешто си, жими све.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.786
Поени од реакции
1.242
Светов се сврти наопаку. Србиве со поединечни пробиви во рекет, а Американциве се откорнаа од шутеви за 3.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.717
Поени од реакции
31.639
Абе многу побожни вие сите тука па сега ви сметала церемонијата на олимпијадата, ја сквернавеле религијата...
ОК, ај сеа покажи ми мајтапење и потсмевање со следната најголема религија, некоја сцена на пример како на соседната маса се гледа Пророкот како ја онади „малата невеста“ (6 годишна)... Нема такво нешто? Се потсмеваат со Христијанството ама не и со исламот пошто може некој главата да им ја исече - буквално - не фигуративно?

Епа да. Не мора да сме побожни за да препознаеме навреда... Прашањето е ти зошто не си навредена, освен ако ни си Македонка и/или од христијанската култура (примети дека не кажувам религија).
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.837
Поени од реакции
17.688
Нема поголем аргумент за одземање на право на глас на жените од тебе и од твоиве хормонални логики, ти продукту на фејсбук-цитати и рекла казала. Страшно нешто си, жими све.
Се пронајде ти ?
Автоматски споено мислење:

ОК, ај сеа покажи ми мајтапење и потсмевање со следната најголема религија, некоја сцена на пример како на соседната маса се гледа Пророкот како ја онади „малата невеста“ (6 годишна)... Нема такво нешто? Се потсмеваат со Христијанството ама не и со исламот пошто може некој главата да им ја исече - буквално - не фигуративно?

Епа да. Не мора да сме побожни за да препознаеме навреда... Прашањето е ти зошто не си навредена, освен ако ни си Македонка и/или од христијанската култура (примети дека не кажувам религија).
Не се замарам со глупости и не му давам на значење
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.474
Поени од реакции
12.259
Добра Србија, ама џабе. Доволно е на еден да му тргне од Кари, Леброн, Бокер како сега на Дурант и толку е.
7/7 е Дурант.


Најсилен ростер евер.
Автоматски споено мислење:

Бооо Дурантелава, напизден е на Најк што не го зедоа за новава кампања. Им се истури 8/8. Со тоа што тој ја прави разликата, секако да не беше тој ќе беше некој друг.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.717
Поени од реакции
31.639
Не се замарам со глупости и не му давам на значење
Навистина?
Тогаш зошто реагираш на критиките за овие бизарни перверзии??

Тебе ако не ти сметаат религиозни навреди за релгија која не ја практикуваш или цениш, тоа ти дава право на навредените да ги наметнуваш тие твои ставови?
Автоматски споено мислење:

7/7 е Дурант.
Обратна ќе беше разликата да не беше он. Премногу добри индивидуалци имаат, со врзани очи треба да земат златен медал и се испод тоа би бил епски пораз... Нормално, навиваме баш тоа да се случи. :)
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
178
Поени од реакции
230
durant e top igrac nemam dilema ali izostana kari i lebron mada lebron aj kolku tolku ke vidime do kraj se igra sekoj sport nikad ne se znae
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.737
Поени од реакции
19.914
Каква игра, никој друг не може да ги запне вака Американциве ко Србија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.417
Поени од реакции
81.781
и Јужен Судан.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.474
Поени од реакции
12.259
durant e top igrac nemam dilema ali izostana kari i lebron mada lebron aj kolku tolku ke vidime do kraj se igra sekoj sport nikad ne se znae
Не ни треба да се замараат во текмата кога имаат Дурант со 8/8.
Страва се Јенките. Во своја класа, недостижни за сите што се на игриве. Чудо треба да се деси да не земат злато.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.810
Поени од реакции
4.048
На крај и ги измочаа прописно.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.404
Поени од реакции
58.305
Не реков за тоа дека е океј, туку ми е контрадикторно некој да се возбудва за тие работи а секој ден од грев во грев влегва, ова не е насочено кон членови на форумот туку општо.
Знам дека е бесцелно да ти се објаснува. Еве јас не сум воопшто религиозен, нит верувам ниту пак сум приврзан до тие религиозни филмови али оваа шарада и ова играње курац ми смета.
Мене не ме вреѓа тоа што стаиле лезбејќи на тајната вечера, ама ми смета што се исмејуваат со тоа. Кој им дава право за такво нешто на истите тие забегани секташки вокери кои се први да те уништат ако случајно се нашалиш, не навредиш, туку нашалиш со нивната забегана идеологија.
Убаво пишаа поназад, што не се закачнаа со исламот, или им е страв дека ќе изедат тон динамит у прва минута. Го најдоа православието како најмирољубива религија и единствена што не подржува настрани понашања и гледаат да ја згазат на сите начини за да промовираат вокеризам, хомосексуализам и останато секташтво.

Едвај чекам да се организира некоја манифестација од голем размер каде посебно ќе бидат изругани секташиве.
Да не откривам колку го сонувам доаѓањето на новиот Хитлер кој масовно све ова ќе запали и уништи, со педерски лелеци кои ќе се слушаат до Јупитер.

Гроб да немаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom