Охрид

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.045
Odlicen si.

Daj vaka za nepismenive kazhi kade niz ohrid da se pojdi na vechera a da ne e birtija.

Si velam nema da ti bidi teshko i pokraj toa shto te nema so sliki da se pofalish po deugine temi kako od Tajland ili kaj se ne beshe.

Inache i jas ne jadam vo Birtii i zatoa lani samo pijachkite na brzina gi progoltavme i si zaminavme pravec Pelister vo Sumski Feneri i jadevme kako gospoda!
Сега видов си дополнил. Канео, и тој другиот таму, Кајче, Каневче или нешто такво беше, Антико, Острово, Тино и ред други.

Скара јадев во Адена што беше просечно и уште еден подоле малку каде стално беше полно ама не му го памтам името... Овој вториот не беше лош ако сакаш мелено месо.

Не ме интересираат Пелистер или Фенери, збориме за Охрид, ако ти било таму добро воопшто не си требал ни во Охрид да идеш, толку просто е.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.508
Поени од реакции
7.031
Не ме интересираат Пелистер или Фенери, збориме за Охрид, ако ти било таму добро воопшто не си требал ни во Охрид да идеш, толку просто е.
Pak ti so taa patetika!

Abe da znaev deka e tolku levo nemashe da odam. Slushav vakvi kako tebe pa se razocarav.
A sega i so Antiko i Ostrovo se kazha. Zatoa ovde prekinuvam so muabetov,
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
662
Поени од реакции
394
Ohrid stana panadjur, turizam za site i za nikogo. Dobro što si zaminav pred ilinden koj znae kako ke bide togaš. Navečer ne se spie od preglasna narodna srpska treš muzika i bučava od motori. Kako site da kupile eftini kineski mopedi koj brčat kako kosilica za treva. Nemoj slučajno nekoj da kupi nešto za jadenje od kioscite na kejot , stomačna infekcija ne mu gine.
Автоматски споено мислење:

Ohrid stana panadjur, turizam za site i za nikogo. Dobro što si zaminav pred ilinden koj znae kako ke bide togaš. Navečer ne se spie od preglasna narodna srpska treš muzika i bučava od motori. Kako site da kupile eftini kineski mopedi koj brčat kako kosilica za treva. Nemoj slučajno nekoj da kupi nešto za jadenje od kioscite na kejot , stomačna infekcija ne mu gine.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.532
Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Автоматски споено мислење:

Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.726
Поени од реакции
970
Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Автоматски споено мислење:

Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Емкеее, веќе неколку години е умрено Охридско лето а истото важи и за другите долгогодишни културни фестивали во државичево ( на пример Театарските игри Војдан Чернодрински, СВП итн )
 
Член од
24 август 2017
Мислења
387
Поени од реакции
908
Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Автоматски споено мислење:

Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Zato sho publikava nemat interest kon teatarski gostuvajna a ovie sho ni idet vo poseta osven cena na kafe drugo ne gi zanimat, skrolaj gi poslednive dve tri strani I bidi srekna ako vgodina ne gostuvat Tea Tairovic na Ohridsko leto
Автоматски споено мислење:

Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Автоматски споено мислење:

Зошо толку слаба програма за Охридско лето? Скоро и да нема театарски гостувања. Пред 10-15 год имаше по 2-3 настани во иста вечер, сега ја гледам програмава и мизерија е мал збор.
Zato sho publikava nemat interest kon teatarski gostuvajna a ovie sho ni idet vo poseta osven cena na kafe drugo ne gi zanimat, skrolaj gi poslednive dve tri strani I bidi srekna ako vgodina ne gostuvat Tea Tairovic na Ohridsko leto :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.787
Поени од реакции
36.489
...пишувате вака така коментари за минативе денови поминати во Охрид, а изгледа никој не бил во Охрид, инаку ќе изреагиравте на „поставената“ гитара на Лени Кравиц во Охридско Езеро што е АИ фотошоп,а не е реално! :ROFLMAO:

Leni-Kravic-1.jpg
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.730
Поени од реакции
17.539
Колку толку има по некој настан кај вас, Тони Михајловски, Лени еве ви го Август, на антички има по нешто се дешава ...
Кај нас на ракометно се спремаме за мега гига јакиот настан на Јошката и другарите, Сандра Цинцева, Гоце бананата и слични ултра звезди :icon_lol:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.508
Поени од реакции
7.031
Колку толку има по некој настан кај вас, Тони Михајловски, Лени еве ви го Август, на антички има по нешто се дешава ...
Кај нас на ракометно се спремаме за мега гига јакиот настан на Јошката и другарите, Сандра Цинцева, Гоце бананата и слични ултра звезди :icon_lol:
Ej, nemoj da mi go chepkash Goce komshijata !
Toj da ve poseti treba so crven tepih da go prechekate!
Pola makedonija pred 30g vo trans pagashe na nego
 

Kajgana Shop

На врв Bottom