UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.520
Поени од реакции
12.364
Каков лик :pos:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.321
Поени од реакции
9.391
Ako ima nekoj mehanizam za manualno odobruvanje na novi profili, vo golema mera ovie gluposti kje se namalat. Ama izgleda nema nikakva volja za takvo neshto, dolgo nanazad predlozuvame razlicni reshenija, ama nema nisto do sega.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.115
Поени од реакции
12.193
Мислам па дека до толку е разумен, возрасен човек е да го ебам. Нека се договорат, ќе се понашам со мерка остајте ме со овој акаунт. Најголем хаос се случува оти и ние го цитираме, после му бришаат акаунт и мислењата остануваат сврзани со цитат за акаунт шо не постои. А и кога веќе ова е најголемиот форум, срамота е еден џанак да го заклецува целиот систем без да може да се сопре.
Сума сумарум, и ја сум за Костич да се врати со услов : само еден џоинт пред логирање :icon_lol:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.130
Ќе пишите дека по свадба тапани ама уште пред првенството дебатиравме баш со @Ернесто ЧЕ Гевара мислам дека беше, дека Шпанците без многу галама имаат тим за многу висок дострел.
Веќе после групите се беше јасно

Фуенте го искритикувавме за некои избор на играчи ама очигледно знаел што прави.
Собра играчи а не имиња и со децата ги измети сите фаворити буквално.
Токму така :D
Мене уште пред првенството ми беа фаворит број еден Шпанците (после нив Французите и Германците, овие последните заради домашниот терен, инаку според играчите не се ни во топ 5).
Само тогаш се нафрлија многу експерти, обично тие што од шпанско гледаат само Ел Класико, Ел Дерби Мадрилењо и Барса-Атлетико, или 3-4 натпревари во сезоната.
Главната замерка пред почетокот на првенството беше зошто не биле повикани Пау Торес и Педро Поро. :icon_mrgr: Кога пишав дека со овој состав што го повика де Ла Фуенте, шпанците се во топ 3 фаворити, имаше некои кои прашуваа дали мислам на топ 3 во група.

Најмногу играчи во овој состав доаѓаат од Реал Сосиедад (дури 5). Од Барселона има 4 (2 резервисти), Билбао 3, Реал Мадрид исто 3 (2 резервисти) ако ги сметаме и сега веќе поранешните Хоселу и Начо.
И затоа беа потценети Шпанците. Чим стартната 11ка не им е само од Барселона, Реал или премиерлигаши, сигурно се слаби другите играчи. :D Огромен дел прв пат слушнаа за Ле Норман, Зубименди, Мерино, Вивиан..
Автоматски споено мислење:

Родри освои репрезентативна титула? Лаутаро исто освои, зашто ЕП повеќе да се преднува од Копа Америка?
Родри беше избран за играч на турнирот на ЕП? Добро, и Лаутаро беше избран за играч на турнирот на Копа Америка.
Родри освои ПЛ, исто и Лаутаро освои Сериа А. Зашто Премиер Лига да се вреднува повеќе од освоена Сериа А?
Не баш.

b58e0897-2c4a-481f-849a-2c5de182251d_alta-libre-aspect-ratio_default_0.jpg
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.905
И јас сум за ова пошто очигледно се нема трајно решение. Мене во случајов предноста ми е на негова страна, не на Ио :D

Секој ден истиот муабет за секој нов јузер костич ли е флеш ли е...
И таман ќе се договорат кој е кој, бан и ајде од почеток.

Он целта ќе си ја исполни, ќе пише на форумов без разлика од каков јузернејм.

Ваков тип на бан ми има само контра ефект врз квалитетот на темата.
Што е до мене сите што имаат/имале дупли акаунти би ги оставил да пишуваат од еден профил, само да не прават проблеми. Веќе и имаме такви случаи на пример во фан клуб Милан каде Саше ги малтретира комшивките со десеттиот акаунт ама суптилно гази по линија па го оставам до следно.

Костич е друга приказна, тој од прв пост влегува со клизачи, пцуе мајки и сестри и закажува ферки. Да се смири и да пишува нормално ќе го оставиме да пишува, никој не сака да губи време со глупости, ама човекот не се откажува и тоа е.

За мене решението е во ограничување на типот на емаил адреси со кои може да се направи нов јузернејм. На пример ги органичуваш на џмаил, јаху, маху, хотмаил итн... секој може да отвори таква адреса ама ако изеде бан ќе се намачи додека отвори нова, па ја поврзе со телефонски број, па ја верификува итн... порано или подоцна ќе му се одмили отворање нови адреси и ќе се смири. Проблемот овде е што се отвораат нови емаил адреси за една минута, па не му менува многу дали ќе биде баниран или не и прави калакурница.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.947
Поени од реакции
17.808
Токму така :D
Мене уште пред првенството ми беа фаворит број еден Шпанците (после нив Французите и Германците, овие последните заради домашниот терен, инаку според играчите не се ни во топ 5).
Само тогаш се нафрлија многу експерти, обично тие што од шпанско гледаат само Ел Класико, Ел Дерби Мадрилењо и Барса-Атлетико, или 3-4 натпревари во сезоната.
Главната замерка пред почетокот на првенството беше зошто не биле повикани Пау Торес и Педро Поро. :icon_mrgr: Кога пишав дека со овој состав што го повика де Ла Фуенте, шпанците се во топ 3 фаворити, имаше некои кои прашуваа дали мислам на топ 3 во група.

Најмногу играчи во овој состав доаѓаат од Реал Сосиедад (дури 5). Од Барселона има 4 (2 резервисти), Билбао 3, Реал Мадрид исто 3 (2 резервисти) ако ги сметаме и сега веќе поранешните Хоселу и Начо.
И затоа беа потценети Шпанците. Чим стартната 11ка не им е само од Барселона, Реал или премиерлигаши, сигурно се слаби другите играчи. :D Огромен дел прв пат слушнаа за Ле Норман, Зубименди, Мерино, Вивиан..
Автоматски споено мислење:


Не баш.

Прегледај го приврзокот 423922
Кога ќе ми текни стварно дека филозофиравме оти не биле земени Пау Торес и факинг Педро Поро, небитни ко снег во Март, небаре станува збор за играчишта од рангот на Меси :D

Инаку Ле Норман го потпиша Атлетико, овие дена треба да го официјализираат.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.370
Поени од реакции
3.162
Родри во стилот - "Солун е наш".:angel:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.947
Поени од реакции
17.808
Родри, Мората, Олмо и Кукуреља сабајлево кога станаа :ROFLMAO: 20240716_104407.jpg
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.597
Поени од реакции
8.383
Оваа требаше да се случи пред 3 години.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.947
Поени од реакции
17.808
Ќе го навинат сега со друг менаџер
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.267
Поени од реакции
86.119
Со Саутгејт иако имаа трула игра, редовно стигнуваа до полуфиналиња и финалиња.. што знам, мислам дека си пукаа у колено со оваа одлука, ама пак што се секирам јас за нив, инцести...дабогда пак се вратат на она дереџе кога губеа од Исланд.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.808
Поени од реакции
111.377
Ќе го навинат сега со друг менаџер
Па ако е Еди Хауи од Њукасл ја мислам дека ќе завршат супер работа, игра модерен фудбал и не е заостанат како овој црепов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom