Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.081
Поени од реакции
2.912
Isto ti e i i Ibra i Furlani , nemat veze od ova rabota , sega uste 2 3 meseci za slednoto tranfer cel
За разлика од порано кога Малдини не слушаше никого и си тераше по негово сега работата и одговорноста е поделена на повеќе луѓе. Ибра,Монкада,Фурлани,ДиОтавио,Фонсека и ќе видиме до каде ќе стигне Милан со нив.
Дајте им шанса и бидете трпеливи.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.111
Поени од реакции
701
За разлика од порано кога Малдини не слушаше никого и си тераше по негово сега работата и одговорноста е поделена на повеќе луѓе. Ибра,Монкада,Фурлани,ДиОтавио,Фонсека и ќе видиме до каде ќе стигне Милан со нив.
Дајте им шанса и бидете трпеливи.
Kako be Maldini vo edna recenica so Di Otacio Furlani i Moncada , pa pak ke ti pisam Maldini so eden povik ti nosese igrac vo Milano , dosega da bese Maldini Fofana , Pavlovic i red drugi ke bea igraci na Milan .
Ostaj ti podeeleno rabota , se gleda deka se izgubeni vo prostor site , aj bas ke vidime kako ke bide so Fofana i Pavlovic , i ako so niv ne uspeat kako ke se snajdat .
So ova uprava sme ramno so Fiore i Lazio ..
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.081
Поени од реакции
2.912
Kako be Maldini vo edna recenica so Di Otacio Furlani i Moncada , pa pak ke ti pisam Maldini so eden povik ti nosese igrac vo Milano , dosega da bese Maldini Fofana , Pavlovic i red drugi ke bea igraci na Milan .
Ostaj ti podeeleno rabota , se gleda deka se izgubeni vo prostor site , aj bas ke vidime kako ke bide so Fofana i Pavlovic , i ako so niv ne uspeat kako ke se snajdat .
So ova uprava sme ramno so Fiore i Lazio ..
Ибра не сака да преговара со агенти па затоа Фурлани преговараше со Јоорабчијан да ја спушти провизијата од 15 милиони но не успеа па затоа Ибра најде преодно решение во Мората.Тоа се вика тимска игра и таква тактика применува управата сега.

За Малдини не ми се прави моабет веќе,имам напишано милион аргументи,врати се наназад и прочитај ги,сеуште го имам истиот став за него.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.583
Поени од реакции
1.116
Зиркзе скоро 55 милиона ќе им испадне на Јунајтед во споредба со 13 милиона што (ние?) би ги платиле за Мората

Прв пат оваа сезона на 23 години направи „бум“ со 12 гола и 7 асистенции (1 гол на 245 минути, асистенција на секој 420 мин) предходната сезона имаше само 2 гола и 2 асистенции. Чисто за споредба Мората има (гол на секој 141 минути, асистенција на 596 мин)

Подобра статистика, повеќе искуство особено во ЛШ е сега не го решава долгорочно проблемот (ок е за 2-3 сезони) во нападот ама и Зиркзе не ми е некако гарант дека ќе ги оправда парите што се дадени за него треба уште многу да се докажува
Objektivno Moe licno mislejne e deka ke se isposere za site pari,Zirkzee pogresi so izborot na klub i sredina,Junajted znael da upropastuva i mnogu po talentirani igraci plus Premier liga e toa ke go izedat volcite.
Naredna sezona go gledam na pozajmica vo Bolonja povtorno.
Milan ke bese daleku po dobar izbor za nego..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom