Lycamobile Македонија

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.492
Поени од реакции
7.015
Taka e, ama nee vakov pristap na site banki, na stopanska ne mozat da najdat resenie, Komercijalna mi ovozmozija da promenam limit za online naplata,toa ke brka rabota...
Dobro jas ja rabotam online smetkata vo Komercijalna od majka mi so aplikacijata mbanka(koja isto e registrirana so mojot telefon koj e i vo KB na smetka vnesen) i taa bara token potvrdi . E sega toa e za plajchanje online smetki. I toa e odlichna zashtita po moe.

E sega kako odi so platezhnive karticki ne znam.
 
Член од
14 мај 2023
Мислења
54
Поени од реакции
34
Taka e, ama nee vakov pristap na site banki, na stopanska ne mozat da najdat resenie, Komercijalna mi ovozmozija da promenam limit za online naplata,toa ke brka rabota...
Значи според тоа ми останале уште 1000 денари за да може да се плати онлине за нешто. Инаку имав 5.000 и платив сметка за А1 и евн и водовод и тоа беше околу 4000 денари.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.492
Поени од реакции
7.015
Значи според тоа ми останале уште 1000 денари за да може да се плати онлине за нешто. Инаку имав 5.000 и платив сметка за А1 и евн и водовод и тоа беше околу 4000 денари.
Abe shto ne si prashate v banka?
Sekoj si e svoja prikazna i zavisi koj limit si go postavil.
Mozhebi imash 5000 denari po transakcija
Mozhebi imash 5000 denari za mesec.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Значи според тоа ми останале уште 1000 денари за да може да се плати онлине за нешто. Инаку имав 5.000 и платив сметка за А1 и евн и водовод и тоа беше околу 4000 денари.
Ti trebaa app,na telefon i mtoken za da mozes ti da si menuvas
 
Член од
14 мај 2023
Мислења
54
Поени од реакции
34
Abe shto ne si prashate v banka?
Sekoj si e svoja prikazna i zavisi koj limit si go postavil.
Mozhebi imash 5000 denari po transakcija
Mozhebi imash 5000 denari za mesec.
А овие со лајка ми направија проблем. Секој ден се јавувам во банка. Картичката тазе ми е нова и до 2028 година. Несакам да извадам нова.
Автоматски споено мислење:

Ti trebaa app,na telefon i mtoken za da mozes ti da si menuvas
[/QUOTE
Ќе се јавам пак и нека ми забранат плаќање онлине. Нема друго чаре. Инаку ќе останам без пари на картицата. Ќе платам онлине сметки (од кај жена ми) ако ми дозволи после овие зафрканции
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.492
Поени од реакции
7.015
А овие со лајка ми направија проблем. Секој ден се јавувам во банка. Картичката тазе ми е нова и до 2028 година. Несакам да извадам нова.
Автоматски споено мислење:
Pa toa i ti velam!Odi v banka i zavrshi si rabota ne po telefoni!
I namesti si eBanka App https://play.google.com/store/apps/details?id=mk.com.kb.mbanking_pravni&hl=mk
koja pri odenjeto v banka i ce si ja aktivirash dokolku ne znaesh kako odi !
A i toa so kartichkata tie ce ti go sredat(dokolku se sposobni)
 
Член од
14 мај 2023
Мислења
54
Поени од реакции
34
А овие со лајка ми направија проблем. Секој ден се јавувам во банка. Картичката тазе ми е нова и до 2028 година. Несакам да извадам нова.
Автоматски споено мислење:
Значи мора токен. Неможе сам да менуваш лимити. А токен сигурно се плаќа. Тоа е ,,го сметам за умрено мојата виза картичка,,
 

Attachments

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Во право си. И на евн и на а1 не бара ОТП. Имам инсталирано нлб клик ама не ми оди нешто кога мењавам лимити. Има повеќе лимити за подесување. Дали треба да внимавам на лимит по трансакција веб?Прегледај го приврзокот 423701
na pocetokot od aplikacijata odberi platezni karticki i odberi ja kartickata i nadolu imas limit za internet plakjanja
Автоматски споено мислење:

Значи мора токен. Неможе сам да менуваш лимити. А токен сигурно се плаќа. Тоа е ,,го сметам за умрено мојата виза картичка,,
mozat da ti menjaat preku kon centar, vo filijala i preku apk (ne mora token, potrebno e da aktiviras paket vo podesuvanja, standard paket ili ako si pod 25 godini paket za mladi)
 
Член од
14 мај 2023
Мислења
54
Поени од реакции
34
na pocetokot od aplikacijata odberi platezni karticki i odberi ja kartickata i nadolu imas limit za internet plakjanja
Автоматски споено мислење:


mozat da ti menjaat preku kon centar, vo filijala i preku apk (ne mora token, potrebno e da aktiviras paket vo podesuvanja, standard paket ili ako si pod 25 godini paket za mladi)
Еднаш преку кол центар ми сменија. Сега ќе се јавам да ми вратат на 0 да неможе да се плаќа на web
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Значи мора токен. Неможе сам да менуваш лимити. А токен сигурно се плаќа. Тоа е ,,го сметам за умрено мојата виза картичка,,
Preku app,na site banki e free
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
663
НЛБ мора в банка да одиш за дати сменат интернет лимит. Малце иритирачки е што не може сам да менуваш
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
НЛБ мора в банка да одиш за дати сменат интернет лимит. Малце иритирачки е што не може сам да менуваш
Mozes ako koristis paket na aplikacijata dali me svakjate povtoruvam 5 pati
Автоматски споено мислење:

Aktivirajte Paket za mladi, Standard ili Comfort vo site imate moznost da potpisuvate i ke mozete sto sakate da menjate
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
663
Mozes ako koristis paket na aplikacijata dali me svakjate povtoruvam 5 pati
Автоматски споено мислење:

Aktivirajte Paket za mladi, Standard ili Comfort vo site imate moznost da potpisuvate i ke mozete sto sakate da menjate
Точно ама се плаќаат тие пакети, стопанска пример без пари е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom