UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.243
Поени од реакции
8.638
Повеќе како сељаци ми изгледаат али ај. :D
Инцестите освен фудбал други најпопуларни спортови им е снукер и дартс. Не се они толку спортска нација уживаат во фудбал и толку.
имаат и рагби и тоа солиден
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.243
Поени од реакции
8.638
Е*ал сам га што е солидан,али забрави га Крикет. :pos:
еве пред финалево нека има предигра рагби Шпанија в Англија ќе видиш колку не е солиден, ќе ги прегазат ко шлепер жаба.

Си гледал утакмици од регуларна лига да видиш колку публика има ?
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Заборави да каже дека единствената титула Англија ја има освоено со непостоечки гол 66та :toe: Разликата е што тогаш немале 1% од денешната технологија, иако за голот на Лампард и раката на Марадона и не треба некоја технологија, судиите беа слепци.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.243
Поени од реакции
8.638
Заборави да каже дека единствената титула Англија ја има освоено со непостоечки гол 66та :toe: Разликата е што тогаш немале 1% од денешната технологија, иако за голот на Лампард и раката на Марадона и не треба некоја технологија, судиите беа слепци.
Омразата лугето ги ослепува, ако гледаме реално Англија во минатото многу пати испднала од не фер одлуки и не знам колку пати на пенали.
Ако пак судиме само за ова првенство и досега имаше премногу контраверзни одлуки ама само за англичаниве се коментира.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.607
Поени од реакции
8.396
Омразата лугето ги ослепува, ако гледаме реално Англија во минатото многу пати испднала од не фер одлуки и не знам колку пати на пенали.
Ако пак судиме само за ова првенство и досега имаше премногу контраверзни одлуки ама само за англичаниве се коментира.
Каква омраза оваа си е класично пљукање. :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.522
Поени од реакции
30.886
Омразата лугето ги ослепува, ако гледаме реално Англија во минатото многу пати испднала од не фер одлуки и не знам колку пати на пенали.
Ако пак судиме само за ова првенство и досега имаше премногу контраверзни одлуки ама само за англичаниве се коментира.
,,,ajdeeee,,,kaj zabega,,,od kade pak sega omraza,,koga vo nivna korist beshe sudenjeto,nema veza, nekoj reshil da ja izgura Anglija vo finale i msm deka do tuka ke bide,,, Shpanija ne e sh,,liga ,,,
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.243
Поени од реакции
8.638
,,,ajdeeee,,,kaj zabega,,,od kade pak sega omraza,,koga vo nivna korist beshe sudenjeto,nema veza, nekoj reshil da ja izgura Anglija vo finale i msm deka do tuka ke bide,,, Shpanija ne e sh,,liga ,,,
Не зборвам јас за судењето, ама и тоа беше во рамките на тоа што УЕФА го зацртала, сите зборуваат за пеналов на Англија, мада и јас мислам дека ако не се судеше, ништо страшно,што би рекле 50:50 ама тој пеналот што не се суди против Шпанија ако тоа не беше пенал не знам што би требало да е пенал.
Јас конкретно зборував за омраза која што луѓето тука ја демонстрираат па сега се мава само за Англија, а тоа што во минатото не знам колку пати биле исфрлени на нечесен начин, тоа е во ред.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.522
Поени од реакции
30.886
Не зборвам јас за судењето, ама и тоа беше во рамките на тоа што УЕФА го зацртала, сите зборуваат за пеналов на Англија, мада и јас мислам дека ако не се судеше, ништо страшно,што би рекле 50:50 ама тој пеналот што не се суди против Шпанија ако тоа не беше пенал не знам што би требало да е пенал.
Јас конкретно зборував за омраза која што луѓето тука ја демонстрираат па сега се мава само за Англија, а тоа што во минатото не знам колку пати биле исфрлени на нечесен начин, тоа е во ред.
,,,se e toa ok,,, ama ochigledno povekjeto navivaat za Shpanija,,,i normalno e da se naviva na toj nachin,,,isto kako sto ti ja branish Anglija,,,
(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom