Моментална физичка состојба (слики)

Член од
19 март 2014
Мислења
580
Поени од реакции
879
IMG-20240616-WA0000.jpg
Форма се подобра, задоволен сум колку придонесе кетото во фазата на дефиниција. Има тука уште 2, 3 кг вишак за оваа фаза ама па има и уште време до септември когс и планирам да го направам својот втор балкинг, се надевам многу попаметен од првиов.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
822
Поени од реакции
290
Прегледај го приврзокот 420456
Форма се подобра, задоволен сум колку придонесе кетото во фазата на дефиниција. Има тука уште 2, 3 кг вишак за оваа фаза ама па има и уште време до септември когс и планирам да го направам својот втор балкинг, се надевам многу попаметен од првиов.
да зеам да коментирам ќе ми праќаат дм дека сум педерче
листовите долу? или сликата е
 
Член од
19 март 2014
Мислења
580
Поени од реакции
879
да зеам да коментирам ќе ми праќаат дм дека сум педерче
листовите долу? или сликата е
Листот никогаш не сум го сметал за слаба партија иако може после диетава да сум ебал мајката. Како што кажав погоре, во следна фаза на додавање мускул/сало ќе пробам да поправам некои мускулни партии. Да речеме раце и средно рамо ми се приоритет.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
377
Поени од реакции
845
Форма се подобра, задоволен сум колку придонесе кетото во фазата на дефиниција.
Колку трае кетото и што (не)треба да се конзумира.

Ако има некој линк со план за исхрана нека прати. Јас мака мачам со стомакот (ама и сладолед јадам :D)
 
Член од
19 март 2014
Мислења
580
Поени од реакции
879
Колку трае кетото и што (не)треба да се конзумира.

Ако има некој линк со план за исхрана нека прати. Јас мака мачам со стомакот (ама и сладолед јадам :D)
Јас сум од декември и не само што добив солидна форма туку и здраствено добив многу придобивки.
Во главно јадеш месо, јајца, млечни( што немаат шеќер) салати.
Иначе не е препорачливо за луѓе што немаа проблем со некоја храна да ја практикуваат толку долго како јас. Најдобро е месец ипол- два и после пауза полнење со карбс и така у круг.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.928
Поени од реакции
11.403
Јас сум од декември и не само што добив солидна форма туку и здраствено добив многу придобивки.
Во главно јадеш месо, јајца, млечни( што немаат шеќер) салати.
Иначе не е препорачливо за луѓе што немаа проблем со некоја храна да ја практикуваат толку долго како јас. Најдобро е месец ипол- два и после пауза полнење со карбс и така у круг.
Можеш ли да опишеш како ти изгледа дневиот хранителен режим? За неколку дена пример.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
580
Поени од реакции
879
Можеш ли да опишеш како ти изгледа дневиот хранителен режим? За неколку дена пример.
Мојата исхрана е реално многу проста и еднолична.

Прв оброк 5јајца,50гр гауда, 50гр пршута/пченица
Втор оброк Грчки 150грама, веј 50гр, смрзнати боровници, 50гр солени кикирики
Трет оброк Месо(било какво) 400грама и салата.
Првиот оброк секогаш е тој, вториот и третиот ги менувам, зависно што ми се јаде повеќе.
Додавам некогаш салата со туна како замена за некој оброк.
Тоа е тоа горе доле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom