Моментална физичка состојба (слики)

Член од
19 март 2014
Мислења
606
Поени од реакции
922
IMG-20240616-WA0000.jpg
Форма се подобра, задоволен сум колку придонесе кетото во фазата на дефиниција. Има тука уште 2, 3 кг вишак за оваа фаза ама па има и уште време до септември когс и планирам да го направам својот втор балкинг, се надевам многу попаметен од првиов.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
845
Поени од реакции
303
Прегледај го приврзокот 420456
Форма се подобра, задоволен сум колку придонесе кетото во фазата на дефиниција. Има тука уште 2, 3 кг вишак за оваа фаза ама па има и уште време до септември когс и планирам да го направам својот втор балкинг, се надевам многу попаметен од првиов.
да зеам да коментирам ќе ми праќаат дм дека сум педерче
листовите долу? или сликата е
 
Член од
19 март 2014
Мислења
606
Поени од реакции
922
да зеам да коментирам ќе ми праќаат дм дека сум педерче
листовите долу? или сликата е
Листот никогаш не сум го сметал за слаба партија иако може после диетава да сум ебал мајката. Како што кажав погоре, во следна фаза на додавање мускул/сало ќе пробам да поправам некои мускулни партии. Да речеме раце и средно рамо ми се приоритет.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
3.279
Малце лоши слики али касно е јбг, ова е моментално:

IMG_20240627_220608725_HDR.jpg

IMG_20240627_221207377.jpg

Прв оброк овесни со чиа семе, шумско овошје и јогурт.
Втор оброк 2 сендвичи леб микс од зрна со путер од кикирики, пиперка и патлиџан.
Ужина банана и 80-100 грама јаткасти плодови или семки од тиква.
Трет оброк главен ручек, секој ден различен, понеделник риба со грашок, вторник леќа, среда спанаќ и три јајца, четврток интегрални макарони со тиквички, модар патлиџан и туна, петок грав, сабота интегрален ориз со стек, недела печен компир со риба. Со секој иде салата од зелка или брокула, цвекло, краставица...
Ужина портокал, јаболко и нешто ако има сезонско цреша, кајсија, праска и слично.
Четврт оброк 2 сендвичи леб микс од зрна со хумус, кашкавал или сирење, пиперка и патлиџан.

По цел ден или нешто јадам или готвам упм :D
 
Член од
19 март 2014
Мислења
606
Поени од реакции
922
Малце лоши слики али касно е јбг, ова е моментално:

Прегледај го приврзокот 421719

Прегледај го приврзокот 421720

Прв оброк овесни со чиа семе, шумско овошје и јогурт.
Втор оброк 2 сендвичи леб микс од зрна со путер од кикирики, пиперка и патлиџан.
Ужина банана и 80-100 грама јаткасти плодови или семки од тиква.
Трет оброк главен ручек, секој ден различен, понеделник риба со грашок, вторник леќа, среда спанаќ и три јајца, четврток интегрални макарони со тиквички, модар патлиџан и туна, петок грав, сабота интегрален ориз со стек, недела печен компир со риба. Со секој иде салата од зелка или брокула, цвекло, краставица...
Ужина портокал, јаболко и нешто ако има сезонско цреша, кајсија, праска и слично.
Четврт оброк 2 сендвичи леб микс од зрна со хумус, кашкавал или сирење, пиперка и патлиџан.

По цел ден или нешто јадам или готвам упм :D
Мислам дека без стероид ова е врвот што може да се постигне.
Браво, секоја чест!
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
852
Поени од реакции
432
Малце лоши слики али касно е јбг, ова е моментално:

Прегледај го приврзокот 421719

Прегледај го приврзокот 421720

Прв оброк овесни со чиа семе, шумско овошје и јогурт.
Втор оброк 2 сендвичи леб микс од зрна со путер од кикирики, пиперка и патлиџан.
Ужина банана и 80-100 грама јаткасти плодови или семки од тиква.
Трет оброк главен ручек, секој ден различен, понеделник риба со грашок, вторник леќа, среда спанаќ и три јајца, четврток интегрални макарони со тиквички, модар патлиџан и туна, петок грав, сабота интегрален ориз со стек, недела печен компир со риба. Со секој иде салата од зелка или брокула, цвекло, краставица...
Ужина портокал, јаболко и нешто ако има сезонско цреша, кајсија, праска и слично.
Четврт оброк 2 сендвичи леб микс од зрна со хумус, кашкавал или сирење, пиперка и патлиџан.

По цел ден или нешто јадам или готвам упм :D
Висина,тежина
~ калории во тек на ден?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom