Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.298
Поени од реакции
5.048
Levica ne e makedonska partija, levica se zbirstina od sareni kurtoni koi mu odrabotija i gi dovleckaa SDSM na vlast pred 7 godini. Levica se klasicni pisman severdjani koi sega glumat zagrizeni gragjani, od koga ja posraa rabotata.
I se slozvam so Kano, pobrzo so Grci , Bugari, Albanci ke sednam na ista masa otkolku so saren kurton, pardon levicar.
Da skratam nema ni M od makedonska vo taa zbirstina od sarenokurtonci. DUI e povekje makedonska otkolku levica. Vsusnost bilo koj se povekje makedonski od levica :toe:
Значи Лефица ги донесе сдсСС на власт, јас па цело време мислев Калето.
Да не ја изнесе ова вистина и понатаму ќе бев во заблуда дека САДистите ни се непријатели а тоа да ти била Лефица.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.529
Поени од реакции
22.579
Значи Лефица ги донесе сдсСС на власт, јас па цело време мислев Калето.
Да не ја изнесе ова вистина и понатаму ќе бев во заблуда дека САДистите ни се непријатели а тоа да ти била Лефица.
Kaleto ?
Od kaleto izlegoja na glasanje, polnea kutii ili kako. Daj objasni malce kako odi toa.
P.s kakov avtogol ke si dades, ne si ni svesen, ali aj morav da te predupredam. Ne deka ke smeni nesto, sepak simpatizer na levica si, ne ste nesto poznati po visoko iq :(
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.124
Stevo stoka, Stevo GROM i dve babi:pos:
Подобро една од бабиве да победи отколку Стево или Стевчо. Максо може само од Скопје и Куманово да земе гласови.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.238
Поени од реакции
37.010
И после Кано, Бџонс и кој таму врмовски бумери ќе продаваат муда за бубрези како Вмро ќе ја спасело државата, а за сите штетни закони заедно си гласаат со СДСМ.

Шлајм :busi:
...за клевета кривично се одговара, каде пишав дека „ВМРО ќе ја ја спасело државата“ ???
 
Член од
5 февруари 2024
Мислења
147
Поени од реакции
239
Подобро една од бабиве да победи отколку Стево или Стевчо. Максо може само од Скопје и Куманово да земе гласови.
Brat Stevo GROM e karatist i vozi motor na 60 i kusur godini ovie drugive edvaj na mocanje odat
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Kaleto ?
Od kaleto izlegoja na glasanje, polnea kutii ili kako. Daj objasni malce kako odi toa.
P.s kakov avtogol ke si dades, ne si ni svesen, ali aj morav da te predupredam. Ne deka ke smeni nesto, sepak simpatizer na levica si, ne ste nesto poznati po visoko iq :(
Не бе Владе… Левица со сите тогаш 20 симпатизери од кои 17 малолетни ги изгласа сдс на власт!

Тоа што дпмне се заборавија од крадење и ја упропастија државава немаше врска!
Овие дрипциве од флипери собрани им изгласаа +15 пратеници на сдс.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
Не бе Владе… Левица со сите тогаш 20 симпатизери од кои 17 малолетни ги изгласа сдс на власт!

Тоа што дпмне се заборавија од крадење и ја упропастија државава немаше врска!
Овие дрипциве од флипери собрани им изгласаа +15 пратеници на сдс.
И случајно во рок од еден месец од Меркел до оној од сад се изнаредија во Мк ама така случајно на шетња
А во меѓувреме од Левица полнеа кутии :masa:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.298
Поени од реакции
5.048
I koj neovlasteno gi snimase vladinite funkcioneri (plus biznismeni, pratenici, novinari) so stranska pomos i gi ucenuvase potoa za da dojde na vlast i da reketira biznisi i da sjebe drzava.
Е ајде де еднаш да слушнам
-кој тоа ги снимал неовлстено владини и невладини... со странска (која е тоа странска Путин или братот Си?)?
Строго ме интересира, кој го правел тоа?

Имам свое мислење ама истото се темели на информации достапни за јавноста кои не секогаш се вистинити, односно најчесто служат за манипулација.

Kaleto ?
Od kaleto izlegoja na glasanje, polnea kutii ili kako. Daj objasni malce kako odi toa.
P.s kakov avtogol ke si dades, ne si ni svesen, ali aj morav da te predupredam. Ne deka ke smeni nesto, sepak simpatizer na levica si, ne ste nesto poznati po visoko iq :(
Значи не е Калето, супер ми олесна.
Знаев дека Путин го прави тоа ама сега откако ти потврди дека не е Калето сигурен сум дека е Путин.
Сигурно Путин ги платил оние 50-600000 арнаутски гласови да се гласа Црпе, и што е уште посигурно Путин му има речено на зелениот Аљи да не го прави коаљиција со Груки ами со Црпе.

Не се стеснувај Владе само продолжи да ја шириш вистината.
Само едно да прашам како ме откри дека сум симпатизер на Лефица? Цело време се кријам да не ме откријат а ти на прва ме откри.
За твоја инфо, пролистај ги првите страници од овој подфорум кој е “профилот“ што прв напиша за недостатоците на Лефица, кога веќе сакаш да се навраќаш на минатото де.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.238
Поени од реакции
37.010
Денеска сдс заедно со ВМРО го изгласа законот за медиуми каде ќе можат владите да се рекламираат на државни канали. Овој закон е поткуп, класичен. После пак викајте вмро мисли за државата, вмро мисли само на вмро АД да има добар ПР на ТВ за да минат интересните тендери. За жал брзо ќе се разочарате и од ВМРО.
... а зш не го спомнуваш во комбинација со сдсм, ако двата курто и мурто го изгласаа Законот за медиуми, ако се рекламираат се плаќа ли рекламата или е без пари, не сум запозната?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.751
Kaleto ?
Od kaleto izlegoja na glasanje, polnea kutii ili kako. Daj objasni malce kako odi toa.
P.s kakov avtogol ke si dades, ne si ni svesen, ali aj morav da te predupredam. Ne deka ke smeni nesto, sepak simpatizer na levica si, ne ste nesto poznati po visoko iq :(
Калето може да полни кутии во албанските средини но затоа може да фалсификува конечни изборни резултати од сите подрачни единици низ цела Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom