Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.459
Поени од реакции
109.415
Која цврста одбрана попара сме во одбрана откако смена Чоло систем.
Со тројца играчи игра назад и Лино и Љоренте најчесто летаат напред, ама затоа во напад сме поефикасни. Врска нема овој Атлетико со тој од пред неколку години. Јас пак типувам да има голови во Милано, Интер и Атлетико го имаат најефикасниот напад во Европа ако не се лажам, статистички гледано кога станува збор за напаѓачите.
Мората мислам дека го заврши и последниот тренинг денеска и најверојатно ќе биди вклучен во составот, ќе добие минутажа.

Ифрид сум шо не видов меил навреме, за 59 евра карти можев да земам, и ефтин лет имав до Милано али то е, ќе се нервирам пред телевизор :D
3500 навивачи ќе има од Шпанија, ќе крцка стадионот утре.
Да нема повреди и да има чисто судење то е то шо го барам, Интер е екипата која е респектирана од сите навивачи на Атлетико, а и знам дека и обратно, така да нека победи подобриот и да се изнагледаме убав фудбал
Да Стефи ама друго е во ЛШ нокаут фаза, сигурно нема да искочи Чоло офанзивно да игра зашо ќе прими 59 гола, а можно е и 60 зависи од расположение. Не викам дека ќе игра бункер ама убеден сум дека подефанзивно ќе искочи и ќе му бидат повлечени на своја половина бар 10 од 11 играчи и ќе чека контра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.568
Поени од реакции
17.248
Не верувам дека ќе си дозволи Чоло такви екскурзии да игра со Љоренте напаѓач. Сепак не е ова Лас Палмас, туку најдобрата одбрана сезонава у сите побитни лиги у светов.
:toe:
Ова е инфо базирано најверојатно според последниот тренинг, не е официјално ама можно е да биди, Љоренте се има покажано многу на таа позиција, измислен е за напред, ако Мората не е фит 100% можно е да почни со Љоренте напред па да се ослободи место во средината за уште еден играч, можно е Рикелме да игра на неговата позиција, млад брз и продорен
Автоматски споено мислење:

Да Стефи ама друго е во ЛШ нокаут фаза, сигурно нема да искочи Чоло офанзивно да игра зашо ќе прими 59 гола, а можно е и 60 зависи од расположение. Не викам дека ќе игра бункер ама убеден сум дека подефанзивно ќе искочи и ќе му бидат повлечени на своја половина бар 10 од 11 играчи и ќе чека контра.
Тоа гарант, да игра толку повлечено не ама сигурно ќе оди претпазливо оти реваншот е на Метрополитано а таму имаат најдобар скор.
Автоматски споено мислење:

Ги повлекувам сите зборови, утре очекувајте бункер каков шо се нема видено досега :sleep:
Љоренте сигурно нема да игра скроз напред, ќе помага назад и ќе чека контри.
Со Саул на средина а изоставен Бариос кој е поофанзивен најверојатно ќе оди на резултат, не знам шо гледа во Саул, освен ако не му стојат платени убијци на Чоло пред врата и му се закануваат да игра
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.126
Реално, не сум ги гледал Атлетико многу, ама интересна статистика со Лас Палмас тепале 5-0 со 35% посед на топка. Со Севиља и Билбао рецимо доминирале со посед и шанси, па ништо. Мислам дека и на двата натпревари Чоло ќе иде претпазливо и на контри, поготово ако нема голема резултатска негатива па да мора да притисне. Ќе имаме посед, само треба да видиме што со него :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.517
Поени од реакции
43.001
Реално, не сум ги гледал Атлетико многу, ама интересна статистика со Лас Палмас тепале 5-0 со 35% посед на топка. Со Севиља и Билбао рецимо доминирале со посед и шанси, па ништо. Мислам дека и на двата натпревари Чоло ќе иде претпазливо и на контри, поготово ако нема голема резултатска негатива па да мора да притисне. Ќе имаме посед, само треба да видиме што со него :)
Филефците се најкриви за тоа со поседот, конкретно ние со Милан, победивме 5-1, со 40% посед. 200 вакви примери може да се извадат бемлити посед умрен. Транзиција добра, и перфектен баланс во зависност од тоа дали топката е у посед на екипата или не, поседот е најпреценета работа од цела ебана статистика, најмалце на ова човек треба да се ложи.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.861
Поени од реакции
9.126
Филефците се најкриви за тоа со поседот, конкретно ние со Милан, победивме 5-1, со 40% посед. 200 вакви примери може да се извадат бемлити посед умрен. Транзиција добра, и перфектен баланс во зависност од тоа дали топката е у посед на екипата или не, поседот е најпреценета работа од цела ебана статистика, најмалце на ова човек треба да се ложи.
Не реков дека е било како клучен поседот, туку дека концептуално очекувам Атлетико да остане позади топка и да чека шанса на контра. Лас Палмас текмата ја спомнав ко чист пример дека многу добро знаат да го праат тоа. Исто така и ние знаеме така да играме, го убивме Милан со помалце посед.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Член од
16 април 2014
Мислења
7.127
Поени од реакции
11.170

...не знам дали го отвора, ама да не се курчите многу многу.

Видете кој ни беше прва и константна измена у 60та минута секоја утакмица.
5 години од животов ми има скратено.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Единствениот дрес од Интер што го поседувам е со Икарди на грбот. Се убив од радување како мало кога го земав а овој се испокара со сите и го набркаа од клубот. Каква несреќа сум :pos:

Дај нека го вратат назад хаха.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.127
Поени од реакции
11.170
Да не го гледам повеќе него. Ако сака и нека е новата златна топка, мрш од Интер.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Чиста победа со минимум 2 гола разлика вечер. Читам претходната страна и се чудам, добар резултат ќе било нерешено, па да се решава у Мадрид. Ко росонери сте почнале да се понашате. А бе светлосни години се разлика годинава Интер и Атлетико, сериозен фаворит сме и не гледам како тим со играчи како Коке, Саул, Љоренте и Хименез ќе може да му направи било каков проблем на овој Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom