Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
во хороскоп не верувам и никогаш ништо точно не ми се погодило, во темава гледам сите пишуваат дека не веруваат во хороскоп, ама во живо ако прашаш некого, 80% ќе ти каѓат дека веруваат во хороскоп и секој десетти човек во некоја ситуација ќе те праша ``Што си во хороскоп?``
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Obicno u sonovnici ima neso kao zivoten horoskop i tamu skoro sekad mi go imaat pogodeno... Mi pisuese deka mn. ke se razbolam na 14 god. i tocno na inekcii zavrsiv... posle najcudna rabota so ja procitav e toa deka ke imam luzna na desnoto lakto... i tocno!!! pred nekolku god. padnav na kamenja i sea iam luzna... spooky stuff se ovie raboti...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
DAMAGE напиша:
во хороскоп не верувам и никогаш ништо точно не ми се погодило, во темава гледам сите пишуваат дека не веруваат во хороскоп, ама во живо ако прашаш некого, 80% ќе ти каѓат дека веруваат во хороскоп и секој десетти човек во некоја ситуација ќе те праша ``Што си во хороскоп?``
Па и мене ми се случува да прашам и покрај тоа што не верувам. Зошто? Онака, од чиста занимација... Ништо посебно.
Мене па ме утепуваат од прашување... И најчесто од прва погодуваат. :)
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Јас верувам во хороскоп зошто скоро секогаш ми погодуваат :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Јас не верувам затоа што ЈАС знам и секој друг знае дека тоа се само .... АААА незнам како да го кажам. Добро од каде произлегува ХОРОСКОПОТ?? Од некој како нас што знае ‘‘естецки‘‘ да пишува :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Cisto radi zabava citam horoskop i ne veruvam kojznae kolku ali ete ke mi pogodi nesto,dodeka natalnite karti si imaat posebno znacenje iimaat svoja vistina zasto samo za tebe e praveno.
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Horoskop citam onaka,ne veruvam mnogu vo nego ama nekogas i mi pogodile nekoi raboti a nekoi se pa skroz na skroz utnati.Ama interesno mi e da go citam pa zatoa koga ke nacekam nekoj vesnik odma na horoskop otvaram.:toe::toe::toe:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
верувам во оној "генералниот" со карактеристиките на секој знак, а секојдневниот е глупост!
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Се сто прочитам во хороскоп се за очи ми се фати...човек не знае на што да верува.........:nesvest:
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Охохо и тоа како верувам во Хороскоп,не пропуштам да прочитам никад,дали дневен или месечен и слично,има вистина во тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во хороскоп сум девица и премногу си одговарам со знакот,дури и луѓе што не знаат погаѓаат што сум во хороскоп.
А тоа дали читам или верувам,онака за забава,а неретко се случува и да ми се случи напишаното.
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Хороскопот ми е многу занимлива работа и многу ми е интересно да ги определувам врските меѓу луѓето според хороскопските знаци...
Имам забележано дека ги ценам и почитувам оние што се од ист знак како мене, ама никогаш не можам да се зближам многу со некој Бик (Бик сум во хороскоп)..Во глобала, пријателите ми се припадници на неколку хороскопски знаци и колку и да се разликуваат меѓу себе во однос на стилот на живеење, на облекување, музиката што ја слушаат и сл. сепак сум изградила некој сличен однос со тие што припаѓаат на ист знак. На пример: Ги почитувам Овните поради осетот за организација и решителноста, Раковите се сентименталци и знаат да ме ислушаат кога ми се гличи, сите дечковци ми биле Лавови или Девици (секако, со сите тие сум разделена:baeh:), имам неколку пријателки Ваги (многу се верни и промислени) и неколку пријателки Скорпии (знаат да чекорат низ животов, ги обожавам!). Значи, има нешто во врска со припадноста на знакот!
Во врска со оние хороскопи од дневните весници, како и наталните карти, сум доста скептична и ми се занимливи колку да ги прочитам, ама после се тоа ми оди на ветер и магла...
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
ja veruvam i ako mu tekne na nekoj ili ako saka da napravi tema za raznite sposobnosti na horoskopskite znaci
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Ne veruvav do pred edna godina koga kupiv kniga za mojot horoskopski znak (ribi) Vnatre imase fizicki opis - celosno jas i psihicki opis 100% jas. Nemase eden zbor sto ne e moja karakteristika. I od togas pocnav da veruvam:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom