Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367
Член од
25 август 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Aj pishete site shto ste vo horocsope:jaj:

Ne veruvav do pred edna godina koga kupiv kniga za mojot horoskopski znak (ribi) Vnatre imase fizicki opis - celosno jas i psihicki opis 100% jas. Nemase eden zbor sto ne e moja karakteristika. I od togas pocnav da veruvam:toe:


EEEj, pa i jas sum Ribaaaa:je:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Читам али онака за да се насмеам или евентуално утешам:pos: секогаш на шала и смеа си го сваќам хороскопот ништо битно
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Ma taka kazite (znam se za ribi) :vozbud: Koj e zainteresiran ke im napisam privatna poraka za da ne bide muabetov sal za eden horoskopski znak :smir:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас читам хороскоп по весници,списанија али онака од чиста љубопитност,инаку воопшто не верувам во тие ствари јес да има некои вистини,ама у глобала за мене тоа се зафаќање на место во весникот.
 
Член од
4 август 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
citam i jas od vesnici...a kolku veruvam neznam mozi aj 50%-50%...zavisi koga kako...znaci ako mi pisuva dobro ok ako ne togas nisto:toe:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Верувате во такви работи?
-Јас не. Инаку по Smasherски хороскоп јас сум The Smasher. :pos: :pos2:

Од таму ми е и никот, hahahahaha :pos:

Не бе се зезам не ме сваќајте сериозно, не се бавам со хороскоп, скраја да е.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Некоја чудна навика секогаш кога читам списание отварам да прочитам прво хороскоп. Не дека верувам многу ама ете така ми останало. Пред извесно време купив една книга за мојот знак и горе доле има некои сличности.

Верувам во натална карта и се уште барам некој да ми направи. Ај ќе биде и тоа кај и да е.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Верувам во хороскоп и во натални карти. Тоа може да ти помогне во донесување на важни одлуки во сегашноста и иднината.

Хороскоп порано читав секој ден-сега многу поретко, но сепак цврсто верувам во тоа што го пишува.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
И јас верувам во хороскоп , но не во овој шо е по списанијата...тој го читам чисто информативно , затоа шо се чисти глупости и само зафаќа место.. :) :) :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Во хороскоп сум јарец, и кога пишува само убави работи верувам, а кога не пишува убави работи, не верувам...така да...50 50 е работава. А може некој да ми каже како се определува подзнак пошо незнам што ми е под знак, ај некој нека ме контактира по пп плиииис.
 

ludAAAAAA

блесава џукела
Член од
26 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
toa treba da vidis vo kolku saat si roden i sto si u horoskop?pa tek togas.a inace neznam da ti kazam so si u podznak.mene mi kazaa.ja sum oven u podznak jarec.vo nekakva kniga se glealo toa.taka neso
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас сум девица во хороскоп е ептен ми одговара.Погодена сум со знакот.
Педантерија и перфекциониста во душа!:)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
69
Поени од реакции
7
veruvam zatoa sto koga ke pomislam deka dzezdite,planetite i site drugi nebesni tela imaat takva sposobnost da vlijaat edni vrz drugi,pa pomislete kolku mozat da vlijaat i na nas,koi sme nesporedlivo mali vo odnos na niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom