Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.364

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
walker_girl напиша:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Vasa osnovna deviza je: "Ja hocu, ja mogu".[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]

Брее се ми погодиле еј :je:

Btw Doti4nata кај бе они со стрелци ? :):)
ma mi hocemo,mi mozemo :je: :icon_lol:
nikoj nema shansa so strelci...ali vaka eden sovet na horoskopska baza od vodolii i rakovi begaj inace ti se eba vekot od nervozi :kez: :icon_lol:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
:eek:ftopic: Не сме лоши ние стрелците, ќе ве дружиме и вас :je:

П.С Doti4nata фала на советот :wink:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
walker_girl напиша:
:eek:ftopic: Не сме лоши ние стрелците, ќе ве дружиме и вас :je:

П.С Doti4nata фала на советот :wink:
abe epten deka imam sli4en karaktet ko vas, ambicii i sl... ke se druzam so vas:)
P.S. jas sum Oven:je:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
doti4nata напиша:
ali vaka eden sovet na horoskopska baza od vodolii i rakovi begaj inace ti se eba vekot od nervozi :kez: :icon_lol:
Abe kje recam za tie znaci deka treba mnoguu da gi taktizirash..ama sepak zavisi od coekot(tie ja sho gi znam bolje e da ti se bliski inace ti se ebal vekot)a mnogu losho iam cueno i za mojot znak(Oven) deka ne cinime,a stavrno ne znam zaso:raz:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Mandy напиша:
Abe kje recam za tie znaci deka treba mnoguu da gi taktizirash..ama sepak zavisi od coekot(tie ja sho gi znam bolje e da ti se bliski inace ti se ebal vekot)a mnogu losho iam cueno i za mojot znak(Oven) deka ne cinime,a stavrno ne znam zaso:raz:
ne e bas taka za ovenot... tuku deka e najambiciozen znak, tvrdoglav, nema istrajna volja, fizicka ubavina i sl... u sekoj slu4aj dobro e toa ....btw i ja sum Oven
 
N

Nen@d

Гостин
Ја сум инаку Скорпија-Скорпија(предмалце ми рече Klinka за подзнакот). А ова што го пише за Скорпиите за нивниот карактер се е точно, бидејќи знам од искуство. Многу пати ми имаат погодувано овие месечните хороскопи, ама вакви неделни или за тој ден не верувам, зашто многу, многу неможат да се вистинити. У еден град можда 30% од луѓето се со исти хороскопски знак, и на сите исто да им се случи....нема шанси. Си прават астролозите дневен профит.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Верувам во хороскоп ама не забегувам на пример ако ми пишува во хороскоп лошо, и јас сеа да се сеќирам за тоа.
 
С

Сатори

Гостин
ха , ха , ха

:kajg: Бидејќи велат дека влијанието е големо и од знакот и од подзнакот , тогаш мене се што ми пишува во хороскоп или натална карта , whatever треба да биде точно.Двоен близнак , иако има огромни противречности , во некои делови тотално ме погодиле , а во други ме промашиле.
Сепак мотото ми е таман ЈАС МИСЛАМ!
 
N

NightFuneral

Гостин
well...ja sum oven vo podznak vodolija,i gi iam karakterostikite na dvata znak.Pljuknat oven sum.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ima li nekoja riba tuka.Jas inaku ne veruvam mn mn vo horoskop,te veruvam koa se mi pisuva deka e super,a ne veruvam koa mi pisuva deka ne e se najrozovo :)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
NeMiRnA напиша:
Ima li nekoja riba tuka.Jas inaku ne veruvam mn mn vo horoskop,te veruvam koa se mi pisuva deka e super,a ne veruvam koa mi pisuva deka ne e se najrozovo :)
znaci veruvas samo u dobrite i rozovi raboti....:pipi: ako ako ubavo e toa...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Совршенство без мани-лав...знакот мн.зборува за мојот карактер :)
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
ne veruvam u horoskop u opshto ne veruvam u takvi stvari
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Стрелец :pishtoldz

Кога читам за знакот објасненија во смисла на карактеристики, начин на живот, интересирања и слично, морам да признам дека во најголем број од нив се пронаоѓам како типичен претставник на овој знак, со мали исклучоци...но, кога се работи за предвидувања, дневни,неделни,месечни хороскопи и можни настани кои следуваат...ептен слатко си се смеам.....:pos: :pos: :pos: ниту еден процент од напишаното не е точно.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Не верувам ни во едното ни во другото, дневните хороскопи ги читам како да се вицови пошто многу ми се смешни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom