Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Мистичен, 31 јули 2005.

?

Што сте во хороскоп

1. Овен (21.3 - 20.4)

7,8%
  2. Бик (21.4 - 20.5)

9,9%
  3. Близнаци (21.5 - 21.6)

7,8%
  4. Рак (22.6 - 22.7)

7,7%
  5. Лав (23.7 - 23.8)

9,1%
  6. Девица (24.8 - 23.9)

8,7%
  7. Вага (24.9 - 23.10)

8,8%
  8. Скорпија (24.10 - 22.11)

9,9%
  9. Стрелец (23.11 - 21.12)

6,5%
  10. Јарец (22.12 - 20.1)

8,8%
  11. Водолија (21.1 - 19.2)

7,2%
  12. Риби (20.2 - 20.3)

7,8%
  1. Мистичен

Мистичен Човек

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    13.897
    Допаѓања:
    592
    Верувате во хороскопи, натални карти и слично?
    За хороскопиве по веснициве несакам да коментирам, но за наталните карти...хммм...мислам дека доколку е изработена од човек кој навистина се разбира од астрологија, наталната карта може да предвиди навистина некои работи.
    Ваши мислења или искуства?

Едитирано од модератор (додадено објанувањето од Тоше):

На pukanka и Mari4e им се допаѓа ова.
  2. vmx

vmx

Член од:
    25 април 2005
    Мислења:
    5.748
    Допаѓања:
    194
    Re: Хороскоп?

Верувам онака од занимација колку да прочитам да видам дали нешто ќе ми се случи итн. А не дека вистина ќе се случи тоа што го пишува во хороскопот... заради занимација... а некогаш и во мали случаеви се погодило нешто вистинито. :lol:
  3. Fortune

Fortune шодаенешчо

Член од:
    9 мај 2005
    Мислења:
    12.967
    Допаѓања:
    166
    Од навика и радозналост секогаш весник кога земам во рака го читам хороскопот... Во ништо не верувам :)
    Натална карта ми имаат направено и се изненадив од тоа колку имаше вистина во напишаното...
  4. How1TzeR

How1TzeR ШЕВА

Член од:
    6 февруари 2005
    Мислења:
    443
    Допаѓања:
    13
    Ако не ми е добар хороскопот не работам тој ден ништо. :lol: :hey3:
  5. 123

123

Член од:
    20 април 2005
    Мислења:
    2.337
    Допаѓања:
    5
    Две девојки ми имаа направено натални карти. И кај двете пишуваше слично. И во двете ми пишуваше дека нема шанса да живеам надвор од МК. Ама сепак испдна поинаку... :lol:
  6. Acid

Acid Администратор

Член од:
    22 јануари 2005
    Мислења:
    32.156
    Допаѓања:
    19.498
    Не верувам во хороскоп...
    Хороскопот постои за да се пополнат празните страни во весниците, или евентуално празното ќоше на „ојѕирни.ком.мк“ :roll:
    На Simony му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Дивајн

Дивајн блаблабла

Член од:
    3 април 2005
    Мислења:
    16.561
    Допаѓања:
    1.798
    Не верувам, ама па секогаш кога читам (од радозналост нема шанси да промашам) ми се трефнува нешто. А натална карта не ми направил никој, но мислам дека треба да има нешто барем во нив ... леле колку сакам! Форчн упати ме некаде да ми направат и мене :molam: :cuc: :wink:
    На Simony му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Fortune

Fortune шодаенешчо

Член од:
    9 мај 2005
    Мислења:
    12.967
    Допаѓања:
    166
    Мене пред многу години ми ја направи една пријателка од мама, не верувам дека уште се занимава со истото. Знаеш кој прави? Сега ми текна! :pos: :pos: :pos: Брат му од Игор (да ме не видит) од Кичево :pos:
  9. TripleH

TripleH .

Член од:
    10 јуни 2005
    Мислења:
    3.447
    Допаѓања:
    19
    Појма нема то хороскопо...
    А најсмешно нешто беше не знам само во кој весник го читав, нешто вака

`На планот на љубовта ве очекуваат блиски средби со...`

доколку сакате да разберете повеќе јавете се на тел. број 0500 ...
    На PurplePuma и V V not W им се допаѓа ова.
  10. Ninja

Ninja Кајгана на око

Член од:
    15 мај 2005
    Мислења:
    679
    Допаѓања:
    9
    Можеби постои некоја вистина во одредувањето на карактерните црти според хороскопскиот знак - секако, со исклучоци заради кои е измислен подзнакот :pos: . Меѓутоа, мислам дека ничија животна линија не е запишана во некаква си поставеност на ѕвездите. Хороскопот постои, пред се, заради онаа наша потреба да се дознае што не очекува во иднина - разбирлива причина од која некој профитира :pos:.

Како и да е, астрологијата има традиција ... не ми е познато од кои дамнешни времиња влече корени, но познато ми е дека Александар Македонски бил лав во хороскоп, а знакот го одредиле некои паметни луѓе околу него и во негово време ... барем така пишуваше во "Роман за еден бог" на Морис Дрион (француски историчар) :pos:

Колку од вашите карактерни црти се соодветни на вашиот хороскопски знак?
  11. Дивајн

Дивајн блаблабла

Член од:
    3 април 2005
    Мислења:
    16.561
    Допаѓања:
    1.798
    Јас многу, многу не се замарам со тоа, но секогаш кога ќе ме праша некој што се разбира што сум во хороскоп, и ако почне да ми кажува карактеристики ... скоро сите си ги имам ... така да ваљда има нешто:)
  12. OBDN

OBDN Ходајучи Вујаклија

Член од:
    25 јули 2005
    Мислења:
    1.520
    Допаѓања:
    29
    Abe... po karakteristiki sum stoce ( u sekoj vid i forma zavisi od klimata), po potreba pijavica, a najcesto kuce -- a u horoskop neso sasvim treto...
  13. Mad Maxx

Mad Maxx SSG3000

Член од:
    4 мај 2005
    Мислења:
    1.358
    Допаѓања:
    54
    Цело лето ми пишуваше дека супер ми иде работа,живот анд шит и се дешаваше да скапувам од работа без време зе приватен живот.
    Дојде октомври и ми пишуваше дека лошо ме чека кога тоа сменив работа и се тргна на подобро:raz: :lud:
    Толку околу хороскопот:baeh:
  14. The`bItCh

The`bItCh AdJuStAbLe mAdNeSs

Член од:
    22 јануари 2005
    Мислења:
    4.977
    Допаѓања:
    83
    Читам хороскоп онака, ради реда. Да видам со што ги пополнвет страниците. Некогаш се дешава од напишаното нешто така да испаднит..ама некогаш : ))))))
    На children му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sfetle

Sfetle

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    83
    Допаѓања:
    1
    site pod horoskop go podrazbirate onoj dneven,nedelen,mesecen ... horoskop..sto go pisuva po vesnicite i spisanijata..nema vrska toa;)
    ima nesto vo osnovnite karakteristiki sto gi poseduva sekoj znak...porano povekje bev zainteresirana za astrologijata...duri im pogoduvav na luge sto se vo horoskop sudejkji spored tie osnovni karakteristiki:)
    a vo vrska so natalnata karta,ima i vo toa nesto,samo treba da najdes vistinski covek da ti gi protolkuva rabotite...
    pozdrav:)
    На Anna Infinity му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: