Мажите и заљубувањето / одљубувањето

Член од
20 јуни 2005
Мислења
132
Поени од реакции
2
Ako zborame za v ljubuvanje na pocetok , togas mislam deka nie devojkite po brgu se zaljubvame i polesno se zanesvame .. .
Чекај малце има огромна разлика помеѓу заљубување и занесвање, ако зборуваме за заљубување тогаш зборуваме за некое длабоко чувство кон некој особа, а доколку зборуваме за некаков занес или страст, тие можат да бидат површински и моментални.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Za mene i mazot i zenata podednakvo isto znaat da sakaat, mrazat, cuvstvuvaat:toe:
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
jas neznam dali mazite se zaljubuvaat/odljubuvaat polesno od zenite,ama znam deka jas sum "tesko zaljuben",nekoi mi velat opsednat,vo edno devojce vekje povece od 3 meseci,a uste nemozam da se odlubam,kolku i da se trudam.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ja imam zelba da se zaljubam :) samo da go najdam praviot izbor..toes toa ne zavisi od mene na koja ke padnam koja ne...ednostavno nekoj raboti se spontani ...a zaljubuvanjeto ne e planirano...imam zelba da go osetam toa custvo vo skoro vreme ama ke vidime kako sto ke bide :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Мажите тешко се залјубуваат но уште потешко се одљубуваат :) ама никогаш не се верни како жените :) тоа се два најважни факти за мажите
 

Rainbow^

Unknown
Член од
30 јули 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Може машките потешко се заљубуваат од нас женските, меѓутоа не мора да значи... Од досегашното искуство, машките навистина знаат многу да сакаат, да те почитуваат и ценат, ама ако еднаш зафркниш, е тогаш си наебала:) многу потешко им се враќаат старите чувства, ако воопшто се вратат:) ма да, тоа според мене, тоа е исто кај сите, без разлика на полот...
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Мажите тешко се залјубуваат но уште потешко се одљубуваат :) ама никогаш не се верни како жените :) тоа се два најважни факти за мажите
Види .. Мажот како маж кој уште од дамнешни времиња е учен да биде цврст и да не паѓа под влијание на неговите чувства. Но кога ќе успее девојката да го допре онака силно внатре се отвара еден многу широк спектар на чувства од кои мажот може да стане љубоморен , агресивен или сосем спротивното кроток како јагне,заради тоа што е ненавикнат на такви силни чувства. Во денешно време реално гледано мажите не се верни (секоја чест за исклучоците) , но ништо покуси не се ни жените. Понатаму тие се и посклони на неверство,според некои статистики.

Може машките потешко се заљубуваат од нас женските, меѓутоа не мора да значи... Од досегашното искуство, машките навистина знаат многу да сакаат, да те почитуваат и ценат, ама ако еднаш зафркниш, е тогаш си наебала:) многу потешко им се враќаат старите чувства, ако воопшто се вратат:) ма да, тоа според мене, тоа е исто кај сите, без разлика на полот...

Ерм.. не знам како да ти го објаснам ова. Мажите се заљубуваат но ретко кога успеваат да ја преминат таа љубовна болка.. Многу е ретко кога некој успева да го заборави она што го чувствувал за некоја бивпа љубов негова , па и понатаму во животот кога ќе ја види му навираат оние спомени од минатото. Но тука доаѓа во најголем израз машкото его кое нема да му дозволи некое од тие чувства да му излезат на површина.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
starite vikaat maska solza e najteska ... i kletva od masko faka...

taka da posto sme posuetni od zenite tesko zaboravame
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Мажите се заљубуваат многу потешко од девојките-ни треба далеку повеќе време и внимание, за нас заљубувањето не е како титаник-некој девојки се филмаат дека се заљубуват затоа што тоа е кул.
Кога веќе сме заљубени уште потешко е да ја заборавиме девојката, ако веќе сакам некоја-тогаш сакам да бидам со неа секогаш а не неа кога ќе и прдне на памет со кризите нејзини.
Девојките знаат да се заљубат денеска а веќе утре да го заборават(не зборам за сите ама дефинитивно голем дел).

Ретко кое машко се опоравува од некоја врска каде што бил заљубен!

Не знам што да кажам темава ми нема логика-треба за девојките ваква тема да се отвори!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имам кажано и порано. Машките едноставно не искажуваат толку чувства ко што го правиме тоа ние жените. Они повеќе преку нивните постапки ги покажуваат своите чувства т.е не сакаат многу многу да зборат.
Но, сепак се варира од една личност до друга. Не може да се прават генерализации од овој тип, бидејќи секој човек различно се чувствува и различно реагира.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Дали мажите навистина полесно се вљубуваат и потешко се одљубуваат од нас жените?
Дали мажите патат повеќе од жените кога ќе го изгубат партнерот?
Дали за нив чувството на заљубеност е нешто навистина важно
[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]
[/FONT]
Moжеби потешко се вљубуваат, може повеќе патат ама тоа е поради нивната огромна гордост. Па преку таквото ако признаете дека ви е мака, дека сте вљубени, дека не сакате една врска да заврши. Голем број машки би ја прекинале врската отколку да се покорат да кажат дека вистински им значи, да се потрудат да ги променат недостатоците.:tapp:

Ние мажите можеби сме робови на на нашите ситни, банални уживања - деколтеа, добра забава, фудбал, меѓутоа за да ја преболиме раскинатата врска, ни треба нешто повеќе од див провод во град со другарите и луд секс за една вечер.

Можеби не верувате, меѓутоа раскинувањето и нас не боли!

Нормално, можеби одма ќе почнеме да излегуваме и да се гушкаме со новата девојка, но тоа е поради фактот што на сексуалните апетити
не влијае нашето скршено срце, а не поради тоа што сме спремни за нова врска.

Кога ќе го осетиме повторно вашиот мирис на постелата, или кога ќе се сетиме на чуството кое не обземало кога сме се гушкале во кревет... да, ни недостасувате многу.

Само, не очекувајте од нас тоа да ви го покажеме!

Затоа без генерализации од типот „мажите се поневерни“, „жените се курви“, „мажите потешко се вљубуваат“ и слично - сето тоа е индивидуална работа. Мажите ги искажуваат чувствата на поинаков начин, а тоа не значи дека сме поинакви од жените.
Фантастично напишано, премногу искрено. Ми се допаѓа.

"No one is worth your tears, and the one who is won`t make you cry"
Да де, така си е. Проблемот е во тоа што машките за да не плачат нивните девојки би им раскинале попрво, отколку да разговараат за проблемите или пак НЕДАЈ БОЖЕ да се обидат да променат нешто кај себе.

Мажите тешко се залјубуваат но уште потешко се одљубуваат :) ама никогаш не се верни како жените :) тоа се два најважни факти за мажите
И тоа го сфатив. Постоеше личност во која неизмерно верував. И тој сфатив дека вара, само тоа не го рачунал:tapp::tapp: Тоа било другарски(бакнеж во уста, допири...), сељак.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И заборавив да кажам никогаш не му верувај на машко 100% секогаш за нешто лажи :)
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
toa zavisi od samata licnost od karakterot ...... a za cuvstvata zenskite poveke gi iskazuvaat cuvstvata, maskite ne se po zboruvanjeto, delata zboruvaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom