Мажите и заљубувањето / одљубувањето

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ja imam zelba da se zaljubam :) samo da go najdam praviot izbor..toes toa ne zavisi od mene na koja ke padnam koja ne...ednostavno nekoj raboti se spontani ...a zaljubuvanjeto ne e planirano...imam zelba da go osetam toa custvo vo skoro vreme ama ke vidime kako sto ke bide :)

Сум бил заљубен, и веќе никад !!!
- Доволно беше едно срање за овој живот
Ги сакам овие стандардни машки испади и откажувања од љубовта:)
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
убаво е тоа да се каже "никад више не се заљубувам" ама како што спомнаа погоре...не прашува кога ќе дојде, а кога ќе дојде тогаш баш и нема да можеш да се откаже така лесно.
јас сум можеби од тие примери кога некој се заљубил, кога некој сака, давам све од себе. Се посветувам максимално. Или како што знам да кажам "кад волим, волим, кад мрзим, колим":) што и стварно го практикувам и праам.
Индивидуална работа е тоа, само работата е што кај сите доаѓа, како машки така и женски. А таквите "алфа мажјаци" што викаат "јас никогаш нема да се заљубам" најлошо поминуваат. Зашто кога ќе им се случи да се заљубат и да засакаат некоја, многу потешко поминуваат со раскинувањето...стварно лошо.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А зашто па да мора да има такви генерализации?
Машките биле вакви во љубовта, женските онакви.
Добро ОК, често женските не знаат што сакаат, а машките се потврди на јазик и не искажуваат лесно чувства, ама нема правило дека машките само еднаш сакаат, а женските 100 пати.
Се друго е матење празна слама или како и да беше изреката.
Чувствата не се делат. Емоциите се тие и сите ги чувствуваат, само зависи кој како ги канализира и покажува и зависи кој како се справува со нив. А тоа нема врска со полот.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во основа и не гледам некоја посебна разлика меѓу половите во однос на заљубувањето и одљубувањето. Ако веќе мора да се избере мислам дека женските се тие кои полесно се заљубуваат. Како и да е глупаво ми е да се генерализира.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Вљубување ?? Да .. Сум се вљубил... Но не во личност :)
А и несакам да бидам искрен.. :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Јеах, шр.
Следаната сцена - неколку месеци подоцна...:)
знам оф топик, нема веќе следни сцени, верувај ми не се оградувам од 2та поста, но вториот е последица на првиот, чим еднаш се скрши вазна , вече не е тоа тоа коа ке се залепи, така да нема потреба веќе да ја кршам и лепам :smir: тенкју, знам дека ке ме разбереш
 
V

Viktoranius

Гостин
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Дали мажите навистина полесно се вљубуваат и потешко се одљубуваат од нас жените?
Дали мажите патат повеќе од жените кога ќе го изгубат партнерот?
Дали за нив чувството на заљубеност е нешто навистина важно?


[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Ако мажите поседуваат сентименталност, тогаш во секој можен случај тоа не треба да го кријат, затоа што жените веќе не се заинтересирани за оние ладни машки особи. Според мене жените се тие кои што последни влегуваат во било каква релација, а први излегуваат од неа, додека машките први влегуваат а последни „летаат“ надвор. Мислам дека [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]мажите природно се вљубуваат побрзо од нас, само што го кријат тоа и потешко ги искажуваат своите чувства.:wink:[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]
[/FONT]
Ne!
Se zavisi od licnosta i nejziniot karakter.
So ima vrska dali si masko ili zensko. Koga sakas, sakas. Tuka polot ne pravi razlika. Isto i za odljubuvanjeto...
se zavisi i od licnost i od situacija :)
Еве го одговорот.

Секогаш вие женските знаете да ја кажете позната реченица "Сите машки се исти" али грешите.
Сите машки не се исти, и како што кажа Д бич се зависи од личноста и нејзиниот карактер.:smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Еве го одговорот.

Секогаш вие женските знаете да ја кажете позната реченица "Сите машки се исти" али грешите.
Сите машки не се исти, и како што кажа Д бич се зависи од личноста и нејзиниот карактер.:smir:
епа и ти грешиш.Има работи за кој нема поделба меѓу машки и женски и затоа тоа сите машки се исти е нелогично и непотребно
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
А ти еве како девојка колку пати вистински си сакала? А чекај да те прашам нешто: има вистинско сакање и лажно сакање а? Јас не знам за лажно сакање искрено или сакам некого или не го сакам и баш ме интересира какво е тоа лажно сакање.


он топик: Јас мислам дека нема тука поделба на машко-женски туку дека се зависи од карактерот на личноста. Сето тоа е индивидуална работа.
Вистински немам сакано до сега. Ако засакам некого вистински ќе направам се за да ни биде најубаво.
Лажно сакање според мене е да мислиш дека го сакаш а за 2 дена тоа „сакање„ ти поминува и си наоѓаш друг, тоа ми се има случено.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Вистински немам сакано до сега. Ако засакам некого вистински ќе направам се за да ни биде најубаво.
Лажно сакање според мене е да мислиш дека го сакаш а за 2 дена тоа „сакање„ ти поминува и си наоѓаш друг, тоа ми се има случено.

Да да, те сфаќам само што тоа за мене не е сакање. Привлечност да, симпатија исто така ама сакање не. Убаво имаш и ти кажано да мислиш дека го сакаш. Значи сите исто сакаат било машки било женски безразлика :smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Да да, те сфаќам само што тоа за мене не е сакање. Привлечност да, симпатија исто така ама сакање не. Убаво имаш и ти кажано да мислиш дека го сакаш. Значи сите исто сакаат било машки било женски безразлика :smir:
Тек кога вистински ќе се заљубиш, ќе засакаш, ќе осетиш љубов, тогаш и само тогаш ќе сватиш дека сите други љубови биле безвезни, површни, лажни.И од тоа одљубување нема.Затоа што ако сакаш некој вистински ќе го сакаш засекогаш без разлика дали ќе останете заедно или не, таа личност ќе има дел од твоето срце.А ако е вистинскиот, тогаш ќе останете заедно и со тоа сте ја нашле сродната душа која ќе ве исполнува и нема да имате подреба од ништо повеќе.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Обично машките потешко ги искажуваат чувствата, но далеку од тоа дека потешко се вљубуваат или одљубуваат ... Значи индивидуално е, не би требало да генерализираме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Не се ставам себеси во ниедна од наведениве категории, нити сум лесно заљублив, нити сум тешко одљубљив. Воглавно гледам да сум искрен, па времето минато со една личност ќе покаже за брзината на заљубување и одљубување. Јас само ќе бидам тоа што сум и ништо помалку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom