Мажите и заљубувањето / одљубувањето

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Vlad II Draculea напиша:
Дека плачиме.... не... али дека се шо гледам е грешно.. и тоа како е така... инаку боли.. не е поради егото, многу... туку едностано е избледена машка страна, покажувањето на чуствата, но не и самите чуства...
sakash da kazesh deka mashkite neplachat :raz: sea ne si iskraen ali nema veze :wink:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Абе има и такви што не плачат, а има и такви што плачат. Неможеш да генерализираш. Како и да е плачеле или не исто е, и на тој што плачи му е криво и на тој што не плачи, солзите и не се баш некој показател за тоа на кого колку му е криво.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
da devilish u pravo si ama znaesh sho mnogu me nerviraat slednive raboti moze ne se za temava ama mislam deka do negde se koa ke raskinat i koa gi boli se praat deka nemaat gajle a znaat deka im e teshko koa se bez neam mesto da kazat nekomu da se iznazborat da im olesni oni kutat i trpat u sebe rekov oni posho ja se si kazuvam!!! i odime na najvaznoto plachenjeto ako mashko plachelo nema shansi da priznae malku e procentot na tie sho priznale eve ja kazuvam imam placheno ednash ... sea nesakam da zboram za toa ali nema nisho losho u toa ama mislat deka gordosta ke im se srushi!!!
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Јас колку што ја сватив Девилиш, на плачејне.. е цимолејне на сите... ко некоје гревче.. и залење тажејне... не солзи.. поентата ми беше не се искажувам(е*) преку плачејне.
Во еден претходен пост, не ѕнам на која тема беше кажав... бев пијан 2 месеци.. се гонев у пм.. бев со секоја втора.. али не заплакав

*можда има исклучоци (не сефајкај за пиштоли ве дајдо)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Vlad II Draculea напиша:
*можда има исклучоци (не сефајкај за пиштоли ве дајдо)
ne be taman rabota samo malce me nervira koa se krijat tie sho imaat placheno nemoj sea da mishlish deka ja mislam na tebe u golbala za site:wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ako zborame za v ljubuvanje na pocetok , togas mislam deka nie devojkite po brgu se zaljubvame i polesno se zanesvame .. Ama masko i ako posporo i poretko zasakuva po dlaboko i po iskreno saka. Zaljubeno masko e zaljuben , ne go interesira nisto drugo mnogu ednosmerno deluva , malce naivno duri:) Ova bez navredi i da ne ve klavam site vo ista vreka nego od iskustvo kazano e .
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
"The real man is the one who eats chocolat, cries, the one who is laughing sincerely."

Diana Moseley
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
"No one is worth your tears, and the one who is won`t make you cry"

Не го знам авторот на ова, ама ептен е супер констатација.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
The`bItCh напиша:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Дали мажите навистина полесно се вљубуваат и потешко се одљубуваат од нас жените?
Дали мажите патат повеќе од жените кога ќе го изгубат партнерот?
Дали за нив чувството на заљубеност е нешто навистина важно?
[/FONT]
1-Да мажите се влубувааат многу лесно но тоа трае кратко за мене на пример ја се влубувам одма у секоја добра девојка шо ке ми ја фати око но тоа трае кратко.
2--Зависи колку време сум бил во врска И дали стварно сум сум бил јас крив за да ја загубам тогаш би пател и тоа многу.
3--за ова не коментирам:pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не мислам дека има правила кој, како, кога, колку се заљубува, само знам дека нема ништо послатко од заљубен дечко ... повеќе не коментирам дека ќе треба само да го повторам Ејсид во глобала:wink:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Како што заприметив во последно време. Мажите се оние кои стануваат плачковци и оние кои почесто запаѓаат во депресии од жените. Често среќавам мажи , дечковци кои сеуште патат по некоја љубов.. така да .. значи или жените ојачале емоционално , или го губат интересот за емоционално врзување. па .. ваше мислење за ова?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако си се сретнал со 5-10 примери какви што наведе, не значи дека тоа важи за цел машки свет.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Mislam deka toa zavisi najmnogu od licnosta nezavisno dali e masko ili zensko.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Заљубувањето/одљубувањето не е нешто што може да се генерализира. Секој човек има свој посебен карактер. Социолошкиот елемент има голема улога во тоа, односно неговите искуства со жените, а најмногу пред се фамилијата она т.н „домашно воспитување“ (не ме сфаќајте погрешно не мислам на она како треба да се однесува), односно ако гледа љубов меѓу родителите и тој ќе бара таква љубов при што имате два исходи.
1) Веднаш да најде таква љубов (лесно да се заљубува)
2) Многу тешко да ја најде таа љубов барајки ја таа љубов што тој ја има замислено како неговите родители.

Како и да е, мислам дека секој маж како и секоја жена си има своја т.н Ахилова пета и секој партнер можи да го придобие другиот ако знае како...
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Обично ние (жените) ги обвинуваме мажите дека не знаат да сакаат, немаат чувства, дека се ладни. Сето тоа е затоа што можеби не реагираат како нас. Многу ми рекле дека тие потешко се заљубуваат и потешко забораваат. Еднаш сум видела машко чии очи беа полни со солзи кога имаше кризен момент со девојка му, кога не се знаеше дали ќе останат заедно или не. Бев збунета, не ми се веруваше што му се случува. Никогаш нема да го заборавам тој момент, но се зависи од личноста.
Мислам дека мажите малку потешко преболуваат, но тоа не може да им се примети, вешто кријат.
Дали сентименталноста кај мажите е помалку истакната бидејќи уште од мали ги учат да бидат посилни, ги караат кога плачат, велејќи им да бидат вистински мажи, да не им се предаваат на чувствата?
Ova sto go kaza ima mnogu vistina, no retko koe devojce go znae toa, i znae da proceni, sekogas baraat zborot da kaze , a ne deloto... Na primer na devojce mnogu mu znaci da mu kazes te sakam, zarazlika da pokazes kolku vistina ti znaci... Ova go imam iskuseno, i nemozam da go razberam ...

Дали мажите навистина полесно се вљубуваат и потешко се одљубуваат од нас жените?
Дали мажите патат повеќе од жените кога ќе го изгубат партнерот?
Дали за нив чувството на заљубеност е нешто навистина важно?
i na prasanjata ke dadam odgovor DA, DA, DA

Potesko preboluvame, fakt
Poveke patime, fakt
Da sakas nekogo, e custvo koe mnogu retko si dozvoluvame da go pocustvuvame, i zatoa go cenime, fakt.

Imame masko ego, koe i vo najteski momenti ne drzi cvrsti... koe e dobro, no i loso... loso, zatoa sto tokmu poradi toa ego, sme pozatvoreni i poranlivi...
 

Kajgana Shop

На врв