Мажите и заљубувањето / одљубувањето

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Ja mislam deka ako nekoj se zaljubiii i ako nekoja mu go cepne osetliviot del na mazot on kolku ida saka da ja zaboravi nema da ja zaboravi ushe dolgo posebno ako bile dolgo vreme zaedno!
 
R

reactive89

Гостин
Се зависи до карактерот на дечкото... Пирмер јас сум таков што кога ќе засакам некоја, тешко се одљубувам али со тек на време ќе се деси и тоа... иначе кога сакам некоја ја сакам со цело срце и не гледам по друга.... епа сеа најдете НЗС вие тука...

П.С. дел од машките се такви, не се сите шалабајзери т.е. зафкнувачи...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Машките не се залетуваат толку многу како девојките,но кога ќе се заљубат...знаат дека тоа е тоа,дека е вистинско...
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Pa se nadevam deka ne sakaat maskite samo ednas, poso ako e taka "Houston, we have a problem..." :wink:Inaku site se razlicni karakteri i nikoj ne znae dali i koga ke se zaljubi, a koga ke se desi toa "teshko nego" :)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Машко сака вистински само еднаш во животот, девојка повеќе пати...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Машко сака вистински само еднаш во животот, девојка повеќе пати...
можеш дами ја објасниш оваа глупост? ако сум женско сакам повеќе пати ако сум машко не? исто е како тоа дека мачката има 9 животи а човекот еден.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Машкото кога ке засака сака вистински, се посветува целосно на една девојка, а девојката секогаш наоѓа причина зошто да го остави момчето и да најде некој друг кој според неа е подобар..
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Машкото кога ке засака сака вистински, се посветува целосно на една девојка, а девојката секогаш наоѓа причина зошто да го остави момчето и да најде некој друг кој според неа е подобар..
со фактот дека нашла некој друг заклувуваме дека тој не бил вистинскиот и не го сакала вистински.а кога ќе засака вистински нема да постои подобар од него.А што демек машкото ако најде некоја позгодна, помлада нема да ја остави актуелната а? дај не треси глупости
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Машкото кога ке засака сака вистински, се посветува целосно на една девојка, а девојката секогаш наоѓа причина зошто да го остави момчето и да најде некој друг кој според неа е подобар..
Сеуште не си го нашла "the one"? :romeo_ooo_romeo:

Да, јасен ми е муабетот дека женските знаат да остават само затоа што се несигурни во себе... али, не би го нарекол тоа правило или дефиниција...
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
зависи од тоа каков карактер има, јас на пример мозам да се заљубам многу лесно а и толку лесно и да забораам некоја, а имам еден другар шо коа ќе се заљуби во некоја и се заборава и мисли дека само таа е единствена на светов....
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Машко сака вистински само еднаш во животот, девојка повеќе пати...

А ти еве како девојка колку пати вистински си сакала? А чекај да те прашам нешто: има вистинско сакање и лажно сакање а? Јас не знам за лажно сакање искрено или сакам некого или не го сакам и баш ме интересира какво е тоа лажно сакање.


он топик: Јас мислам дека нема тука поделба на машко-женски туку дека се зависи од карактерот на личноста. Сето тоа е индивидуална работа.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сум бил заљубен, и веќе никад !!!
- Доволно беше едно срање за овој живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom