Фан Клуб: Барселона

Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Не го следев првото...гледам Меси повторно одлична асистенција :cuc: Кажав во што прераснаа со Нејмар..Каква е играта? Уште колку гола му фалат на Меси за рекордот на Раул?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Meси и Нејмар ептен созреано дуо станаа. Речиси на секој натпревар и двајцата решетат.
Мило ми е што не се чека повеќе се на Меси, како во времето дури шпиц ни беше Санчез, кој рака на срце си го сакав како играч, ама не беше константен.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Добар меч одигравме денес,иако после двата постигнати гола уште во првиот дел,потоа и не се замараа повеќе играчите,барем мене така ми делуваше, што е и очекувано бидејќи во сабота не очекува дуелот со Реал и не се трошеа толку играчите на овој меч,се на се лесно освоени 3 бода.. и после овој меч можам само да заклучам а и искрено се надевам дека Пиќе нема да биде во првиот тим против Реал,бидејќи е навистана очаен и не знае кај се наоѓа.. јас мислам дека денес од сите кои беа на теренот он беше најлош:facepalm: .. Ако Бускец биде спремен за во Сабота јас би стартувал позади со Матје и Маскерано,е сега ако не е спремен Бускец, најверојатно ќе мора да го гледаме повторно Пиќе, иако не е исклучена можноста и Бартра да добие шанса позади заедно со Матје..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Натпреварот го пропуштив, кажете ми само Штеген како се покажа
Со нога беше добар, две нафрлени топки ги фати, една се сопна со Пике, единствениот шут кон голот го прими тоа, се на се му требаат повеќе минути во лигата за да си фати ритам. Мислам дека после Ел Класико, Енрике ќе му даде шанса и на Тер Штеген во лигашките натпревари, секако под претпоставката дека ќе прими гол Браво на Ел Класико.

Иначе Пике денеска ужасен, со оглед на тоа дека и не напаѓаа многу Ајакс. Не знаеше што со топката кога беше под притисок, доцнеше на стартови. Мислам дека си го зацементира местото на клупата за Ел Класико.

Суарез нека го пушти од почеток, Меси често играше десно денеска а Педро во средина, значи си подготвуваат терен за Суарез.
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
62
Поени од реакции
130
Колку е ова точно не знам ама на Тотал барса на твитер објавија дека Меси го чекал Луис Енрике на паркингот да зборуваат за причината за неговата замена.Иако мене не ми е ногу за верување.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.584
Поени од реакции
62.651
Колку е ова точно не знам ама на Тотал барса на твитер објавија дека Меси го чекал Луис Енрике на паркингот да зборуваат за причината за неговата замена.Иако мене не ми е ногу за верување.
:pos:

PS, level amateur ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom