Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Суарез мора да дебитира од првата минута во Мадрид. Педро е катастрофа , утка , пичка. Се гледа дека играт за Меси и ебениот рекорд , ниту еден шут надвор од 16те.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Поздрав ....
[DOUBLEPOST=1413662590][/DOUBLEPOST]
Колку само не.

Чави и Маске најдобри покрај Меси.
И Неј го заборави во листата дефинитивно , со Меси по еден гол и по една асистенција....
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Честито победа,иако потешко од очекувањата,на крајот заслужени 3 бода... за мечот нема нешто посебно да се издвои.. освен головите, се на се досаден меч за гледање, посебно во првиот дел каде што не изигравме како што знаеме,освен на почетокот кога Меси имаше шанса, од тогаш до крајот на првиот дел не направивме ништо.. на крајот дури можевме и да примиме гол...
На Меси му требаат уште 2 гола за да стане најдобар стрелец на сите времиња во Ла Лига.. се надевам дека тоа ќе биде на мечот против реал :icon_mrgr:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Читајте го змејот во фан клуб Реал. Сме се провлекувале на среќа и сме збирале бодови , и се освен 3-4 гола во нашата мрежа ќе било неуспех. :pos:

Незнам на шо е , ама сакам дупла доза од тоа. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Читајте го змејот во фан клуб Реал. Сме се провлекувале на среќа и сме збирале бодови , и се освен 3-4 гола во нашата мрежа ќе било неуспех. :pos:

Незнам на шо е , ама сакам дупла доза од тоа. :D
Мора некој сефтето да ви го напраи. Братска делба, Меси најбољи стрелец, вие примате петарда. :) Патем не е мој текстот, али исто ко да е. :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Мора некој сефтето да ви го напраи. Братска делба, Меси најбољи стрелец, вие примате петарда. :) Патем не е мој текстот, али исто ко да е. :)
Оди постирај во музика, поубо ми е да те читам таму и да те лајкам :D
 
B

Beck's

Гостин
Читајте го змејот во фан клуб Реал. Сме се провлекувале на среќа и сме збирале бодови , и се освен 3-4 гола во нашата мрежа ќе било неуспех. :pos:

Незнам на шо е , ама сакам дупла доза од тоа. :D
Него најјако е, Роналдо со нов рекорд, најбрзо од сите стигнал до бројката од 15 гола. Какви рекорди руши чоече, Месито гомна да јаде :pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Нека ни даде Роналдо 3 , се додека Меси , Нејмар , Суарез и Иниеста дадат по 1. :D
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Гол разлика 22-0...провлекување на среќа..:facepalm: Можам да разберам се, ама не разбирам како некои луѓе не ги гледаат реално работите и немаат никаков респект кон противникот,па зборуваат како Барса да е второкласна екипа...Фан сум на Барса, но никогаш не сум го потценил Мадрид, туку напротив секогаш како и многу членови тука повикуваме на претпазливост и сериозност во тие дуели..Ако некој смета дека напад со Меси, Суарез и Нејмар е обична работа, и не постои никаква закана...во прашање се неговите фудбалски познавања и колку тие се базираат на објективизам..Јас тоа никако не можам да го кажам за Роналдо,Бејл или Хамес..Што се однесува до одбраната која е за пофалба во Ла Лига, и да примиме гол од Реал воопшто не е срамно..Фактот што стигнавме до Ел Класико без примен гол останува, и е доволна сатисфакција со која другите не може да се пофалат..Тој факт е импресивен сам по себе и независен од исходот на натпреварот со Реал...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Гол разлика 22-0...провлекување на среќа..:facepalm: Можам да разберам се, ама не разбирам како некои луѓе не ги гледаат реално работите и немаат никаков респект кон противникот,па зборуваат како Барса да е второкласна екипа...Фан сум на Барса, но никогаш не сум го потценил Мадрид, туку напротив секогаш како и многу членови тука повикуваме на претпазливост и сериозност во тие дуели..Ако некој смета дека напад со Меси, Суарез и Нејмар е обична работа, и не постои никаква закана...во прашање се неговите фудбалски познавања и колку тие се базираат на објективизам..Јас тоа никако не можам да го кажам за Роналдо,Бејл или Хамес..Што се однесува до одбраната која е за пофалба во Ла Лига, и да примиме гол од Реал воопшто не е срамно..Фактот што стигнавме до Ел Класико без примен гол останува, и е доволна сатисфакција со која другите не може да се пофалат..Тој факт е импресивен сам по себе и независен од исходот на натпреварот со Реал...
А кој го негира тоа? Човекот кој го пишувал текстот сакал да истакне дека Реал е во одлична голгетерска форма и дека треба да го продолжи тоа и на класикото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom