Фан Клуб: Барселона

Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Колку е ова точно не знам ама на Тотал барса на твитер објавија дека Меси го чекал Луис Енрике на паркингот да зборуваат за причината за неговата замена.Иако мене не ми е ногу за верување.

Seriously dude? hahahahahhaah

https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/E619FC274C1136434287848329216_26449fdebd1.5.1.3455967456646454462.mp4?versionId=GBnxUeos.g5y60D4e50zW3P2IqBZuQh8
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Изгледа Меси го пцуел Енрике во присуство на неговата жена и неговото мало девојче.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Колку е ова точно не знам ама на Тотал барса на твитер објавија дека Меси го чекал Луис Енрике на паркингот да зборуваат за причината за неговата замена.Иако мене не ми е ногу за верување.
Жозе си ја сменил фацата ???? :D
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ја глеав утакмицата вчера и уште не ми се верува дека имаме двајца напаѓачи што редовно даваат голови. :vozbud::vozbud::vozbud:

Последниве години се навикнав некако само Меси да е редовен, а сите други да се бескорисни 90% од времето.

Стварно едвај чекам и Суарез да се уигра со нив. Вака на хартија ептен добро се надополнуваат тројцата.

Штета што Суарез немаше 2-3 утакмици пред класико. Вака тешко дека ќе игра иако и по 4 месеци пауза ќе изигра подобро од Педро.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
:pos: Свашта..

Него, кој пиша после финалето на светското дека по 3 км ќе трча Меси на утакмица и после некој му врати „да бе и на хероин ќе заглави“ ? :LOL:
Бекс да не го ни спомнувам, си знае. :icon_mrgr:
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
:pos: Свашта..

Него, кој пиша после финалето на светското дека по 3 км ќе трча Меси на утакмица и после некој му врати „да бе и на хероин ќе заглави“ ? :LOL:
Бекс да не го ни спомнувам, си знае. :icon_mrgr:
Вратив :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
B

Beck's

Гостин
:pos: Свашта..

Него, кој пиша после финалето на светското дека по 3 км ќе трча Меси на утакмица и после некој му врати „да бе и на хероин ќе заглави“ ? :LOL:
Бекс да не го ни спомнувам, си знае. :icon_mrgr:
Бекс е објективен, со право го критикував лани цело време и на крајот сите се согласивте со мене :rolleyes:
Сезонава е одличен само нека продолжи така
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Бекс е објективен, со право го критикував лани цело време и на крајот сите се согласивте со мене :rolleyes:
Сезонава е одличен само нека продолжи така
Едно е да критикуваш, друго е да пишиш дека го достигнал максимумот и само во надолна линија ќе му паѓа формата. Не биди превртлив сега. За критика не е проблем, сите критикуваме и треба да се критикува.
 
B

Beck's

Гостин
Едно е да критикуваш, друго е да пишиш дека го достигнал максимумот и само во надолна линија ќе му паѓа формата. Не биди превртлив сега. За критика не е проблем, сите критикуваме и треба да се критикува.
Пак стојам на тоа дека максимумот го достигнал веќе, за мене не се максимум рекордите кои ќе ги руши со постигнување голови или асистенции него тоа што го прикажува на теренот. Далеку е од оној експлозивен Меси од пред 3-4 сезони, многу изгубил на брзина. Да не навлегуваме у вакви дебати сеа, во исчекување сме на нова рекордна победа на Бернабеу
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Мислам дека и сите на форумот се слагаат дека Меси изгубил на брзина, но за сметка на тоа сега го краси уште поголема фудбалска интелегенција и зрелост..Има разлика во целокупното однесување на човек во тинејџерски години, и човек кој влегува во некои посериозни години..Влијаат многу фактори.Тоа сето влијаеше и на Меси..освен тоа и психички проблеми имаше...поради повредите, а и оној натпревар со Челзи во ЛШ кога промаши пенал мислам дека многу влијаеше на него, и на Барса комплетно..До тој натпревар буквално гризеше..и голем дел од рекордите кои сега треба да ги собори се должат на головите дадени во тие денови...Баш ме интересира дали постои некој факт во однос на неговата брзина тогаш и сега.. Би било интересно да се простудира..Под водство на Енрике чувствувам дека полека се враќа на старите патеки. Глупаво е да се кажува тоа - се враќа на старите патеки од проста причина што тој секогаш игра на многу високо ниво. Работата е во тоа што премногу високо ги крена стандардите, па затоа има такви размислувања помеѓу фановите.. Головите се тука, асистенции има повеќе, лидер е во тимот, физички е многу подобро спремен од минатата и предминатата сезона, а таа форма очекувам да оди во нагорна линија..Со доаѓањето на Нејмар, а и Суарез ќе се растерети од тој притисок секогаш тој сам да ги решава натпреварите..Луѓе, Меси си е Меси...и тоа ќе остане секогаш. Единствено што знам е дека сите стравуваат сеуште, што е одлична можност уште еднаш да покаже дека е најдобар...овој викенд во Мадрид..
 
P

pepito*

Гостин
Тоа што ќе игра Иско ме загрижува, имаат плус еден играч кој што помага многу во одбрана, а и во одлична форма е моментално. На сметка на Бејл кој можеше повеќе да ни користи оти е мрза цела сезона и формата му е далеку од врвна, штета што се повреди сигурно ќе играше. На претходните утакмици со Мадрид поради неговото неангажирање во одбрана имавме некој гол и многу шанси.

Со Иско во средина ваљда нема да биде лошо и ние да пикниме 4ца средњаци, за да имаме поголеми шанси да ги издоминираме таму. Под ова подразбирам Иниеста формациски крило и Ракитич, Чави и Бускетс во средина. Од друга страна пак мислам дека Марсело ќе им игра лев бек наместо Коентрао што е голема предност, Марсело е многу послаб од Коентрао во дефанзива.

Назад мислам најдобро е да се игра со Матје лев бек, стопери Пике и Маскерано, а десен бек Дани. Маскерано иако е малку само повисок од Алба многу е подобар при прекини кога треба да игра на човек, плус тука ќе бидат Ракитич, Бускетс, Матје, Пике. Не сакам да примиме гол од прекин. Од друга страна па можда е подобро со помалку играчи во среден ред заради нивната релативно послаба игра во дефанзивниот дел од средината, после заминувањето на Чаби и Ди Марија во тој дел се послаби. Луис Енрике си знае (се надевам), Реал во одлична форма како и пред секое Ел Класико, да ги победиме на Бернабе ќе биде тешко, но далеку од невозможно. Еуфорија ме фаќа уште од сега.

Иначе, Лучо ја стави сликава на официјалниот твитер и пиша дека се возбудени и дека го подготвуваат Ел Класико, мило ми е што со олку љубов и елан си ја работи работата. Тоа се пренесува и на играчите и може да донеси само позитивни работи. (y)

 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Што сака нека прави Лучо, само Нејмар десно никако!
Ако Лучо не сака да стартува со Суарез, нека останат Меси и Нејмар напред сами, и нека излези со три везњаци. Но ако смета дека е спремен влегуваме со тројцата.
 
P

pepito*

Гостин
Што сака нека прави Лучо, само Нејмар десно никако!
Ако Лучо не сака да стартува со Суарез, нека останат Меси и Нејмар напред сами, и нека излези со три везњаци. Но ако смета дека е спремен влегуваме со тројцата.
Jас па мислам сега Неjмар стопер да го стават пак че биди наjдобар на терен, во врвна форма е.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Едвај чекам да почне. Цело лето чекав да ги видам Меси, Нејмар и Суарез како делуваат како тројка. Мислам дека Енрике нема да го пушти Суарез прва постава. Ми делува дека ќе биде многу неизвесно во врска со тактиката. Ако со Тата се знаеше кој каде ќе игра, Енрике е зезнат лик не може никој да го прочита, ниту Радио Каталуња нема поима за составот.
Имаме многу мотивација. Меси е на праг да бутне рекорд и тоа на терент на најголемиот ривал, Нејмар ќе биде мотивиран, за Суарез ова е рестарт на после она што се случи, ќе сака да се докаже, тука се и Ракитич, Браво, Матие. Енрике не заборавајте дека со Селта лани го рокна Реал.:D Ќе биде доста пеколно Ел Класико.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom