Фан Клуб: Барселона

Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
А кој го негира тоа? Човекот кој го пишувал текстот сакал да истакне дека Реал е во одлична голгетерска форма и дека треба да го продолжи тоа и на класикото.
Епа тука е тоа објективното за кое зборувам..Оваа изјава е базирана врз неговата желба и тоа дека смета дека се под 3-4 гола ќе биде малку за неговите критериуми..Барем јас така гледам на тоа...Но со оглед дека во фан клубовите нормално е да се пишува субјективно, а самиот жар на ривалитетот е таков, во ред е..Зборував во поширок поим за тој објективизам..доколку тој жар се тргне настрана и се размислува логично..Негирањето на фактите, само поради ривалитет и од инат, делува многу детинесто на моменти
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Епа тука е тоа објективното за кое зборувам..Оваа изјава е базирана врз неговата желба и тоа дека смета дека се под 3-4 гола ќе биде малку за неговите критериуми..Барем јас така гледам на тоа...Но со оглед дека во фан клубовите нормално е да се пишува субјективно, а самиот жар на ривалитетот е таков, во ред е..Зборував во поширок поим за тој објективизам..доколку тој жар се тргне настрана и се размислува логично..Негирањето на фактите, само поради ривалитет и од инат, делува многу детинесто на моменти
Фактите говорат дека Реал има дадено 37 гола во Ла Лига и Лига на шампиони до сега. Покрај навијачки жар има и објективна основа да се надева на такво нешто.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Епа тука е тоа објективното за кое зборувам..Оваа изјава е базирана врз неговата желба и тоа дека смета дека се под 3-4 гола ќе биде малку за неговите критериуми..Барем јас така гледам на тоа...Но со оглед дека во фан клубовите нормално е да се пишува субјективно, а самиот жар на ривалитетот е таков, во ред е..Зборував во поширок поим за тој објективизам..доколку тој жар се тргне настрана и се размислува логично..Негирањето на фактите, само поради ривалитет и од инат, делува многу детинесто на моменти
Од секогаш е било така , уште сега имам дежа ву што ке се случи после ел класикото.
Првото е тие не потопуват нас и со 2-3 гола на Роналдо пример , муабетот ке биде како Роналдо се докажува уште еднаш како еден од најдобрите , добри сме биле ама Реал не надмудрилe тактички физички и психички , и ние нормално се сложуваме со реалноста на тој меч , честитаме дискутираме за грешките ...гледаме кон иднината и следните мечови итн итн ...
Второто е ние ги потопуваме нив , Меси го мени рекордот , и плус не примиме гол нешто, и овде почнува основната работа, наогање на микроскопски грешки на судиите како причина за поразот , начинот на кој сме ги дале головите , судијата имал пријателл од Бразил кој имал жена од Аргентина (Судија - Пријател - Жена - Аргентина = Меси = Местено ) , се вракаме во минатото како судиите нон стоп не ваделе а ние појма сме немале , Реал има 10 титули ЛШ 11-0 ве тепавме појаки сме прфитате го тоа итн итн ....
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Се ближи Ел Класико. Дојдов да ви кажам само дека на тој натпревар од срце ќе навивам за вас. Не дека сте ми битни, ми е гајле мене за Реал и Барса, сеедно ми е, не ни глеам Ел Класико никад, нит иам фаворити. Ќе навивам за вас, поради тоа што сум среќен дека во мојот живот гледав една легенда, еден од најдобрите играчи што заиграле у Премиер Лигата, талент кој недоволно се цени и ниеден збор за него не би бил преценување. Ќе го гледам дебито за вашиот клуб на овој човек, од срце ќе го бодрам секој негов допир со топката, единствениот и мојот омилен - ЛУИС СУАРЕЗ! Се надевам уште од првиот контакт со топката ќе видите каква вонсериска играчина и феномен ни земавте за (набрзо ќе се покаже тоа) СМЕШНИ пари. Напрајте да се осеќаме крајно глупо што сме го продале и да жалиме по него. Сегде кај што се натпреварува тој човек, а каде што не се натпреварува Ливерпул, му посакувам да освои се што може. Со среќа :)
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Пуштајте тон до крај и гледајте ја новата реклама за Ортопедија и трауматологија.:pos:

https://vine.co/v/ObqrQgnKhxq

Баш вчера сакав да го постирам ова, одлично што го постира..Ваква магија не се раѓа секогаш..Долго, многу долго светот ќе ги памети Меси Чави и Иниеста, играчите кои во своите најдобри години речиси од сите тимови направија мајмуни..Без разлика што некои не сакаат да признаат...Штета што вакви луѓе мора еднаш да ја завршат кариерата..Не треба да си фан на Барса за се признае дека се едни од најдобрите на сите времиња.. :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Luis Suarez: "Poslije incidenta na Svjetskom prvenstvu nisam imao bilo kakve veze s okruženjem. Sebe i svoju porodicu sam izolirao od svijeta, ali sam onda razmislio, zatražio oprost i ponovo se osjetio slobodnim. Tada su počeli konkretniji kontakti s FC Barcelonom, a kada me Pere Guardiola (agent) nazvao i rekao da je transfer gotova stvar, počeo sam plakati, zbog situacije koju sam prošao i Barçine podrške. Bojao sam se da će Klub odustati od transfera zbog incidenta, ali to se nije desilo. Zbog toga se nadam da ću ovdje završiti karijeru, ali i nastaviti živjeti u Barceloni i poslije toga."

"Kada sam imao šesnaest godina, posjetio sam Camp Nou i klupsku trgovinu. Međutim, mogao sam se samo par puta fotografisati, jer nisam imao novaca kako bih nešto kupio."
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Многу прашина се крена овие два дена дека Меси одбил да биде заменет..Мадридска провокација или уште еден сомнителен случај кој кажува дека Лео е шефот во соблекувалната, а не тренерот..?Се огласи Енрике кој негира вакво нешто, а контрадикторна изјава даде Нејмар кој рече дека нормално е Меси да сакал да остане во игра, бидејќи е на пат да се запише во историјата...Ваше мислење? Дали воопшто треба да се обрнува внимание на вакви работи?


П.С Според мене видеото е едитирано и отфрлени се некои кадри..
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Neymar has been working out more in the gym this season and has gained four kilograms in the last few months.[DOUBLEPOST=1413851985][/DOUBLEPOST]Alvaro de Oliveira (ex-president Santos): "Madrid made a higher bid for Neymar but the player wanted to join Barça, end of story." [cope]
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Barcelona line-up (official): TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Mascherano Iniesta - Pedro Messi Neymar
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Монтоја изгледа не му е на кеиф на Лучо. Само еднаш сезонава играше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom