ZTE RACER

Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
јас го зедов во вторникот... прв впечаток - задоволително, ефтин е, андроид има, е сеа мејд ин чајна, ќе видиме колку ќе трај :) немам некое огромно искуство, па незнам шо поточно да кажам :)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
И јас купив ЗТЕ не е лош,јас ти го препорачувам,ама неможеш да провериш колку ти траел повикот,колку пораки имаш испратено,но тоа се ситници,ако некој знае како се проверува тоа нека каже.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
сегде пиши дека има радио, неможам да го најдам :(
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
сегде пиши дека има радио, неможам да го најдам :(
Немој да бараш оти нема да најдиш. И јас се пожалив кај нив и тие следниот ден од нивната страна ја избришале таа опција за телефонот и ми викаат ете види сега непишува никаде дека има радио со рдс.

Во суштина ВИП лешперите за да заштедат го нарачале без таа опција и без некои други опции (пример инсталиран Скајп), а заборавиле да ги избришаат тие опции од спецификацијата која оди во кутијата од телефонот. Али тоа е тоа кај нас секој може да прави што душа му сака без да одговара се разбира. Замисли купуваш кола со воздушни перничиња праиш судар и гледаш нема перничиња.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Замисли купуваш кола со воздушни перничиња праиш судар и гледаш нема перничиња.
Прво да се преживеа,после тужба за перничињата :)

Иначе,телефонот ако се земе од ВИП како САМО ТЕЛЕФОН од 9999 денари,кодиран е пак само на ВИП картички ?
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Прво да се преживеа,после тужба за перничињата :)

Иначе,телефонот ако се земе од ВИП како САМО ТЕЛЕФОН од 9999 денари,кодиран е пак само на ВИП картички ?
Само како телефон не го даваат, тоа цената била само онака да видиш колку тие поефтино ти го даваат. :pos:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Треба да симнеш од нет радио преку телефонот оди во маркет и од таму има многу интересни апликации.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Треба да симнеш од нет радио преку телефонот оди во маркет и од таму има многу интересни апликации.
Не зборуваме за апликации за on-line(интернет) радиа, туку зборуваме за Built in FM Radio со RDS. На оргиналниот ZTE Racer го има како опција (види на нет ривјуа) а на оваа оскатена верзија од Vip го нема.

Чаре е една тужба да се стегне како оштетени купувачи и да им бараме транзисторчиња како оштета да ни купат :pos:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не зборуваме за апликации за on-line(интернет) радиа, туку зборуваме за Built in FM Radio со RDS. На оргиналниот ZTE Racer го има како опција (види на нет ривјуа) а на оваа оскатена верзија од Vip го нема.

Чаре е една тужба да се стегне како оштетени купувачи и да им бараме транзисторчиња како оштета да ни купат :pos:
Ако имаат другите треба да има и овој, само треба апликација што би го активирала, ако воопшто има чип за радио
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
а батеријата како ви држи? кај мене, со некое просечно чепкање дневно од 1-2 часа со вклучен вифи и пола сат дневно разговор, едвај 12 сати, мислам дека е малце
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
а батеријата како ви држи? кај мене, со некое просечно чепкање дневно од 1-2 часа со вклучен вифи и пола сат дневно разговор, едвај 12 сати, мислам дека е малце
Исклучи светлост на телефонот имаш неколку нивоа да регулираш,ке ти трае многу повеќе,инаку има радио со РДС,го прашав еден пријател работи во ХАНДИ кои имаат производи на Вип,и ми каза дека само апликацијата да си ја симнам
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Исклучи светлост на телефонот имаш неколку нивоа да регулираш,ке ти трае многу повеќе,инаку има радио со РДС,го прашав еден пријател работи во ХАНДИ кои имаат производи на Вип,и ми каза дека само апликацијата да си ја симнам
Јас се јавив во ПРОМО официјалниот сервисер за Рајсеров во МК и ми кажаа нема и неможе да има, јас прашав што ако направам ре-инстал, и тие ми кажаа пак нема да имаш и + ќе ја загубиш гаранцијата што ја нудат 12 месеци. :tapp: Значи овој модел е кат-офф на оригиналниот рејсер костумизиран за ВИП, без FM Radio приемник.

Кој сака да провери повелете линк
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Јас се јавив во ПРОМО официјалниот сервисер за Рајсеров во МК и ми кажаа нема и неможе да има, јас прашав што ако направам ре-инстал, и тие ми кажаа пак нема да имаш и + ќе ја загубиш гаранцијата што ја нудат 12 месеци. :tapp: Значи овој модел е кат-офф на оригиналниот рејсер костумизиран за ВИП, без FM Radio приемник.

Кој сака да провери повелете линк
Друже да не знаеш каде може да се види колку си разговарал на телефонов и колку пораки се пратени,тие опции неможам да ги најдам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom