Zamunda.net (официјална тема)

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Имаат избришано премногу корисници кои се од "пониската класа" па сега пополнуваат места, така да кај и да е ќе затворат пак....:toe:
а јас која класа сум? имам 0,700 рејтинг малку вадам торенти шо да прам, инаку со 40-50 кб аплоадирам

да вадам сега по 5-6 гб во денот и иако сакам да сидам нема да можам со таква брзина ќе ми падни рејтингот и? ќе ме избришат и мене?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Би рекол дека сите со ратио над 0.4 се сигурни, дури ни под 0.2 не би требало да кинат, ама не се знае никад.

Edit.

Има ова во правилата:

Why can't I write comments?
A: If your rating is less than 0.30 and you’ve uploaded less than 2 GB, you can't write comments.

Може тоа значи дека над 0.3 немаш гајле.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
супер

а еден другар има 0,090 и неколку години не го бришат

си вади торенти а не сида
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Е луѓе прметувате сега дека старитѕе и адреси на 77.28.х.х сега не работат.
Да не од замунда сватиле дека само новите ги користиме и затоа ги блокирале старите.

Дај кој контактираше со админите таму нека го среди и ова, најверојатно испаднало недоразбирање.
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Срце, и јас сакам некои работи како што велат биле подобри порано да се вратат, ама нема, државата ни е за никаде, но ако одиме вака се самоуништуваме, мора да бидеме цврсти сепак Македонија не е земја да има се и вака ако продолжи нема да има, никој не мисли дека е најјак на цел Балкан оти балканот сега е ништо, секој го води каде му кур го боли. За гомна мене не ми се јадат, овде на оваа тема која е за ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦАТА ЗА ТОРЕНТИ ЗАМУНДА, дојде една девојка и јадеше нешто, е сега што јадеше незнам....поззз
"Срце", незнам коj точно ги jадеше тие "работи", но изгледа беше едно машко.
Прифати го фактот дека сме наj заостанати на цел Балкан и дека ништо немаме. СЕ крадеме од другите држави и пак не ни чинат. :tapp:

--- надополнето ---

Ке отвореле "наша" zamunda. Хаха... смешки... :pos2:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
"Срце", незнам коj точно ги jадеше тие "работи", но изгледа беше едно машко.
Прифати го фактот дека сме наj заостанати на цел Балкан и дека ништо немаме. СЕ крадеме од другите држави и пак не ни чинат. :tapp:
Многу си убава кога се лутиш :back: .......

И според тебе што да правиме злато(ете срце не ти викам :smir:) да се убиеме??? м? :wink:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Јас не сум upload-ирал ништо па не ме банирале...
Ама затоа што си се пишал како Бугарин. :pos2:

Он: Веќе три години имам еден акаунт и не ми го избришале , моментално ратио ми е 0.3
 
M

marko 1996

Гостин
Rating: 0.020 Uploaded: 1.85 GB Downloaded: 93.86 GB (updated once a day)
Уште не ме банирале
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ама затоа што си се пишал како Бугарин. :pos2:

Он: Веќе три години имам еден акаунт и не ми го избришале , моментално ратио ми е 0.3
Што има врска како сум се напишал кога по IP адреса можат да видат од каде сум. FYI пишан сум дека сум од Југославија, пошо Македонија ја нема.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
како може да ја нема boardwalk empire серијата?!?!?!?!?
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Многу си убава кога се лутиш :back: .......

И според тебе што да правиме злато(ете срце не ти викам :smir:) да се убиеме??? м? :wink:

Никоj не ти кажал да се убиеш, ама ако си решил... твоj проблем. :tapp:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Rating: 0.009 Uploaded: 6.58 GB Downloaded: 713.87 GB (updated once a day)
Какво банирање бе, веќе две години сум вака „скржав“ на замунда и не ме банирале. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom