YouTube (официјална тема)

B

BrunoFresh

Гостин
Ми се вратија гледаноста на профил, но видеата сеуште не !

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Абе прават генерална проба за први април.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Кај мене е исто намален бројот на views на каналот ...а исто таке е и закочен...сепак мислам дека не е хакнат али не се знае ;)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Значи од YouTube имаат технички проблеми, стоеше порака у панелот дека може да се разместени прегледите на видеата, така да без паника, не е хакнат YouTube, ХА-ХА-ХА!
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Брат на секоја страна можат да се појават грешки.Али има можност и you tube да е хакнат.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Еве вака бидејќи има нов изгледа на youtube ако незнате како да го промените сегашниот изглед ќе ви помогнам.



Прво треба да има account и да бидете логирани а ако нема веќе тогаш одете на Create account.



Ова е сегашниот изглед на почетната страница на YouTube профилот, а корисниците на Firefox или Chrome можат да го сменат многу едноставно.
(За сега работи само на овие два прелистувачи).

Доколку користите Firefox на тастатурата притиснете Ctrl + Shift + K, а доколку користите Chrome на тастатурата притиснете Ctrl + Shift + J.




3. Ќе ви се отвори командната линија во која ќе го внесете овој код:

document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=ST1Ti53r4fU"
и ентер.


Овој е новиот изглед.

4. Потоа затворете ја командната линија, притиснете F5 или кликнете Refresh. и ќе го добиете новиот изглед. И пишете во коментарите дали ви се допаѓа нивиот изглед. еве нешто ново. Најголемата видео друштвена мрежа YouTube им овозможи на своите корисници кои закачуваат видеа пристап до новa, подобрена статистика за видеа и канали. Полесна навигација, подетални извештаи и податоци за тоа како расте вашата публика и како да ја зголемите гледаноста на видеата се само дел од подобрувањата во опциите за статистика.
Статистика за видеата и нивната гледаност не е ништо ново кај YouTube, Insights опцијата е достапна веќе подолго време кај сите корисници кои закачуваат видеа или имаат свој канал, но тие што ја користат ќе се согласат дека прегледноста на бројките и податоците во старата верзија не е лесна за следење и е непотребно комплицирана.
Со YouTube Analytics, втората, подобрена верзија на Insights, корисниците сега ќе можат полесно да ја разберат својата публика.
Објавувајќи го известувањето за Analytics, YouTube исто така објави и инфографик со кој им помага на корисниците да ја разберат приказната зад бројките. Инфографикот следи во продолжение…
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Мене афтоматски ми се префрли на новиот изглед и по некое време се врати.
И онака беше крш. Ич не е прегледен.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Мене афтоматски ми се префрли на новиот изглед и по некое време се врати.
И онака беше крш. Ич не е прегледен.
Мене ми се свиѓа „дизајнот“. Баш онака за промена е добар. Ама за прегледност да, не го бива.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283





4. Потоа затворете ја командната линија, притиснете F5 или кликнете Refresh. и ќе го добиете новиот изглед. И пишете во коментарите дали ви се допаѓа нивиот изглед.
бтв шо ти е темата у мозила?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Мене на хромот сам ми се направи, а сеа кога пуштам јутјуб на мозилава стариот јутјуб е, вајда не е активиран :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom