Yahoo mail проблем?

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
1.806
Поени од реакции
7.125
Има ли опција повеќе одеднаш да им се направи Unsubscribe? Имам многу што ми стигле бидејќи со мејлот секаде сум се регистрирал и сега стигале куп реклами низ годиниве а направен ми е мејлот многу одамна.

Секој сајт поединечно треба. Совет од мене напрај си емаил шо ке го користиш по такви смотани сајтови и таму да ти стига спам. И имај си еден "службен".
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.859
Поени од реакции
6.998
Секој сајт поединечно треба. Совет од мене напрај си емаил шо ке го користиш по такви смотани сајтови и таму да ти стига спам. И имај си еден "службен".
Имам јас уште еден на Gmail ама и другиот сум почнал да го користам за се и сешто. Сакам сега да ги исчистам а ќе ми треба доста време за тоа.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.828
Поени од реакции
494
Има ли опција повеќе одеднаш да им се направи Unsubscribe? Имам многу што ми стигле бидејќи со мејлот секаде сум се регистрирал и сега стигале куп реклами низ годиниве а направен ми е мејлот многу одамна.
Има опција, ама се плаќа. https://unroll.me/, https://clean.email/how-to-unsubscribe-from-emails
 

Kajgana Shop

На врв Bottom