Xplore TV MK (A1) - IPTV - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.090
Поени од реакции
475
Zabelezav deka Xplore Tv sega e dostapna i za mobilnite korisnici na A1 so aktivacija preku Mojot A1.
Spodelete dobri/losi iskustva, jas ja aktivirav i se e super, bas mi se dopagja.
Moze da se iskombinira so mobilen i bezicen internet, bas ke e dobro.
Eve nekolku screenshotovi:
IMG_3354.png IMG_3355.png IMG_3357.png IMG_3359.png
Dobar izbor na kanali RTL, HBO, Arena, MTV i mn drugi a ne se doplakjaat.
Bravo za ova od A1 !
Автоматски споено мислење:

Inaku se doplakja 300 den mesecno, go imate toa na Mojot A1 podetalno.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.364
Поени од реакции
3.730
Zabelezav deka Xplore Tv sega e dostapna i za mobilnite korisnici na A1 so aktivacija preku Mojot A1.
Spodelete dobri/losi iskustva, jas ja aktivirav i se e super, bas mi se dopagja.
Moze da se iskombinira so mobilen i bezicen internet, bas ke e dobro.
Eve nekolku screenshotovi:
Прегледај го приврзокот 384239Прегледај го приврзокот 384243Прегледај го приврзокот 384245Прегледај го приврзокот 384246
Dobar izbor na kanali RTL, HBO, Arena, MTV i mn drugi a ne se doplakjaat.
Bravo za ova od A1 !
Автоматски споено мислење:

Inaku se doplakja 300 den mesecno, go imate toa na Mojot A1 podetalno.
se arno, ama moj a1 posle denesniot update, ne raboti podatoci 0 vika, i na app, i na web ne ni otvara ...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Xpore TV колку што видов најдобро е преку телевизор да го имаш. Има добар дизајн и функции.

Колку јас што сум информиран го нудат на ресивери доколку има можност и се приклучиш на оптички интернет.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Јас одамна користам А1Xpore TV, од 2020 кога почна пандемијата го вклучив: преку лаптоп сум логирана, а го гледам на телевизор со HDMI кабел. Има канали кои редовно ги немам со претплатата, тие си знаат зошто. :)
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.090
Поени од реакции
475
Јас одамна користам А1Xpore TV, од 2020 кога почна пандемијата го вклучив: преку лаптоп сум логирана, а го гледам на телевизор со HDMI кабел. Има канали кои редовно ги немам со претплатата, тие си знаат зошто. :)
Aplikacijata si gi ima samo tie kanali za site e taka, a ako si imas vkluceno tv paket vo pretplata bi trebalo da ti dadat Xplore Tv resiver, tamu gi imas site.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Aplikacijata si gi ima samo tie kanali za site e taka, a ako si imas vkluceno tv paket vo pretplata bi trebalo da ti dadat Xplore Tv resiver, tamu gi imas site.
Имам претплата на А1 за ТВ канали и интернет, а лозинка за Xplore TV ми дадоа како плус, ама не рисивер, туку само лозинка. Рисиверот за дома има други канали.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
763
Поени од реакции
799
Xplore tv go e aplikacija dostapna za celata teritorija na Makedonija ednostavno so aktivacija preku mojot a1 aplikacijata so mesecna pretplata od 299 den/mesecno i dostapna samo za mobilni postpejd korisnici. Ovaa aplikacija vi ovozmozuva da sledite sekade televizija i maksimum moze do 3 uredi istovremeno da sledat televizija. Ovaa aplikacija e dobra za mesta kade sto ima samo bakar i dvb-t tehnologija.
https://www.a1.mk/a1-xplore-tv-go
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
763
Поени од реакции
799
Јас немам број на А1, лозинката ја добив со нов договор за ТВ и интернет дома, и бесплатно ми е.
Јас пишав стрикно за a1 xplore tv go, a a1 xplore tv е друго различни се.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Исто како Телеком што имаат MaxTV Go и MaxTV апликација Андроид на ресивери.

Е сега јас кога барав на Play store преку телефон ми најде само Xplore TV. Xplore TV Go не најдов ниту постои таму.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.090
Поени од реакции
475
Исто како Телеком што имаат MaxTV Go и MaxTV апликација Андроид на ресивери.

Е сега јас кога барав на Play store преку телефон ми најде само Xplore TV. Xplore TV Go не најдов ниту постои таму.
Istoto e, xplore tv go dobivas i koga imas tv pretplata i koga se pretplatuvas preku mojot a1. Xplore tv na nivnite resiveri si odi i preku kabelska i zatoa gi ima i drugite kanali , a na aplikacijata se pomalku. IMG_3496.jpeg IMG_3497.jpeg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Istoto e, xplore tv go dobivas i koga imas tv pretplata i koga se pretplatuvas preku mojot a1. Xplore tv na nivnite resiveri si odi i preku kabelska i zatoa gi ima i drugite kanali , a na aplikacijata se pomalku.Прегледај го приврзокот 384683Прегледај го приврзокот 384684
Ресиверите им се Андроид каде што е Xplore TV?

IPTV е царска работа ама постариве генерации тешко да се снајдат особено ако апликацијата во ресиверот или телевизорот е посебно додадена и има плус други апликации. Треба да им објаснуваш често дека по вклучување тв или ресивер треба да ја вклучат и апликацијата. Каде да одат во видеотеката, каде за премотување и друго.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Istoto e, xplore tv go dobivas i koga imas tv pretplata i koga se pretplatuvas preku mojot a1. Xplore tv na nivnite resiveri si odi i preku kabelska i zatoa gi ima i drugite kanali , a na aplikacijata se pomalku.Прегледај го приврзокот 384683Прегледај го приврзокот 384684
Кај мене има 78 канали на Xplore, и имам десетина програми на Xplore кои ги немам регуларно на ТВ каналите, а ги гледам: HBO - трите канали, 24kitchen, Fox crime, Fox movies, RTL - три програми, Pink film, Filmbox - 2 канали, Cinemax - 2 канали, ...
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.090
Поени од реакции
475
Ресиверите им се Андроид каде што е Xplore TV?
Mislam deka ne ama ne sum siguren ne me zimajte za zbor, youtube ima na niv instalirano, avtomatski si e napraveno koa go vklucuvas da ti odi direktno na kabelska a ne android da ti se vklucuva pa da baras aplikacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom