Xbox360 гејмери

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Како ова 3 пати акаунти со 1 месец златно членство? Јас го купив моето $10 на eBay. :)
епа од хбохот направи си акаунт за без пари можеш 3 месеци да играш ако правиш нови trial кој траат 1 месец..
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
This disc's region code is incorrect for this console. Помош !?
Прво па машко, и јас така се заебав. :D Од кој регион што ти е конзолата, за тој спуштај. Ако ти е купена во Европа ондак PAL, ако во Америка ондак NTSC/U и така... или пак, спуштај Region free игри и шибај. :)
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Прво па машко, и јас така се заебав. :D Од кој регион што ти е конзолата, за тој спуштај. Ако ти е купена во Европа ондак PAL, ако во Америка ондак NTSC/U и така... или пак, спуштај Region free игри и шибај. :)
Ja kupiv GTA IV na CD i ne mi raboti dodeka Episode of liberty city raboti i taa e na CD i gi kupiv od ist covek
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Ja kupiv GTA IV na CD i ne mi raboti dodeka Episode of liberty city raboti i taa e na CD i gi kupiv od ist covek
Епа од различен регион код е играта... види доколку ги имаш паковките со штампите внатре, побарај по ќошињата би требало да пишува за кој регион е.

Еве ти пример, десно горе во ќошето пишува NTSC:
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Епа од различен регион код е играта... види доколку ги имаш паковките со штампите внатре, побарај по ќошињата би требало да пишува за кој регион е.

Еве ти пример, десно горе во ќошето пишува NTSC:
Ги загубил опаковките тој што ми ги продаде. Иначе на Мw3 видов дека пишува NTSC. За друг пат ке си знам :D Фала мн.
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
jas mislam deka e najeftino vo idc zsh ti e 27000 so chip i plus podarok igri dobivash... isto taka i za wii nintendono 12000 bez chip i 15000 so chip
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
момци да ве прашам дали можеш оналјн да играш на иксбокс 360 ако е чипуван ?? бесплатно или се плаќа како иде онлајнот на иксбокс уопште ? се мислам да купувам вакво нешто или пс3 па затоа прашуем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom