Xbox360 гејмери

Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
  • Ми се допаѓа
Reactions: Xak

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.547
Поени од реакции
3.845
Еве туторијал и тоа јас што го имам правено па кој има мадиња нека проба. :D
http://www.youtube.com/watch?v=KY-_LF7vXXA
И да, може да ги флешувам phat верзиите доколку некој е заинтересиран, ефтино...
Друже земи микрофон па да играме заедно како луѓе иначе кој ме нема на хбох лајв еве го мојот гејмертаг:WickedMorgan
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Еве туторијал и тоа јас што го имам правено па кој има мадиња нека проба. :D
http://www.youtube.com/watch?v=KY-_LF7vXXA

И да, може да ги флешувам phat верзиите доколку некој е заинтересиран, ефтино...
кажи брат дали од америка ако го зеам може да се чипува за да чита пиратерија ? и колку коштаат тие ствари ?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Најбољи е сеа со reset glitch-от само што неможе на сите верзии :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Друже земи микрофон па да играме заедно како луѓе иначе кој ме нема на хбох лајв еве го мојот гејмертаг:WickedMorgan
Абе јас направив еден она, ручни рад али многу тивко се слуша и нарачав слушалици саглам од DealExtreme па кога ќе стигнат, ќе играме на party јако. :)
кажи брат дали од америка ако го зеам може да се чипува за да чита пиратерија ? и колку коштаат тие ствари ?
Може кој билo Xbox драјв да се флешува со тоа. А инаку коштаат околу 50-100 евра така да можам да флешувам доста ефтино и брзо, еве да речеме под 1000ка и тоа со брза пошта каде било од Македонија да си.

Најбољи е сеа со reset glitch-от само што неможе на сите верзии :)
За кого како, на мене тоа ми изгледа ко играње малку повеќе со Xbox-от отколку што треба. :)
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Абе јас направив еден она, ручни рад али многу тивко се слуша и нарачав слушалици саглам од DealExtreme па кога ќе стигнат, ќе играме на party јако. :)

Може кој билo Xbox драјв да се флешува со тоа. А инаку коштаат околу 50-100 евра така да можам да флешувам доста ефтино и брзо, еве да речеме под 1000ка и тоа со брза пошта каде било од Македонија да си.


За кого како, на мене тоа ми изгледа ко играње малку повеќе со Xbox-от отколку што треба. :)
епа важи братче ќе се чуеме кога ќе купам само незнам какво има мн различни шо е разликата и слично нез нешо има елит , црни бели аркаде кор мор шо е форава шо е според тебе најдобро само уште то и извини шо те малтретирам ама ако не ти е тешко да ми одговориш :D
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
епа важи братче ќе се чуеме кога ќе купам само незнам какво има мн различни шо е разликата и слично нез нешо има елит , црни бели аркаде кор мор шо е форава шо е според тебе најдобро само уште то и извини шо те малтретирам ама ако не ти е тешко да ми одговориш :D
Абе Xbox Elite е понова верзија на Xbox а со тоа и појака, подобрена али се зависи од џебот... мене ми е супер и со phat-ов, бел од постарите. Сите игри си ги работи супер, најнов dashboard има ставено, никакви проблеми немам. Тоа ако ти се фрла некој денар повеќе па да го купиш, иначе не... А постарите се ист дизајн надворешен али со различни матични така да неможам да ти помогнам многу тука. Доколку имаш можност да дознаеш за која матична се работи, барај ја „Opus“. Јас ја имам таа и има најдобро ладење на системот, поточно на графичкиот чип а со тоа и шансите за RROD се многу мали.
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Не ви треба да го флешувате сами, има едно програмче за да ги пачуваш игрите од XGD3 на XGD2. Ќе пробам јас попосле со Metal Gear Solid HD. :)
Тој метод не функционира доколку имаш направено апдејт на dae.bin односно ако имаш dashboard постар од 13599, на пример доколку dashboard верзијата ти е 13604 или 14699 во тој случај пачувањето на xgd3 игрите сo помош на топологиската дата за lt 2.0(преку програмот xbox backup creator) нема да има ефект,бидејќи со апдејт на dashboard верзијата автоматски си направил апдејт на dae.bin и дури прашање е дали овој метод ќе функционира на сите игри без разлика дали dashboard верзијата ти е 13599,а бидејќи со најновите игри секогаш ја форсираат најновата dashboard верзија во тој случај се се сведува на едно а тоа е сакале ние или не за месец два сепак ќе мора да го префлешуваме иксбоксот со lt 3.0
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тој метод не функционира доколку имаш направено апдејт на dae.bin односно ако имаш dashboard постар од 13599, на пример доколку dashboard верзијата ти е 13604 или 14699 во тој случај пачувањето на xgd3 игрите сo помош на топологиската дата за lt 2.0(преку програмот xbox backup creator) нема да има ефект,бидејќи со апдејт на dashboard верзијата автоматски си направил апдејт на dae.bin и дури прашање е дали овој метод ќе функционира на сите игри без разлика дали dashboard верзијата ти е 13599,а бидејќи со најновите игри секогаш ја форсираат најновата dashboard верзија во тој случај се се сведува на едно а тоа е сакале ние или не за месец два сепак ќе мора да го префлешуваме иксбоксот со lt 3.0
Не те сфаќам сега, ваљда мислиш ако dashboard-от ти е 13599, кој и ми е на мене. Овие игри работат и не бараат апдејт, јас утре ќе пробам со MGS HD; ја сјебав нешто првиот пат и немам више двд-иња. :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Не те сфаќам сега, ваљда мислиш ако dashboard-от ти е 13599, кој и ми е на мене. Овие игри работат и не бараат апдејт, јас утре ќе пробам со MGS HD; ја сјебав нешто првиот пат и немам више двд-иња. :)
Абе заебете го dashboard-от веќе... ако си го фатил dae.bin фајлот тогаш мораш да одиш на LT+ 3.0 и немаш друг избор освен да рефлешуваш на оргиналниот и да си играш оригинали, трето нема. :) Ако до толку ви е фетиш ова флешувањево еве пак ќе спомнам дека многу ефтино би ви ги флешувал драјвовите, само изразете желба...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе заебете го dashboard-от веќе... ако си го фатил dae.bin фајлот тогаш мораш да одиш на LT+ 3.0 и немаш друг избор освен да рефлешуваш на оргиналниот и да си играш оригинали, трето нема. :) Ако до толку ви е фетиш ова флешувањево еве пак ќе спомнам дека многу ефтино би ви ги флешувал драјвовите, само изразете желба...
Не ми е проблем толку самото флешување, туку ако можам да ги направам игрите кои ги сакам, зашто да фрлам пари. Така си чекав со AP 2.5 (немаше привлечни игри за мене) и тек на LT 2.0 си флешнав, за Форца. :)

Не те разбирам со ова dae.bin; ама јас не идам на лајв така да не верувам дека ми е апдејтирано тоа. Ќе си пробам утре пак со играва, па ќе ви пишам.

Иначе фала на понудата, може поефтино ќе пројдам, ама колку е сигурно...ти ваљда само твојот си го флешувал?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Не ми е проблем толку самото флешување, туку ако можам да ги направам игрите кои ги сакам, зашто да фрлам пари. Така си чекав со AP 2.5 (немаше привлечни игри за мене) и тек на LT 2.0 си флешнав, за Форца. :)

Не те разбирам со ова dae.bin; ама јас не идам на лајв така да не верувам дека ми е апдејтирано тоа. Ќе си пробам утре пак со играва, па ќе ви пишам.

Иначе фала на понудата, може поефтино ќе пројдам, ама колку е сигурно...ти ваљда само твојот си го флешувал?
Мора да одиш онлајн за да се спушти dae.bin фајлот и да те блокира од играње игри со LT+ 2.0 и да, сам флешувам и досега само мојот сум имал прилика да го флешувам. Ми беше на LT+ 2.0 и неможев да се начудам зошто повеќето игри не ми ги фаќаше па дури и ги прережував некои и изнафрлав едно чудо пари на цедеа и дури одпосле ми текна дека треба да го флешнам на LT+ 3.0 фирмвер и сега сите си работаат добро. Тие вишакот игри што сум ги режел по 2 пати ќе им ги поклонам по една на тие што ќе им ги флешувам, барем ќе ги користи некој... :)
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Не те сфаќам сега, ваљда мислиш ако dashboard-от ти е 13599, кој и ми е на мене. Овие игри работат и не бараат апдејт, јас утре ќе пробам со MGS HD; ја сјебав нешто првиот пат и немам више двд-иња. :)
dae.bin се апдејтува доколку го апдејтуваш dashboard-от со верзија понова од 13599 и во тој случај методот на пачување на играта со помош на xbox backup creator не функционира и пак ќе ти излегува disc unsuported доколку пробаш да играш некоја од поновите xgd3 игри како Soul Calibur 5 или Final Fantasy XIII-2, а за MGS HD нема потреба ни од пачување ни од ништо оти си игра нормално на LT 2.0,чим dashboard верзијата ти е 13599 тогаш шибај немаш гајле макар што во иднина то ес за месец два ќе мораш да ставиш lt 3.0 оти со новите игри ќе бидеш принуден да го инсталираш најновиот dashboard.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.614
Ја симнав NBA 2K12 за XBOX од zamunda.net. Сакам да прашам со која програма треба да ја изрежам за да работи... ?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Ја симнав NBA 2K12 за XBOX од zamunda.net. Сакам да прашам со која програма треба да ја изрежам за да работи... ?
Прво, види за кој регион е играта. Доколку е Region free или пак ако одговара со конзолата тогаш немаш гајле.
Второ, кој LT+ ти го има конзолата? Ако го имаш LT+ 3.0 тогаш пројди ја со најновиот abgx360 GUI и после режи со ImgBurn, со Truncate метод а ако имаш LT+ 2.0 тогаш пројди ја со постара верзија abgx360 GUI и исто режи со ImgBurn, Truncate метод.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom