Xbox360 гејмери

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Да можеше да набавиш од интернет, до сега ќе си набавел зошто на интернет се поефтини и од половните овде. :)

Има некој што игра некој игри на Xbox Live, онлајн? Ако има, нека адне гејмер ознака: Tigrevskidotorg
Со се шипинг испаѓаат 300 денари поефтини него од тука, така беше бар додека барав пред некое време. Ќе проверам пак деновиве ebay или ако имаш некој линк кажи ако не ти е тајна.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Со се шипинг испаѓаат 300 денари поефтини него од тука, така беше бар додека барав пред некое време. Ќе проверам пак деновиве ebay или ако имаш некој линк кажи ако не ти е тајна.
www.dealextreme.com - се ти е со бесплатна испорака :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Со се шипинг испаѓаат 300 денари поефтини него од тука, така беше бар додека барав пред некое време. Ќе проверам пак деновиве ebay или ако имаш некој линк кажи ако не ти е тајна.
www.dealextreme.com - се ти е со бесплатна испорака :)
Да, за eBay зборев а се мислев баш DealExtreme да ти ја напишам онака за да ја знаеш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Xak

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
February 22nd, 2012 –
Alan Wake’s American Nightmare
- 1200 Points
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не ти го сфаќам мислењево?


Интересно, по колку ги даваш?
На 22 Фебруари ќе излезе новата Алан Вејк по цена од околу 15$ што е многу ефтино со оглет на тоа што ќе биде цолосна игра од околу 5-6-7 часа гемплеј + же има хорде мод.
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
info:
Lite-On ihas Xtreme Burner Max flashed, na lager !!!
И што е толку посебен овој режач за разлика од другите режачи ако може некое појаснување да ни дадеш
или што е она што овој режач може да го направи а постарите неможат и која му е цената?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
И што е толку посебен овој режач за разлика од другите режачи ако може некое појаснување да ни дадеш
или што е она што овој режач може да го направи а постарите неможат и која му е цената?
Може да реже подобро и побрзо за разлика од другите обични режачи кој им е препорачано само на 2.4х брзина да ги режат DL цедињата, игрите за Xbox 360.
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
vaka znaci, samo za ovoj rezac e napraven cfw za da moze da gi snima xbox360 igrite full , odnosno 1:1 kopija so originalot. full 8.7 GB.
Dokolku ste na dashboard 14699 ili povisok so LT 3.0 , ke mora da rezete igri so vakov rezac. Toa vazi za site ap25 enabled igri i site Xgd3 igri (skoro site novi).
Inaku stalno ke ve isflra na dashboard vo sred igranje so poraka: " can not authorized disk" ili slicno...
Se reze na Verbatim DL , isklucivo,...
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
vaka znaci, samo za ovoj rezac e napraven cfw za da moze da gi snima xbox360 igrite full , odnosno 1:1 kopija so originalot. full 8.7 GB.
Dokolku ste na dashboard 14699 ili povisok so LT 3.0 , ke mora da rezete igri so vakov rezac. Toa vazi za site ap25 enabled igri i site Xgd3 igri (skoro site novi).
Inaku stalno ke ve isflra na dashboard vo sred igranje so poraka: " can not authorized disk" ili slicno...
Se reze na Verbatim DL , isklucivo,...
Па и не е баш морално, еве јас режам со скапан NEC режач на Maxell цедиња за LT+ 3.0 и најновиот Xbox систем (обновен преку интернет директно) и добро работи али ретко ми ја покажува грешката на среде играње "This disc is unreadable..."
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
vaka znaci, samo za ovoj rezac e napraven cfw za da moze da gi snima xbox360 igrite full , odnosno 1:1 kopija so originalot. full 8.7 GB.
Dokolku ste na dashboard 14699 ili povisok so LT 3.0 , ke mora da rezete igri so vakov rezac. Toa vazi za site ap25 enabled igri i site Xgd3 igri (skoro site novi).
Inaku stalno ke ve isflra na dashboard vo sred igranje so poraka: " can not authorized disk" ili slicno...
Se reze na Verbatim DL , isklucivo,...
Па и старите режачи ги снимаат сите xbox 360 игри full без разлика дали се тоа игри со xgd3 или ap25 заштита и тоа со помош на truncate методот преку img burn на мн прост и едноставен начин во неколку чекори еве јас од искуство можам да го потврдам тоа оти имам 6 години стар dvd режач и совршено ми ги снима сите игри и тие што се од 8.7 gb и помалите игри,dashboard верзијата ми е 14699 со LT 2.0 firmware и ново изрежаните XGD3 игри ги играм со TU update или Title Update методот и засега не ми се има јавено апсолутно никаков error.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Да можеше да набавиш од интернет, до сега ќе си набавел зошто на интернет се поефтини и од половните овде. :)

Има некој што игра некој игри на Xbox Live, онлајн? Ако има, нека адне гејмер ознака: Tigrevskidotorg
адни ме на гејмертаг : WickedMorgan ,денес нема да играм али иначе сум доста редовен :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
адни ме на гејмертаг : WickedMorgan ,денес нема да играм али иначе сум доста редовен :)
Конечно си најдов другар... :D Ако има некој друг нека кажува, што повеќе играчи нè има тоа побрзо Microsoft ќе го промовираат Xbox-от и во Македонија. И да, лајкнете и споделете ја Facebook страницата од мојот потпис.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.175
Поени од реакции
84.889
Еден другар пред некое време си купи XBOX ама не од Македонија.
И ми кажа да прашам од каде може да купи оригинални игри за ХВОХ во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom