Xbox360 гејмери

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Јас ко што читам всушност клучот во двд драјвот има сменета локација со новиов апдејт. Најново што најдов на нет е дека е лоциран точно кај е клучот и дека има рачна постапка за да се среди да пушта. Но нема сеуште програм со кој е решено ова... Сам го имаш флешувано драјвот пред тоа?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
1. When my flashed Xbox 360 connect to Xbox live and did an update, the dvd drive was back to brand new original firmware which causes :
-No burned games works.- No NON-JTAG thing works.
2. I reflashed my Xbox 360 with LT+ v1.1 firmware after that update :
Burned games work again except all AP25 games we have known ( black screen remains till you reset the console ). I just tested with those AP25 games and some games I am playing, here is result :
+ Fable 3, Assassin's Creed Brotherhood, NFS Hot Pursuit, Halo reach, Modern Warfare 2, Black Ops don't work anymore since they maybe have new AP25 check ( 6 AP25 games had been pre-patched with latest AP25 through current abgx software ( v1.0.5 ). For some reports before, people said Black Ops's and Modern Warfare 2's AP25 were removed on new dash, but sorry this is wrong, they have new AP25 and we have to wait till new AP25 patches release to play them again.
+ Super Street Fighter 4, Fifa 11, L.A. Noire still work as normal. These are games I'm currently playing so high chance other non-AP25 games still working fine.
+ Non-JTAG things wont work anymore, even you reflash your console or not, these incredible things are completely gone for now.
No LT+2.0 is not released it will probably come after the launch of the first XGD3 title.
For now LT+1.9 is coming shortly.
Фала на одговорот!
--- надополнето: Jun 4, 2011 4:30 PM ---
Јас ко што читам всушност клучот во двд драјвот има сменета локација со новиов апдејт. Најново што најдов на нет е дека е лоциран точно кај е клучот и дека има рачна постапка за да се среди да пушта. Но нема сеуште програм со кој е решено ова... Сам го имаш флешувано драјвот пред тоа?
Не кај Драган го флешував, зборев и со него, ми рече дека уште не е излезен флеш, па ќе чекам сега да излезе, ете 1.9 ќе излезел брзо, па да не го флешувам 2 пати за џабе....

Незнам баш дали ќе успеам сам, не сум n00b али да не заебам нешто, ипак не е толку лесно, ма да не сум се ни обидел никад :)
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
е ај честито ремонт како се имам преебано со dirt 3 и тој update сеа ништо не можам да играм
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
najnoviot update na C4Eva iXtreme LT+ v1.9 sledete go na http://c4evaspeaks.com/
--- надополнето: Jun 14, 2011 8:53 PM ---
imam edno prasanje:dali nekoj znae za E-73?kako da se trgne gjubreto od konzolata?block fan go probav no skoro sekoj den mi se povtoruva edno isto,dali ima konecno resenie za toa kako da se otstrani?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
najnoviot update na C4Eva iXtreme LT+ v1.9 sledete go na http://c4evaspeaks.com/
--- надополнето: Jun 14, 2011 8:53 PM ---
imam edno prasanje:dali nekoj znae za E-73?kako da se trgne gjubreto od konzolata?block fan go probav no skoro sekoj den mi se povtoruva edno isto,dali ima konecno resenie za toa kako da se otstrani?
Nema trganje na E 73 toa sto si go pravel so fenot i si go pregreval xbox-ot ne ti pomaga taka ke mora sekoj den da pravis za da igras dur ne ti rikne konzolata.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Оваа Child of Eden тешки глупости е изгледа. On rails пренашминкано шутерче. И Има 85 на метакритик ахахаа. врска нема тоа критиката.
Едно тоа друго авторот си се самокопира - колку што гледам видеа иста е ко REZ и по играње и по слика и по звук.

Ама пак, on rails во 2011? Жанр кој изумре за доброто на сите. Играчот има контрола единствено врз метата и врз ништо друго и тој единствено што прави е што си пука наоколу. Полинеарно од тоа нема. Поарно ќе беше и контролата врз метата да му ја земеа, само со едно X копче да се играше. Абе ни тоа.

Играва се вади само на шминката. И се арно тоа, ама ако го внесуваш играчот во игра, внеси го како што треба. Ако не остави го да си гледа филм.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
добро бе сеа шо се преебав со тој update ке можам ли да играм оригинални игри на Live а да не пијам бан?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Moze li ntsc-j da se konvertira vo pal?????? Probal li nekoj nesto slicno so nekoja igra za 360?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom