Xbox360 гејмери

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
дали знајте шо глупост напрајв...влегов во мај акаунт на официјалниот хбох сајт и ја сменив локацијата,поточно одUK смениов во македонија и коа го уклучив хбоксот гледам со толкај букви ми пиши на телевезирот xbox live is not available on consoles in your region:facepalm:
сега по три месеци ќе можам да ја сменам пак локацијата...
Nope. И јас направив така пред неколку месеци, кога имаше ова гејмс with gold, ама одма отидов на Support, и едно недела дена секој ден ги замарав, ништо конкретно не им кажував,
т.е. и онака прашуваат како со робот да збориш, ама само им викав дека i want my previous region back и такви ствари.
па дури и ми дадоа месец дена гратис голд (во случај ако ти имаш веќе голд, а сега не можеш да го користиш ради локацијата)
пошо ја тогаш го активирав 3 месеци голд, и се „жалев“ дека нема смисла ова, нешо а-у такви ствари, и кога планираат у овој регион да стаат лајв,
ги напнав малце, и после недела дена, може и две беше, ми ја вратија локацијата на UK :D
а у меѓувреме си отворив втор лајв акаунт со ова еден месец бесплатен код шо ми го дадоа :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
65
Поени од реакции
16
Да не има некој за размена игри оригинал? Имам јас Bioshock 2 , Dragon Age II, Homefront, Rage, Fallout 3 Platinum Edition ? Ако некој има нешто за замена за овие, пишете.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Да не има некој за размена игри оригинал? Имам јас Bioshock 2 , Dragon Age II, Homefront, Rage, Fallout 3 Platinum Edition ? Ако некој има нешто за замена за овие, пишете.
Ааа случајно да не ја продаваш Bioshock? :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
65
Поени од реакции
16
Па не би ја продавал, више би ја мењал за нешто што ми се игра. Вака ако ја продам парите не ми вршат работа. Дај некоја игра :)
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Па не би ја продавал, више би ја мењал за нешто што ми се игра. Вака ако ја продам парите не ми вршат работа. Дај некоја игра :)
Хехе, океј.
Иначе не мењавам игри, ги купувам тие што сакам да ги играм и да ги имам :)
А поголем дел ми се на ХДД :D
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
65
Поени од реакции
16
Mene igrava mi e visok. Dobiena e na podarok a ne sum po toj vid na igri, taka da bi mozel I da ja prodadam. Sega posto mi e podarok realno cenata ne i ja znam. Ja barav koja I e cenata tamu na game o n I ne mozev da se snajdam. Ako si za pisi mi na poraka koja ti e fer cena pa ke se dogovorime sto da ne.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
Nope. И јас направив така пред неколку месеци, кога имаше ова гејмс with gold, ама одма отидов на Support, и едно недела дена секој ден ги замарав, ништо конкретно не им кажував,
т.е. и онака прашуваат како со робот да збориш, ама само им викав дека i want my previous region back и такви ствари.
па дури и ми дадоа месец дена гратис голд (во случај ако ти имаш веќе голд, а сега не можеш да го користиш ради локацијата)
пошо ја тогаш го активирав 3 месеци голд, и се „жалев“ дека нема смисла ова, нешо а-у такви ствари, и кога планираат у овој регион да стаат лајв,
ги напнав малце, и после недела дена, може и две беше, ми ја вратија локацијата на UK :D
а у меѓувреме си отворив втор лајв акаунт со ова еден месец бесплатен код шо ми го дадоа :)
гнаси се..пишев со неколку од нив..кој се плаши да смени регион,кој вика нема ингеренции,кој се прај мангуп...му викам дај ми го назад претходниот региоон..и сега ме испитва кај сум шо сум,јас му велам дека бев на одмор во Македонија...ама тој кураз ми вели дека од таму гледал по IP адресата дека уште сум во Мк...фак
нешто ми се правдаше со некој таму нивни термини,па линкој ми дава,демек некој известувања ти реков ми рече....

Ништо не успеав
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
гнаси се..пишев со неколку од нив..кој се плаши да смени регион,кој вика нема ингеренции,кој се прај мангуп...му викам дај ми го назад претходниот региоон..и сега ме испитва кај сум шо сум,јас му велам дека бев на одмор во Македонија...ама тој кураз ми вели дека од таму гледал по IP адресата дека уште сум во Мк...фак
нешто ми се правдаше со некој таму нивни термини,па линкој ми дава,демек некој известувања ти реков ми рече....

Ништо не успеав
Хмм, стварно не знам, тоа што го опишуваш, воопшто не беа такви (исплашени мислам, иначе гнаси се, да :D )
Искрено не знам како ми успеа, не ме прашуваа од кај сум шо сум, дали начинот на кој им пишував, ги напнав ептен..
Башка, не беше дека се криев, или дека не сфатија дека сум од овој регион, пошо едно 50 пати им викав нешо ко
Tell me when are you planning on getting XBL in this region? How can we help from here? итн такви ствари..
Стварно не знам.. А мислам дека едно минимум 5 tickets имав кренато, зошто со доста луѓе зборев, ко скоро секој ден.. :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.607
Поени од реакции
7.378
RGH има ли некој да прави во Скопјево, само не оној што е кај Буњаковец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom